Wpis z mikrobloga

Uzbieralem 150 000. To nie jest tak że sobie wszystkiego odmawialem. Na wakacje jeździłem, ale zawsze po taniosci. Nadgodziny soboty w pracy. Samochód mam 19 lat SKODA, ledwo co jedzi. Mieszkanie skromne 40 metrów 2 pokoje.


@Arthasss: To sie nazywa odpowiedzialność finansowa. Nie słuchaj debili, którzy mówią, że hur dur tracisz życie - jak na moje taki balans i mądre oszczędzanie to najlepsze co mozna zrobić. Robiłem tak samo jak Ty
@Arthasss:

0 zdolności kredytowej oraz własne #!$%@? stosunek do wszelkich rodzajów kredytów

Taka darmowa porada życiowa: czasem warto wyjść poza swoje utarte schematy myślowe. Biorąc nisko oprocentowany kredyt hipoteczny nie musiałbyś sobie odejmować kajzerki od ust, nie musiałbyś najmować pokoju, a odsetki w dużym stopniu z czasem zniwelowałaby inflacja. A tak w imię przesądów zmarnowałeś 10 lat na ciułanie, żeby na końcu kupić skromne mieszkanko, w którym nawet nie ma windy
@Arthasss: Nie mogę pojąć polskiego fenomenu mieszkaniowego. Ludzie po co wam to? Nie lepiej wynajmować, kupno mieszkania w dzisiejszych czasach to żadna lokata kapitału. Dzisiaj jest trend, za kilkadziesiąt lat może być nic nie warte, a wszystko na to wskazuje biorąc pod uwagę demografię kraju. Wręcz przeciwnie może być tak, że będzie trzeba płacić za wyburzenie "apartamentowców".
@Dutch ludzie młodzi żyją w innych kategoriach, polecam porozmawiać z młodzieżą na Polski, ale też która odwiedza nas jako turyści. Z rozmów napotkanych mi osób bardzo duża część z nich żyje w ten sposób. wolą mniejsze tańsze mieszkania i niskie czynsze niż kredyty i własne mieszkanie. Wolą jeździć po swiecie itd. czasy trochę poszły do przodu.
@Arthasss: Ej a ty na raty wziąłeś czy od razu całą kwotę?
No, bo jest coś takiego, że urząd skarbowy z założenia traktuje za przestępców tych co kupują nieruchomości bez rat XD (nie jest to troll, poważnie takie coś słyszałem od osoby mającej duży kontakt z prawem polskim)więc szykuj się na polskie urzędy.
@Bardamu: Ha i myslisz ze po 30 nie ma zycia? Mirek odlozyl kase w 10 lat, teraz te same kwoty co odkladal moze miec na rozpierdzielenie (mam na mysli to ze juz nie musi oszczedzac). lepiej komus placic? kupi drugie mieszkanie na kredyt i od takich cwaniaczków jak Ty bedzie kosił za wynajem ;)
@bigger: ale widzę szacunku do zwykłego pracownika koporacji zabrakło i trzeba wyzywać od korposzczurków? Tak pracuje, w korpo, uważam, że to jest dobra wygodna praca pozwalająca przeciętnie uzdolnionej osobie zarabiać we względnie krótkim czasie dwukrotność średniej krajowej. Czy to zła praca? Skąd Twoja pogarda dla czegoś takiego? Lubię czytać Twoje komentarze bo widać, że pisane przez osobę, która coś tam o życiu wie, ale to mi się nie podoba.
Ludzie co wam do tego, jak op spędził te swoje "lata mlodosci"? Spełnil swoje marzenie, na którym mu zależało. Zrobil tak jak CHCIAŁ. Moze nie zalezalo mu na wyrywaniu lasek na super zajebisty samochod czy podrozach po swiecie. Na to bedzie mial jeszcze czas, bo kto powiedzial, ze nie moze robic tych rzeczy po 30? Ilu z was może się pochwalić konsekwentnym dojściem do swojego celu? Nikt, kto czegoś takiego nie dokonał
@Arthasss gratuluje! Wymowne, ze na teraz ponad tysiac ludzi zaplusowalo wpis Bardamu- nie znajac twojej sytuacji, nie wiedzac czego sobie odmawiales ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Arthasss ludzie nie skupiaja sie na tym, ze przez 10 lat potrafiles byc niezlomny i wytrwales w postanowieniu i dazyles do swojego celu, tylko "ty debilu, hurrrdurrr kredyt, emigracja, wygody, #!$%@? i zapiekanki"