Wpis z mikrobloga

@mroz3: Idę z psem na wystawę do galerii sztuki nowoczesnej.
- Tu nie wolno z psami - mówi ochroniarz.
- To nie jest pies - odpowiadam. - To jest performance.
- A, to przepraszam.
Idziemy z psem dalej. Oglądamy rzeźbę Smefra centaura. Pół koń, pół Smerf.
- Zawsze się zastanawiałem - mówię do psa - komu kibicują centaury w czasie rodeo.
- Srać mi się chce - odpowiada pies.
- Trzeba
@SH91: Mam na myśli to, że ludzie nie mają pojęcia o sztuce (o sztuce konceptualnej już w ogóle), a oceniają coś o czym nie mają pojęcia. Sztuka jest subiektywna, ale w konceptualizmie chodzi o to, że trzeba zrozumieć, co autor miał na myśli, inaczej widzi się tylko butelkę z wodą. To jak ocenianie książki bez czytania jej, bo przecież liczy sie to, czy jest ładna, bo kogo obchodzi, co ktoś miał
A później dzięki takiemu #!$%@? ta od wody staje się artystką światowego formatu....


@n0xx: no tak ale to nie jest sztuka na sprzedaż więc łot ewer... a że przesłanie w tym dziele jest tak mocno zawoalowane jak by ktoś miał ją wymyślał na wczoraj... bo coś trzeba tam upchać XD to inna inkszoś
@Akilles: Sztuka jest subiektywna, ale obeznanie w sztuce może sprawić, że dla innych twój głos będzie więcej wart, tak jak w każdej dziedzinie.
@paszczur:

czyli nie można krytykować bo sztuka?

Wyrwane z kontekstu.

Każdy pomysł jest głęboki i pełen przemyśleń bo sztuka?

A wykorzystałeś 5 minut swojego czasu, żeby się zastanowić nad przesłaniem, zanim skrytykowałeś?

To tylko butelka z dorobioną rozkminą

Tak, tylko co w tym złego?
no jeżel isztuka ma być na poziomie internetowych memów a ktoś sobie będzie dorabiał do niej idologię j/w to jendak nadal nie zmienia to mojego zdania o poziomie tego co sobą reprezentuje


@mroz3: i dobrze bo o to chodzi... utarło się że sztuka konceptualna ma się podobać podczas gdy zwyczajnie jest ona aż i tylko komentarzem albo obiektem/myślą/konstrukcją wymuszającą na tobie jakąś emocje nie ważne czy pozytywną czy negatywną
bo nie
@mroz3:
Piękno jest rzeczą względną. Zainteresowanie również. A i wartość często zależna jest od tego, co przedmiot symbolizuje czy jaką ma historię.

A tak na serio, jaką chcesz sztukę? Sprecyzuj w kilku słowach jaka ma być taka, na którą nie będziesz narzekał?