Wpis z mikrobloga

@mroz3: najpierw się śmiałem ale potem wzięły mnie grube rozkminy przez te głupia butelkę więc chyba działa xd

Chłonienie takiej sztuki jest dla mnie jak myślenie o bezkresie kosmosu - tak jakoś dziwnie wciąga i odrealnia. Ciężko to określić. Dla każdego sztuka to co innego - dla Ciebie gówno, dla mnie jakiś myślowy trip na temat czegoś tak prozaicznego.

Jednak nie umiem pójść do galerii i zapłacić za wejście -
  • Odpowiedz
@mroz3: Niech izraelska artystka zacheca swoich to przyjmowania tych bezpanstwowcow, a nie #!$%@? kocopoly. Jej krajanie robia sobie zydowski apartheid u siebie, a ona bedzie pseudosztuke uprawiac w Europie.
  • Odpowiedz
  • 0
Czasami mam świetne pomysły i jeszcze bardziej genialne interpretacje ich. Gdybym był trochę mniej nieśmiały rozdawał bym autografy w galerii xd
  • Odpowiedz
@mroz3: akurat we wpisie Mariusza Szczygła nie widzę nic specjalnie "bekowego", przecież najpierw przedstawia historię "eksponatu", a potem sam uczciwie dodaje, że ma z nim problem. Przy "głębokich" i przeintelektualizowanych komentarzach ekspertów pod zdjęciem już się sama uśmiechnęłam, ale przecież tego typu rzeczy wymaga się od uczniów interpretujących poezję na lekcjach polskiego, więc w sumie wpisują się w intelektualne oczekiwania.
PS. Mi ta "rzeźba" nasunęła problem śmieci w morzu, ale
  • Odpowiedz
@ewiak: > PS. Mi ta "rzeźba" nasunęła problem śmieci w morzu, ale to chyba zbyt proste, żeby nie powiedzieć, prostackie :D

nie ma w sztuce konceptualnej prostackich analogi i skojarzeń... każde są tak samo wartościowe na tym polega konceptualizm i dlatego trudno się go recenzuje
  • Odpowiedz
@mroz3: Akurat to, że zdjęcie wywołuje dyskusję oznacza, że dzieło sztuki spełniło swoją rolę.

EDIT: No chyba to żaden news, że od ponad 100 lat sztuka nie polega na malowaniu ładnych obrazków?
  • Odpowiedz
@MrocznaKapibara: dzięki za komentarz :) powiem szczerze, że ja osobiście mam w tej dziedzinie dość spory problem z nazywaniem tego typu działań "sztuką" - tzn. nie odmawiam nikomu prawa i przestrzeni do ekspresji, ale nie jestem w stanie wykrzesać z siebie żadnego szacunku dla takich rzeczy, bo dla mnie sztuka nierozerwalnie łączy się z wysiłkiem, talentem, jakimś założeniem estetycznym, którym autor chciał się podzielić z innymi ludźmi. Butelka z wodą
  • Odpowiedz
@deryt: oczywiście jeżeli to była cola light to chodzi o lekceważenie problemów niedożywienia dzieci w Afryce i walkę z cukrzycą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@ewiak: sztuka to emocja
estetyczna fascynacja, duma, zachwyt... to wszystko to emocje które dostarcza nam sztuka dlatego ją lubimy
teraz pomyśl o tych wszystkich przedmiotach i obiektach które cie otaczają

ktoś kiedyś wpadł na pomysł że można oderwać te emocje od sztuki rzemieślniczej i pozwolić im trwać jak osobny byt
idziesz sobie drogą i widzisz rower wrośnięty w drzewo... jesteś na spacerze nic cie nie stresuje i staje i zaczynasz
  • Odpowiedz