Wpis z mikrobloga

Jak sobie przypomnę, że 2 tysiące lat temu jakiś chory na schizofrenie stolarz ubzdurał sobie, że jest synem boga (a jego ojciec nie jest jego ojcem, bo urodziła go dziewica zapłodniona przez boga), znalazł sobie paru wsiowych przygłupów, którzy w to uwierzyli i dopisali mu jakieś cuda z dupy i teraz mamy XXI wiek, poznaliśmy prawa fizyki, biologii, chemii i obecny rozwój technologii zastopował wszelkie "cuda" i rzekome dowody wiary, bo po zbadaniu ich okazują się zwykłą ściemą, wiemy, że "opętania" są skutkiem chorób psychicznych, duchy i demony natomiast zazwyczaj paraliżami sennymi i mimo to w Jezuska wierzy nadal kilkaset milionów osób, które w imię tej śmiesznej wiary chce mordować kobiety poprzez zmuszanie ich do rodzenia zdeformowanych płodów albo nadal chcą prześladować homoseksualistów i palić ich na stosach, bo mają wyłącznie inne preferencje łóżkowe to mi się aż gorąco robi.

#bekazkatoli #przemyslenia #neuropa #bekazprawakow #chrzescijanstwo
Pobierz Clefairy - Jak sobie przypomnę, że 2 tysiące lat temu jakiś chory na schizofrenie sto...
źródło: comment_wINAHdW3spNBMpKUz3DQFDqb6fhZjP8u.jpg
  • 83
@KakaowyTaboret

Pokaż mi jeszcze współczesną grupę katoli która chce palić ludzi na stosach xD bo odchyły znajdą się w każdej grupie u ateistów na vikop ru też znajde takich ktorzy wzywaja do gazowania, wyzywaja wierzacych od uposledzonych, mowia ze nie moga byc inteligentni


Tego akurat nie powiedziałem, i uważam że OP z tym przesadził (bo jednak nie każdy katolik to homofob i vice versa).
@Djakninn0: Długo by wymieniać, ci najważniejsi to przede wszystkim Sanders, Vermes, Ehrman, Aslan. Jeśli chodzi o zmartwychwstanie to sprawa ma się tak, że w momencie ukrzyżowania Jezusa jego uczniowie uciekli z Jerozolimy i jedyne osoby, które przy nim zostały to grupka kobiet. W ewangelii Marka, która jest najstarszą ewangelią a więc może nam coś powiedzieć o prawdziwym Jezusie, znajdujemy na końcu fragment o tym, że trzy kobiety poszły do grobu Jezusa