Wpis z mikrobloga

#afera #zakupy #prawo #tkmaxx #januszebiznesu #oszukujo
Drogie Mirki, dziś, podczas wizyty w TK Maxx, znalazłem kurtkę Michaela Korsa z ceną 62 zł (słownie sześćdziesiąt dwa złote). Oczywiście, że się zdziwiłem ceną, gdyż była to prawdziwa okazja. Gdy poszedłem do kasy usłyszałem od kasjerki, że cena prawdopodobnie jest nieprawidłowa i ona musi ją sprawdzić w systemie. Wróciła z informacją, że cena kurtki to 471 zł, a nie 62 zł. Jednak wg polskiego prawa sprzedawca zobowiązany jest do sprzedaży towaru po takiej cenie, jaka jest na metce. Próbowałem przekonać panią kierownik, że powinna mi sprzedać tę kurtkę w cenie jaka jest na metce, jednak odmówiła. Poprosiłem o odmowę na piśmie (patrz pic).
Teraz pytanie gdzie ich zgłosić? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Z tego co na szybko wyczytałem, kary za odmowe sprzedaży w cenie, którą jest podana na metce, są dość dotkliwe.

W komentarzu wrzucam zdjęcie metki na kurtce. Dodam, że była to jedyna cena na niej. Na zdjęciu widać, że metka jest oderwana, zdjęcie robiłem dopiero przy kasie, po oderwaniu jej przez pracownicę sklepu.
glxmsc - #afera #zakupy #prawo #tkmaxx #januszebiznesu #oszukujo 
Drogie Mirki, dziś...

źródło: comment_GmX92S3wQwODKxG2YEsSj2tcjgl6Ba2E.jpg

Pobierz
  • 223
@Shishu: no to trzymam za słowo w takim razie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A ja wpadłem na pomysł.

Jeśli sprawa skończy się na moją korzyść to różnice z ceny 471 zł od 62 zł czyli 417 zł wplace na wybraną przez wykopków organizacje charytatywna lub jakaś zbiórkę typu zrzutka.

Jeśli skończy się na moją niekorzyść to zrobię to samo, tylko wpłacę cenę z metki czyli 62 zł
@jaroslaw_madry: Trochę się pospieszyłeś w oceniając to jak robię zakupy. Lubię trafiać okazje, zaoszczędzić trochę kasy bo czemu nie. Tylko że zawsze chcę mieć jakieś zabezpieczenie. Kupuje na Banggood ale płace paypalem, Allegro program ochrony kupujących, sklepy sieciowe PiH lub UOKIK. Nie rozumiem o co chodzi tobie i paru innym osobom z argumentem o byciu człowiekiem o honorze itd. Człowiekiem warto być jak trzeba nieść pomoc potrzebującym. To nie jest akcja
Lubię takie wątki, korwinowe 80% społeczeństwa to debile sprawdza się pięknie.

Sklepy, różne od biedronek, przez media markty po właśnie tk-maxxxy dają inne ceny na produkcie czy półce i inne w systemie licząc że ktoś robiąc wielkie zakupy przeoczy oszustwo. Ktoś weźmie dajmy na to sok i on będzie miał cenę 5 zł zamiast 2 i zauważy to w domu, nie będzie przecież sądził się o 3 zł ale sklep #!$%@? tak
@anonimowyzpl: coś ktoś pisał, że powinno być napisane, że cena na metce była 62 zł. Ale wydaje mi się, że w oświadczeniu kierowniczka przyznaje, że cena na metce wyniosła 62 zł pisząc, że "prawidłowa cena tej kurtki wynosi". Przyznaje, że na kurtce naklejono nieprawidłowa cenę.
@SuperSupremacy: Mówiłem ogólnie. Bardziej ogarnięci ludzie, którzy widzą nadspodziewanie duży upust cenowy, zastanawiają się, gdzie jest haczyk (szczególnie w Pl, gdzie promocje marne i można to było dostrzec ostatnio na Black Friday). To nie ma nic wspólnego z honorem. Człowiekiem warto być zawsze i to w codziennym zachowaniu a nie wyłącznie ograniczać się do pomocy ubogim. Uśmiech i brak roszczeniowości o byle pierdoły ułatwiają nasze koegzystowanie w świecie.