Wpis z mikrobloga

#afera #zakupy #prawo #tkmaxx #januszebiznesu #oszukujo
Drogie Mirki, dziś, podczas wizyty w TK Maxx, znalazłem kurtkę Michaela Korsa z ceną 62 zł (słownie sześćdziesiąt dwa złote). Oczywiście, że się zdziwiłem ceną, gdyż była to prawdziwa okazja. Gdy poszedłem do kasy usłyszałem od kasjerki, że cena prawdopodobnie jest nieprawidłowa i ona musi ją sprawdzić w systemie. Wróciła z informacją, że cena kurtki to 471 zł, a nie 62 zł. Jednak wg polskiego prawa sprzedawca zobowiązany jest do sprzedaży towaru po takiej cenie, jaka jest na metce. Próbowałem przekonać panią kierownik, że powinna mi sprzedać tę kurtkę w cenie jaka jest na metce, jednak odmówiła. Poprosiłem o odmowę na piśmie (patrz pic).
Teraz pytanie gdzie ich zgłosić? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Z tego co na szybko wyczytałem, kary za odmowe sprzedaży w cenie, którą jest podana na metce, są dość dotkliwe.

W komentarzu wrzucam zdjęcie metki na kurtce. Dodam, że była to jedyna cena na niej. Na zdjęciu widać, że metka jest oderwana, zdjęcie robiłem dopiero przy kasie, po oderwaniu jej przez pracownicę sklepu.
glxmsc - #afera #zakupy #prawo #tkmaxx #januszebiznesu #oszukujo 
Drogie Mirki, dziś...

źródło: comment_GmX92S3wQwODKxG2YEsSj2tcjgl6Ba2E.jpg

Pobierz
  • 223
@jaroslaw_madry: a jeszcze Jarosławie odnośnie ceny. Na zdjęciu rzeczywiście to wygląda na moją niekorzyść. A wygląda tak dlatego, że kasjerka zabrała kurtkę i zerwała metkę. Ja ją później tylko przyłożyłem do zdjęcia. Nie zrobiłem zdjęcia przed usunięciem metki przez kasjerkę i to mój jedyny błąd w tej sytuacji.
@radkiewiczmariusz: Jakie koszty? Przecież trzeba być strasznym deklem żeby zakładać sprawę o takie coś, w ogóle żeby wpakować się w koszta. Jeśli odpowiednie instytucje odmówią zbadania sprawy za darmo to nie ma sensu dalej tego ciągnąć. Jeszcze większym dzbanem trzeba być żeby próbować wygrać sprawę za wszelka cenę. Uda się wygrać bezbolesnie, bez drogi sądowej to super. Jeśli nikt się nie będzie chciał tym zająć to OP nic nie traci oprócz
@glxmsc: bo to Ty ich zgłaszasz typie XD #!$%@?, też mam iść do sklepu z ciuchami, przekleić metkę i grozić menadżerce, że zgłoszę to do PIHu? xD wiesz ile takich spraw byłoby dziennie, gdyby PIH zajmował się takimi pierdołami i wydawał decyzje na korzyść konsumentów? sam bym biegał i przekleiał metki
@Nic_tu_po_mnie: Zgoda, ale przyznaj: TK Maxx kreuje się właśnie na taki cebulacki sklep. Na wieszakach masz chaos, bałagan i brak uporządkowanej oferty, ale kuszą perspektywą tego, że w tym bałaganie możesz trafić na perełkę. OP trafia taką okazję, sklep mówi, że sorry, w cenie jest błąd. Już dla świętego spokoju sprzedaliby mu tę kurtkę albo dali jakiś pokaźny rabat, nie byłoby sprawy.

Ja głównie nie jestem na ok z tym, że
za pomyłki się płaci i już.


@Im_from_alaska: Uwielbiam takich "nieomylnych" ludzi, którzy zmieniają zdanie jak sami się w końcu z czymś jebną. A potem płacz, że czemu kara, że się nie chciało. Ja cię zatrudnię u siebie z chęcią. Dam ci ekstra pensję, ale masz ogromne kary za pomyłkę i oczywiście konkretną robotę do wykonania.

Płaci się za duże błędy, a nie za takie pierdoły, bo to można nazwać co najwyżej
@Shishu: ale chłopie, ja nikomu niczym nie groziłem. Poprosiłem tylko o odmowę na piśmie. A PIH po to jest, żeby takie pierdoły sprawdzać. Przecież tam głównie trafiają małe konsumenckie sprawy.
@glxmsc: a nie, to przepraszam. pójdę jutro do sklepu, zrobię zdjęcie, przekleje metkę, poproszę o odmowę sprzedaży na piśmie i zgłoszę to do PIHu.

czym się różni moja sprawa od Twojej i dlaczego PIH miałby uznać moją racje? xD

Przecież tam głównie trafiają małe konsumenckie sprawy.


Już nie pytam o jakikolwiek argument, dane, bo wiem że ich po prostu nie masz, a to tylko Twoje gdybanie. Tak samo nietrafne jak wcześniejsza
@glxmsc: podejrzewam, że za dużo przyjaciół to Ty nie masz. @SuperSupremacy: podwójne standardy. Jak znajdziesz tanią ofertę w internecie, czy zbyt tani samochód to zapala Ci się lampka ostrzegawcza, ktoś się pomylił, a może ktoś chce mnie oszukać? Jak znajdujesz podejrzanie tani ciuch, to trzeba go koniecznie szybko kupić, bo jak to pomyłka, to tak mam prawo go kupić taniej, bo wtedy to działa na moją korzyść. Ja nie raz
@Shishu: poczekajmy na info od PIH, ok? Gdy sprawa rozstrzygnie się moim niepowodzeniem to zawołam, przeproszę i przyznam rację. Jeśli jednak temat zakończy się na moją korzyść, to ładnie napiszesz tutaj, że glxmsc to Janusz i cebulak ale jednak miał rację skurczybyk
@jaroslaw_madry: w przypadku sklepu internetowego obowiązuje regulamin, w którym zwykle są zapisy, że np. sprzedawca może odmówić sprzedaży że względu na brak w magazynie. Tutaj, w przypadku sklepu fizycznego i towaru, który możesz wziąć do ręki, sprawa wygląda inaczej.
@reficlac: nie przyznawaj się. Zaraz dostaniesz łatkę Janusza (w tym przypadku Grażyny), cebulaka, i innych popularnych wsrod wykopków. Marki premium za grosze? Ale jak to?