Wpis z mikrobloga

Mirki powoli rozglądam się za następcą mojego obecnego #samochody.
Co kupić do 5 tysięcy?
Wymagania
Ma się nie psuć
A jeśli już to prosty i tani w naprawie
Blacha najlepiej ocynk albo by nie gnił
Im prostszy tym lepszy na bajerach mi nie zależy.
Ma mało palić
I nie może być mułowaty.

Nad czym obecnie myślę
Passat B5 1.9 tdi 90 lub 110 koni - ze wględu na bezawaryjność silnika problem to koszt kiedyś zawieszenia.
Polo w gazie - ale jaki silnik ? 1.4 1.6? Mało ofert niestety
Audi A4 B5- gorsze z wyglądu od paska ale jeśli bardziej bezawaryjne to można bysię zastanowić

Przesiadka będzie z dziurawego jak ser szwajcarski Golfa 3 1.9tdi
#pytanie #motoryzacja
  • 132
@caffe No ale co za problem kupić auto, które się nie psuje, prosty silnik benzynowy ze sprawnym sprzęgłem, skrzynią biegów, napędem to nie może się popsuć. Ludzie pierdzielą takie głupoty, a później wszyscy gadają, że nie da się kupić auta poniżej 10 tysięcy xD
@Niebadzlosiem: Jak trafisz niezgnitego albo do drobnych napraw to modneo 3 jest bardzo przyjemne do jazdy, tddi pali między 5.5 a 7l, jest ciche i fajnie się prowadzi. Ewentualnie Pug 406 spoko autko, miałem brać ale mondzina wpadła. Niestety, mój egzemplarz przez rok #!$%@?ł się na amen XD Ale do tego czasu bardzo fajnie jeździł. Ewentualnie alfa 156/147 ale budżet napięty to i z egzemplarzami średnio. Ale takie 1.6 z gazem
@Choker: Rozważam każdą opcje :D
Sporo osób mi tutaj pomogło i już nie patrzę tylko na PASSAT IGŁA NIEMIEC PŁAKAŁ :P
Forsy nie wyczaruję a auto potrzebne by do pracy jeździć koło 11 jak wypłata przyjdzie zaczynam polowanko :>
@Niebadzlosiem: za 5tys. diesla?! xD

Ojciec za tysiaka kupił fieste starą i przez rok nie musiał w niej nic robić oprocz lania wachy także nie słuchaj tych wykopkowych ekspertów.


@Choker: czasami perełki się zdarzają, ale TYLKO czasami. W większości przypadków będą to mniejsze lub większe gruzy. Mając mały budżet lepiej spojrzeć które auta faktycznie są tanie, a nie patrzeć tylko po ile chodzą najtańsze egzemplarze.
@Neq: Mam fajną ofertę na Saaba ale właśnie z takich przyczyn olewam. Jest dobrze póki dziala ale jak się coś #!$%@? to będzie problem. Muszę coś popularnego kupić by części było masę i tanio ;D