Wpis z mikrobloga

Mirki powoli rozglądam się za następcą mojego obecnego #samochody.
Co kupić do 5 tysięcy?
Wymagania
Ma się nie psuć
A jeśli już to prosty i tani w naprawie
Blacha najlepiej ocynk albo by nie gnił
Im prostszy tym lepszy na bajerach mi nie zależy.
Ma mało palić
I nie może być mułowaty.

Nad czym obecnie myślę
Passat B5 1.9 tdi 90 lub 110 koni - ze wględu na bezawaryjność silnika problem to koszt kiedyś zawieszenia.
Polo w gazie - ale jaki silnik ? 1.4 1.6? Mało ofert niestety
Audi A4 B5- gorsze z wyglądu od paska ale jeśli bardziej bezawaryjne to można bysię zastanowić

Przesiadka będzie z dziurawego jak ser szwajcarski Golfa 3 1.9tdi
#pytanie #motoryzacja
  • 132
  • Odpowiedz
@Kejran: Bo się nie da, każdy samochód się zużywa, czy kupisz go za 5 czy 100 tys. Można oczywiście zbliżyć się do minimum (niektóre są trochę mniej, niektóre bardziej awaryjne) , ale nie da się uniknąć napraw w samochodzie używanym.
  • Odpowiedz
@mariecziek: Widuje właśnie takie oferty.. ale czy to nie auta zbyt drogie na ten budżet; d? Ogarniasz czy ten silnik jest spoko ? A6 mi się zajebiście podoba ale no to chyba bliżej 10 powinieniem mieć plus pewno drugie tyle na naprawy ;d?
  • Odpowiedz
@Airbooz: Kumpel miał i całkiem spoko tylko że to 3 drzwiowka - lubię otwierać tylne drzwi i tam plecak/graty wrzucać prawie nie korzystam z bagażnika ot wygoda :D
heh właśnie 1.9tdi 90 lub 110 to jedyne co jest "pewne" w autach czego szukam bo to pancerne jednostki :D
@Neq: Właśnie też mi się coś wydawało :D Środek zjaebisty ale no szkoda miny kupić :P
  • Odpowiedz
  • 1
Lanos z silnikiem 1.6, klima, ABS, gazem sekwencyjnym i ważne żeby było to Daewoo a nie FSO bo te polskie strasznie gniły. Zadbanego znajdziesz gładko do 4k i zostanie ci tysiaczek na jakieś fajne felgi albo nawet naprawy. Auto bardzo proste w naprawie i co ważne przestronne, wygodne i zwinne. Fajnie się zbiera i nie ma problemu z wyprzedzanuem. Jeśli się dba, wymienia części eksploatacyjne i zalewa dobrej jakości olej to jest
  • Odpowiedz
  • 2
@Niebadzlosiem ja ci mogę polecić toyotę carine, auto tanie w eksploatacji silniki 2.0 bezawaaryjne, 136 konie dobrze się zbierają, na plus też że jest duże,, w 5k będziesz już miał bez rdzy z klima itp. Spalanie ok 8l w cyklu mieszanym.

Ja swoją katuje i dojechać nie mogę a robię miesięcznie 2-3k km. Przez 3 lata włożyłem w nią może z 1200 (kupiłem ją za 1400zl). Niestety od początku była pordzewiała
  • Odpowiedz
  • 2
@Kejran Dokładnie sam kupiłem za 2500 Cordobe 99 lift z silnikiem 1.6 mpi. Prosty silnik trochę więcej pali ale nic się nie dzieje. Z wyposażenia mam klime a nawet webasto. Przesiadlem się z Astry g diesel. Padła pompa paliwa a naprawa tyle co ta Cordoba. Silnik już brał olej więc nie opłacało się robić. Można kupić za nie duże pieniądze sprawne nie pasujące się auto ale trzeba szukać odpowiednie silniki nie
  • Odpowiedz
@Niebadzlosiem: powiem Ci że do 5000 km przebiegu to bedzie ciężko znaleźć używkę..
Nie lepiej po prostu nowy?

jesli blacha ocynk to nie bierz Mazdy..

albo jakiś po małym wypadku z wynajmu dlugoterminowego co długo stał w warsztacie - może trafisz..
  • Odpowiedz