Wpis z mikrobloga

Mirki powoli rozglądam się za następcą mojego obecnego #samochody.
Co kupić do 5 tysięcy?
Wymagania
Ma się nie psuć
A jeśli już to prosty i tani w naprawie
Blacha najlepiej ocynk albo by nie gnił
Im prostszy tym lepszy na bajerach mi nie zależy.
Ma mało palić
I nie może być mułowaty.

Nad czym obecnie myślę
Passat B5 1.9 tdi 90 lub 110 koni - ze wględu na bezawaryjność silnika problem to koszt kiedyś zawieszenia.
Polo w gazie - ale jaki silnik ? 1.4 1.6? Mało ofert niestety
Audi A4 B5- gorsze z wyglądu od paska ale jeśli bardziej bezawaryjne to można bysię zastanowić

Przesiadka będzie z dziurawego jak ser szwajcarski Golfa 3 1.9tdi
#pytanie #motoryzacja
  • 132
  • Odpowiedz
@Krisu_7: Nie było, ale to było z 8-9 lat temu to i auto mlodsze bylo, i auto sam sprowadziłem z przebiegiem tam 330 z niemca czy cos i był na to kwit, a nie jak wiekszosc naszych po 500+.... ;-)
Mam sporo znajomych ktorzy maja teraz VP czy to w Passacie B5 czy to w A4 B5 i zawsze im zazdroszcze, bo zdrowe VP napwde malo pali, Oni maja porobione pompy
  • Odpowiedz
@Niebadzlosiem: zadzwon, sprobuj wyczuc czy rzeczywiscie to wlasciciel czy jakis handlarz, zapytaj wprost czy jest wpisany w dodowdzie, czy sznurek umow.... bo jak jest to rzecczywiscie auto powinien znac.
  • Odpowiedz
@Niebadzlosiem: przyznam, ze nie wiem. Poczytaj jakieś oponie i recenzje na necie. Ja chciałem kupowac 1.6 albo 1.8 w gazie. Znajomy ma 1.9 turbo 200 km ale jak masz mały budżet to chyba lepiej sobie odpuścić. Mówi ze jak się cos psuje to jakieś pierdoły a i nie rdzewieje chyba ze trafisz na jakiś bity egzemplarz
  • Odpowiedz
@Niebadzlosiem Citroen c5 bardzo fajne auto jak chcesz diesla koniecznie to HDI dają radę. Sprzedałem kilka miesięcy takiego za 2750 zł od drugiego właściciela, mega zadbana fura była dosłownie kilka mankamentów lakierniczych ją męczyło
  • Odpowiedz
@Niebadzlosiem: Obawiam się, że ze względu na punkt "Ma się nie psuć" to nawet z rowerem będzie ciężko, ale to akurat możesz kupić nowy i mieć gwarancję. Ba, może nawet skuter w tej cenie znajdziesz.
  • Odpowiedz