Wpis z mikrobloga

Mirki powoli rozglądam się za następcą mojego obecnego #samochody.
Co kupić do 5 tysięcy?
Wymagania
Ma się nie psuć
A jeśli już to prosty i tani w naprawie
Blacha najlepiej ocynk albo by nie gnił
Im prostszy tym lepszy na bajerach mi nie zależy.
Ma mało palić
I nie może być mułowaty.

Nad czym obecnie myślę
Passat B5 1.9 tdi 90 lub 110 koni - ze wględu na bezawaryjność silnika problem to koszt kiedyś zawieszenia.
Polo w gazie - ale jaki silnik ? 1.4 1.6? Mało ofert niestety
Audi A4 B5- gorsze z wyglądu od paska ale jeśli bardziej bezawaryjne to można bysię zastanowić

Przesiadka będzie z dziurawego jak ser szwajcarski Golfa 3 1.9tdi
#pytanie #motoryzacja
  • 132
  • Odpowiedz
@Niebadzlosiem: Passat to muł, dużo pali i wcale nie jest jakoś wybitnie tani w utrzymaniu. Ogólnie w autach w takiej cenie to jeździsz, oglądasz i wybierasz tego, który jest dobrze utrzymany. Dlatego ogranicz się do okolicy. Szkoda jechać przez pół Polski po szrota za 5k. No i żadna benzyna/gaz nie będzie dynamiczniejsza od golfa 1.9 tdi
  • Odpowiedz
@Niebadzlosiem zadbane nie gniją, kwestia egzemplarza. Miałem kiedyś kilkunastolatka i był jak ta lala. Kolega dostał ostatnio chyba 16-letniego od rodziców (miód malina, elektryczne szyby, klima, niecałe 100k na liczniku) i również rdzy się ciężko doszukać:) Trzeba spojrzeć głównie na podwozie. Wiem, że to nie żaden szpanerski samochód, ale do 5k (najlepiej z gazem!) jest dość rozsądny, zwłaszcza na typową studencką kieszeń :D
  • Odpowiedz
@Niebadzlosiem: nie ma dpf, dwumas w zaleznosci od wersji silnika w 90 km nie ma, w 110 jest. Tyle ze taki Passat czy A4 to bylo jakis czas temu marzenie wiekszosci januszy, i naprawde niestety nawet mega trupy trzymaja cene bo to VW lub Audi.... no i fakt tez kazdy juz zna oklepane TDI.
  • Odpowiedz
@golden87: Pewno racja jednak nie oszukujmy się szukam 20 letniego + auta - niektóre modele były bardziej wytrzymalsze :D
No Golfik 3 zajebisty spełnia wszystkie moje wymagania tylko #!$%@? większość zgnita :D
@Jestem_tu_zielony: 100 k przy zarbokach 2k to powodzenia :D
@FoczanPingwianu: (,) Jak się mają czepiać do starych aut to niech nie okradają nas z pensji by nas było stać na coślepszego!
@Horaccy:
  • Odpowiedz
@aksal89: No pewnie, czasem naprawde od dziadka czy cos mozna kupic zadbana fure ponizej 100 tys przebiegu za smieszna kase, a czasem od handlarzyny podpicowanego trupa ktory 100 km nie przejedzie... :/ @zasadzka01: To ma coś eweidentie spier..... jezdze juz z 10 lat róznymi TDI. Passat B4 90 KM palił w mieśce max 6.5 litra.
  • Odpowiedz
@golden87: jeździłem różnymi dieslami po mieście i zawsze było spalanie 9-10 litrów. miasto = jazda na zimnym silniku, krótkie odcinki, ciągle korki. O takich warunkach jazdy mówię.
  • Odpowiedz
@golden87: Mam w rodzinie a4 110KM kupioną za 3400, generalnie lakierniczo średnio ale nie była żadna ćwiartka wymieniona tylko kiepsko lakierowane elementy pozatym mechanicznie bdb, a passaty są jeszcze tańsze. Można kupić dobrą b5 tylko niekoniecznie będzie igła z wyglądu @Niebadzlosiem: Diesle są raczej mniej awaryjne nawet mimo przebiegu, już po dźwięku silnika i reakcji na gaz i na drodze możesz rozpoznać czy jest gites majonez choć nie szukał jakiś
  • Odpowiedz
@zasadzka01: około 10-11 litrów, to mi pali 2.0 TDI w quattro teraz zrobione na 240 koni w mieście zimą.... @Niebadzlosiem: Tak samo dobre jak Skoda, SEAT to technologia VAG w seatowskim opakowaniu. Ogonie przyjemne autka. Niestety zauwazyłem taka prawidlowosc.... ze im wieksze i bogatsze miasto tym lepeij dobre auto kupic, im biedniejsze i mniejsze, tym ceny bardziej zwindowane.
  • Odpowiedz
@Niebadzlosiem: jeszcze w tym budżecie poszukałbym fabie 1 lub seata ibize 1 po lifcie w 1.9sdi, powinny być w dużo lepszym stanie niż b5. Jeżeli głównym kryterium jest niezawodność i tanie jak barszcz naprawy
  • Odpowiedz