Wpis z mikrobloga

Jak w tym kraju ma być dobrze i młodzi lekarze mają zostawać w kraju jak dzieją się takie rzeczy jak na poniższym zdjęciu? Lekarz po 6 latach specjalizacji dostaje umowę prawie 2x mniejszą niż będąc rezydentem (po niedawno wywalczonych podwyżkach i bonie lojalnościowym). Dalej jesteśmy fabryka lekarzy dla krajów zachodnich. Umowa oczywiście niepodpisana, torby spakowane. Stonoga.jpg
#medycyna #polska #neuropa #4konserwy
su1ik - Jak w tym kraju ma być dobrze i młodzi lekarze mają zostawać w kraju jak dzie...

źródło: comment_eU3rVAxRWv4caTnsRb3V8Bp9qnrW8vql.jpg

Pobierz
  • 354
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Suck_My_Duck:

jak ktoś trafi na pediatrię czy inną internę to ma lekko mówiąc p--------e bo ani nie zarobi ani nie będzie pracował w normalnych warunkach


-10 do wiarygodności, dobre specjalizacje z olbrzymimi fundamentami. Od POZ przez badania endoskopowe po prywate i dyżury na wypizdowiach. Małym kosztem można ładnie dorobić. Nie mówiąc o przyspieszonym trybie robienia specjalizacji, posiadając już bazę swoich
  • Odpowiedz
@Suck_My_Duck: Może sobie żądać xDD Whatever, próbujesz mnie nieudolnie łapać na słówka. Nie dam ci tej satysfakcji.

Poza tym nic nie ma za darmo.

Powodzenia życzę i pozdrawiam zza granicy. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
U nas mamy biedapensje i 9% składki zdrowotnej. Do tego wszyscy prowadzący firmę płacą ryczałt niezależnie od dochodów. Nawet doliczając chorobowe to wychodzi 11,45%.

W Niemczech z tego co widzę to składka zdrowotna (z uwzględnieniem chorobowego chyba) to 15,5%


@krootki: nie jest problemem wysokość składki a to, jak ona jest dysponowana... ostatnio było na wypoku coś o utrzymaniu systemu informatycznego ZUSu; koło 800mln zł/rok, do tego masz mnóstwo urzędów, urzędników,
  • Odpowiedz
@su1ik: Dlatego bierzesz etat, potem pożyczkę, otwierasz prywatną klinikę i przyjmujesz prywatnie lub dodatkowo również z funduszu i jeździsz Mercedesem w leasingu. Lekarze dobrze zarabiają w Polsce, ale tylko Ci co mają głowę na karku.
  • Odpowiedz
@rzydoMasonerya: co ma ZUS do NFZ? Poza tym nawet koszty funkcjonowania ZUS nie są aż tak wysokie, jak większość myśli. To poniżej 2% całkowitego budżetu, który wynosi prawie 200 mld.
  • Odpowiedz
@su1ik: Toś wiadomo, że Polacy uznają tylko jedno prawilne rozwiązanie swojej trudnej sytuacji finansowej. Spakować się i wyjechać. A kasa w przypadku lekarzy w Polsce lekarzy praktycznie na ulicy.
  • Odpowiedz
@su1ik: Toś wiadomo, że Polacy uznają tylko jedno prawilne rozwiązanie swojej trudnej sytuacji finansowej. Spakować się i wyjechać. A kasa w przypadku lekarzy w Polsce lekarzy praktycznie na ulicy.
  • Odpowiedz
@su1ik: a może zwyczajnie jesteś kiepskim zaraz po studiach lekarzem i to pensja za Twoje słabe umiejętności? W innych branżach też się nie zarabia 15k zaraz po studiach. Za 10 lat będziesz kosił 140 zł za 7 minut wizyty podczas której przypiszesz coś na receptę.
  • Odpowiedz
@darbarian: Moje wyrabiane zyski na stażu na pasku specjalisty wynosiły 11-13k zł brutto w zależności od miesiąca, a robiłem za głównego klawiaturowego i przewracałem zdjęcia. Czasem zrobiłem sam opis gdy specjalista siedział akurat na USG, potem sprawdził i przyklepał. Na rezydenturze zarabiałem 2215zł na rękę robiąc 10x więcej niż na stażu. Ja swoje umiejętności wyceniam jakoś na 5k euro bezdyżurowej podstawy, i tyle też dostaje. xD
  • Odpowiedz
@su1ik:
Chcesz skończyć studia to zapłać, tak to powinno wyglądać, wszystkie studia powinny być płatne bo tak utrzymujemy mase wykładowców uczących ludzi którzy studiują bo jest darmo więc czemu nie, w razie czego mogą rzucić taki kierunek w każdej chwili lub nie będą pracować w zawodzie. Rakowy kierowca tira przynajmniej sam płaci za kurs i później zarabia a nie płacze że przecież jego rodzice płacili podatki i jemu się należy kurs za darmo. Tacy zwolennicy wolnego rynku. Jeszcze straszenie że jest mało lekarzy, to chyba problem społeczeństwa a nie lekarzy a tylko od nich słychać taką argumentację. Wolny rynek ma to do siebie że szybko uzupełnia luki. Zamiast płacić miliardy na naukę wielu gamoni można by przyciągnąć specjalistów lepszymi płacami. Zresztą co nas obchodzi twoja droga zawodowa i finanse?

Twoi rodzice płacili podatki na drogi, emerytury, policję, wojsko, polityków itd więc ten argument jest totalnie bezsensu.

Jeszcze ta mentalna patologia lekarzy którzy każą sobie płacić łapówki za operacje na NFZ albo nagabywanie klientów do swoich prywatnych klinik. Może na tym skupią się wielce oburzeni Panowie lekarze. To jest chore a nie słyszałem jeszcze ani razu żeby jakiś lekarz
  • Odpowiedz
@mlodysum: Nie wiem jak dokładnie, ale ostatnio odwiedziłem kilka szpitali z mamą w okolicy i wszędzie roczne kolejki. I teraz najlepsze jest to, że lekarz, który był w jednym z tych szpitali przyjmuje również w prywatnej klinice niedaleko tego szpitala. Brak jakiejś większej kolejki. Wizyta na drugi dzień i 100 zł. Wizyta trwała 15 minut.
  • Odpowiedz