Wpis z mikrobloga

Jak w tym kraju ma być dobrze i młodzi lekarze mają zostawać w kraju jak dzieją się takie rzeczy jak na poniższym zdjęciu? Lekarz po 6 latach specjalizacji dostaje umowę prawie 2x mniejszą niż będąc rezydentem (po niedawno wywalczonych podwyżkach i bonie lojalnościowym). Dalej jesteśmy fabryka lekarzy dla krajów zachodnich. Umowa oczywiście niepodpisana, torby spakowane. Stonoga.jpg
#medycyna #polska #neuropa #4konserwy
su1ik - Jak w tym kraju ma być dobrze i młodzi lekarze mają zostawać w kraju jak dzie...

źródło: comment_eU3rVAxRWv4caTnsRb3V8Bp9qnrW8vql.jpg

Pobierz
  • 354
  • Odpowiedz
@Strahl @su1ik @markaina: Przecież napisałem, że to kpina to co lekarze zarabiają w PL. Ale irytuje mnie takie płakanie, tuż po zderzeniu się z rzeczywistością. I jak ma to pomóc? Lekarze nie od wczoraj zarabiają śmiesznie mało w porównaniu do tego co muszą zainwestować, nie od wczoraj muszą zapierdzielać jak ten przysłowiowy chińczyk w fabryce koszulek itp. Ale jeżeli idziesz na taki kierunek to musisz być tego świadomy, że to nie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@zefj: a kto powiedzial, że ja będę przez kolejne 10 lat tam pracował? Mam inne pomysly na życie. XD i kto powiedział, że akurat jemu uda sie zarabiac 10x tyle? Po 6 latach jak OP napisał zarabia psie pieniądze. W moim komentarzu chciałem pokazać, że firma prywatna pracownikowi bez żadnych kwalifikacji daje więcej na rękę niż kapitan państwo.
  • Odpowiedz
@przygarnijkropka: Zgadza sie, ale po kilkunastu latach ciezkiej pracy pracujesz juz na swoje, ze splaconym kredytem za fotel i sprawami, ktore wymieniles. Jesli jestes dobry jak moja znajoma (skad wiem jak to wyglada) to masz zapisy na 3 miesiace bez jakis problemow i bez szans praktycznie na wpisanie kogos wiecej tak grafik zawalony. Po kilku latach stoi juz w gabinecie drugi fotel, fakt na kredyt ale splaca sie z nawiazka. A
  • Odpowiedz
2. jedź do DE, ale też i później wychowaj tam dzieci razem z całą bandą ciapaków w szkole może ktoś wzbogaci Twoją różową przy okazji

3. zapłać za studia bachora też w DE

4. bądź nadal obywatelem 3 kategorii w DE, spoko jak mieszkasz w dużym mieście może nikt Ci nie powie tego w twarz, zapraszam na Bawarię do jakiegoś małego miasteczka i pogadaj sobie z 40-50 latkiem a dowiesz się jak
  • Odpowiedz
@szwagier_chewbacca: stary masz taki kompleks mniejszości że szkoda gadać. Jaki obywatel drugiej kategorii jak tutaj 30% ludności ma migranckich przodków. Chyba nieźle ci w bani nastało bzdurami. Ja mam przyjaciół którzy są luksemburgami z włoskim pochodzeniem mieszkają w DE. Sam mam podobny rodowód. Ktoś ci powie że jesteś obywatelem drugiej kategorii jak będziesz się tak zachowywał i żył jak obywatel drugiej kategorii ale jako lekarz.

Weź leki i nie pisz już.
  • Odpowiedz
@paramedic44: Pomnożyłam. 25x6 = 150, 30x6=180. Dodajmy, że kwota 15tys/semestr dotyczy medycyny niepublicznej, publiczne dotacje zależą od stosunku ilości studentów do nauczycieli akademickich i są przydzielane na uczelnię, a nie na kierunek, to znaczy, ze student medycyny nie kosztuje podatnika więcej niż student ratownictwa czy analityki medycznej albo ochrony zdrowia.
  • Odpowiedz
jak strzał w mordę z napluciem do ryja xD toż w cywilizacji dostajesz na start jako nikt bez stażu z ciepłym dyplomem czwórkę z przodu w euro xD


@Strahl: Państwówka daje ~4000 brutto/miesiecznie + trzynastki/premie/karpiowe/szatana w wielu urzędniczych miejscach dla świeżego magistra (i mean urzędniczy urzędniczy, q nie pani referent od kwitowania doniesienia papirka w Wąchocku).
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@iuxtaposed:
Przykładowo u mnie na uczelni jest podane ile kosztuje jedna godzina ćwiczen i ile jedna godzina wykładów.
Kiedyś z ciekawości przeliczylisny to i wyszło, że niestacjonarni płacą więcej niż teoretyczny koszt stacjonarnych :D

Nadal 500tys jest wyciągnięte z dupy.

Gowin raz #!$%@?ął taką kwotę w TV a głupi motłoch powtarza te idiotyzmy :D
  • Odpowiedz