Wpis z mikrobloga

Jak w tym kraju ma być dobrze i młodzi lekarze mają zostawać w kraju jak dzieją się takie rzeczy jak na poniższym zdjęciu? Lekarz po 6 latach specjalizacji dostaje umowę prawie 2x mniejszą niż będąc rezydentem (po niedawno wywalczonych podwyżkach i bonie lojalnościowym). Dalej jesteśmy fabryka lekarzy dla krajów zachodnich. Umowa oczywiście niepodpisana, torby spakowane. Stonoga.jpg
#medycyna #polska #neuropa #4konserwy
su1ik - Jak w tym kraju ma być dobrze i młodzi lekarze mają zostawać w kraju jak dzie...

źródło: comment_eU3rVAxRWv4caTnsRb3V8Bp9qnrW8vql.jpg

Pobierz
  • 354
  • Odpowiedz
@tomasztomasz1234: Zerknij jak spadają w ostatnich latach progi na ten gównokierunek gdy ludzie zobaczyli jakie lekarskie kokosy sie w kraju zarabia, najmądrzejsi mają w poważaniu studiowanie medycyny. W tym roku były progi na darmowe studia takie same jak za moich czasów na płatny lekarski. XD
  • Odpowiedz
@tomasztomasz1234: no pewnie, nawet jakby trzeba było spłaci (a wiadomo jak jest że ściągalnością gdy mieszkasz za granica) to i tak się opłaca studiować. Pracować nie koniecznie, ale to i tak byłoby zmartwienie rzadzacych i pacjentów XD
  • Odpowiedz
@mlodysum: ty sie nie smiej tylko obczaj, ze w tym roku trzeba bylo miec 148/200 zeby na stacjonarny lekarski sie dostac, a w katowicach 153 xD ktoś mi o tym ostatnio powiedział i ostro parsknąłem xD
  • Odpowiedz
@su1ik: Trzeba było programistą zostać. Twoja praca to powołanie i poświęcenie dla idei dr. Aesculapiusa a nie dochodowe przedsiębiorstwo zarobkowe. ( ͜͡ʖ ͡€)
  • Odpowiedz
@Strahl: #!$%@?. xD Gdzie te 12 miejsc na glowe!!! Sebki zostaną ortopedami, będę miał konkurencję przy stole, a z nimi już nie tak łatwo na łokcie wygrać...

@basic_error: To było zostać lekarzem i zarabiać TAKIE KOKOSY oraz dawać PRZYKŁAD POSTAWY OBYWATELA WZGLĘDEM PAŃSTWA :D
  • Odpowiedz
@mlodysum: ojej ale mi dokopałeś, nie podniosę się przez najbliższy tydzień. Studia kończyłem w czasie gdy ty na chleb wołałeś 'beb'.
Cenię sobie dobre wykształcenie, ale nie szanuję roszczeniowców, którzy uważają, że wszystko im się należy na 'już'
  • Odpowiedz
@basic_error: Ale mi się nic nie należy. Ja na wszystko ciężko pracuję i chcę za swoją pracę otrzymywać odpowiednie według mojego mniemania wynagrodzenie. Mam takie prawo i z niego nie zawaham się skorzystać. Powtórzę, nie mam obowiązku ciebie leczyć, ani ty nie masz obowiązku przychodzić do mnie.
  • Odpowiedz
@basic_error: Ale mi sie należy na już, a na pozniej należy mi sie tylko i wyłącznie lepiej, i tylko robactwo tego nie rozumie, że inni tę ideę załapali już wcześniej xD Odrabianie pańszczyzny zostaw sobie dla chłopów i niewolników jak cię na takich stać, od mojego życia precz z łapami i nic nie powinno cię ono obchodzić. xD
  • Odpowiedz