Wpis z mikrobloga

Jak w tym kraju ma być dobrze i młodzi lekarze mają zostawać w kraju jak dzieją się takie rzeczy jak na poniższym zdjęciu? Lekarz po 6 latach specjalizacji dostaje umowę prawie 2x mniejszą niż będąc rezydentem (po niedawno wywalczonych podwyżkach i bonie lojalnościowym). Dalej jesteśmy fabryka lekarzy dla krajów zachodnich. Umowa oczywiście niepodpisana, torby spakowane. Stonoga.jpg
#medycyna #polska #neuropa #4konserwy
su1ik - Jak w tym kraju ma być dobrze i młodzi lekarze mają zostawać w kraju jak dzie...

źródło: comment_eU3rVAxRWv4caTnsRb3V8Bp9qnrW8vql.jpg

Pobierz
  • 354
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mlodysum: Wciąż nie rozumiesz. Tyle było na umowie. A na pewno zarabiali więcej. Dużo więcej. Przyjaciel ma te 8-9k pracując tylko w jednym szpitalu. Nie wiem, może ma farta i nie wszędzie tak jest. Aczkolwiek jego znajomi ze studiów podobnie. Jeden jego kolega ma 4k netto na umowie na drugim roku rezydentury i to chyba najwiecej jak słyszałem.
  • Odpowiedz
Ale niech są za darmo. Dla tych co przepracują 10-15 lat w kraju. Jak wyjedziesz to zwyczajnie spłacasz ratę za studia od każdej pensji. Uczciwe czy nie? Ważne aby lojalki były ogłoszone z 3 letnim wyprzedzeniem aby licealiści mogli świadomego wyboru dokonać. Tyle. Zwyczajnie nie stać nas na wysyłanie lekarzy za granicę za darmo. Tak jak i inżynierów i młodych naukowców. Jak dostaną intratną posadę za granicą to zwyczajnie zwrócą część kosztów.
  • Odpowiedz
za kogo ty sie człowieku uważasz żeby zarabiać więcej?

Jeśli dopiero co zdobyłeś formalne kwalifikacje do wykonywania zawodu (=specjalizacja), to jakiej pensji oczekujesz.


@matcheek: formalne kwalifikacje zdobywa sie po studiach. Lekarz po 6 latach szkolenia specjalizacyjnego ma wystarczające umiejętności, żeby pracować w swojej dziedzinie samodzielnie w dowolnym miejscu na świecie.
  • Odpowiedz
A Wy łykacie płacz pana lekarza... Jakos rezydentka ktora miala operowac mi syna taka biedna ze zdjecia z Madagaskaru na fb, oczywiscie protestowala czynnie w zeszym roku. Kolega mojej zony przyszly ginekolog co chwila gdzies jezdzi, 3 tyg w Azji, za dyzur na nocnej pomocy kupe kasy zgarnia. Zamiast wspolczuc trzeba pogadac z kims kto powie prawde. Moja zona dentystka w ogole nie miala szans na umowe, musiala zalozyc dg. Zarabia tyle
  • Odpowiedz
@Nemret: nie wypada się nie zgodzić. moja pierwsza, szczenięca miłość z podstawówki po odrobieniu potrzebnych rezydentur też otworzyła swój gabinet, tylko okulistyczny i robi klops. Prywatna praktyka to jest źródło finansowania dla lekarzy, w szpitalu kawalek etatu hobbystycznie no i z poczucia misji
  • Odpowiedz
@su1ik: wszystko spoko czekam jedynie aż wprowadzą ustawę, żebyś musiał spłacić kredyt za ukończone studia, które skończyłeś w PL za friko...pijawka jesteś i tyle, a że na 5 dyżurów pojedziesz i chapniesz za to 8 k na rękę to już inna historia o której nie wspominasz....
  • Odpowiedz
wszystko spoko czekam jedynie aż wprowadzą ustawę, żebyś musiał spłacić kredyt za ukończone studia, które skończyłeś w PL za friko...pijawka jesteś i tyle, a że na 5 dyżurów pojedziesz i chapniesz za to 8 k na rękę to już inna historia o której nie wspominasz....


@szwagier_chewbacca: Na szczęście takie dzbany jak ty nie piszą ustaw i nikogo nie obchodzi, że ci żyłka pęka :)
  • Odpowiedz
@su1ik: I tak mam już focha i sobie odpuszczam:)
@czorny_m: Ale ja o tym mówię, że takie rozwiązanie będzie sprawiedliwsze. Wyjdziesz to z niemieckiej pensji raz dwa opłacisz te studia/lojalkę i nawet nie poczujesz. A my dzięki temu zwiększymy liczbę miejsc na kierunkach medycznych albo podniesiemy pensje. W ten sposób zmniejszymy choć trochę braki kadrowe.
Skoro 25% absolwentów wyjeżdża to po "odzyskaniu" pieniędzy za studia mielibyśmy ekstra 80
  • Odpowiedz
@mnemonk: o to, że jeżeli ktoś narzeka a miał wpływ na to jaki kierunek studiów wybiera to trochę przegranko. Nie ma już czegos takiego jak powołanie bo za to nie wyżywisz rodziny, albo idziesz na jakis kierunek medycyny, gdzie zostajesz specjalistą i zarabiasz super pieniądze, albo idziesz na ogólnego i płaczesz jak tu zle.
  • Odpowiedz
@su1ik: a skund majo mu dać, zabrać innym bo pan lekarz musi mieć wysoko pensje jako dodatek do prywatnego gabinetu w którym kosi 30k / miesiecznie bez podatku?
  • Odpowiedz
@Oskins: No ale w przychodniach też ktoś musi pracować. Wolałabym, żeby leczył mnie ktoś, kto godnie zarabia, bo wtedy uczciwie mnie potraktuje. A nie, że będzie odwalał fuszerę przepisując każdemu antybiotyk bez większej refleksji, czekając z niecierpliwością aż wybije 14:00 i będzie mógł dorobić na "prywacie".
  • Odpowiedz