Wpis z mikrobloga

Jest 2018 rok, a mężczyźni, nie tylko z Polski, są obsrani, bo jakieś stateczki do siebie zaczęły strzelać kilkaset kilometrów od nich. Czy to jest normalne, że w tych czasach, w demokratycznym kraju, kilka kolesi na stołkach może kazać pod groźbą więzienia czy nawet śmierci milionom mężczyzn walczyć w ich wojenkach?
Śmiejecie się często z kobiet, że tak późno, bo dopiero 100 lat temu uzyskały status równy mężczyźnie. Dodatkowo udało im się to zrobić bez przymusowego poboru do w----a, co wiele osób uważa za dowód, że kobiety obecnie mają nie równy, ale wyższy status od mężczyzn. No i mają rację, tylko zamiast walczyć o to samo, to wypisują jakieś bóle d--y o to, że kobiety też powinny iść do w----a. No tak, niech wszyscy giną xD Adekwatna sytuacja do tematu zarobków - bogatszym zmniejszyć, żeby było po równo i każdemu było tak samo ch**owo.
PS. Żeby nie było, nie szkaluję ludzi, którzy są gotowi walczyć za ojczyznę, wręcz przeciwnie, ale wszyscy powinni mieć wybór. Jest XXI wiek, życie to już dawno więcej niż ciągłe wojny.
#w---a #ukraina #polska
  • 58
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

No tak, co zrobisz, nic nie zrobisz

OK, więc co proponujesz zrobić? Wywalczyć sobie wprowadzenie prawa, które nie zezwala na mobilizację w razie wybuchu wojny? To tak jakbyś rozgłosiła na osiedlu że od dziś nie zamykasz mieszkania a jak ktoś do niego wejdzie to sobie pójdziesz do innego - potrafisz sobie wyobrazić konsekwencje?

CO PROPONUJESZ?
  • Odpowiedz
@grzegorzx86: Ja p------ę xD Wiadomo, że zmiany nie dzieją się z dnia na dzień. I kolejne idiotyczne porównania.
I tak, dokładnie, proponuję wywalczenie takiego prawa. Tak działa demokracja, a raczej nacisk i szantaż ludu. Kobiety zmieniły swoją tysiącletnią sytuację w ciągu 100 lat; podejście w wychowaniu i postrzeganiu praw dziecka także zmieniło się diametralnie i wiele innych.
  • Odpowiedz
@Ketoprofen: Nikt ci się na to nie zgodzi, co to za kpiny? Równie dobrze można się od razu poddać.
I teraz piszesz o prawach kobietach i wychowaniu dzieci - a moje dygresje krótko ucinałaś "OD TEGO SIĘ NIE UMIERA"; ale to ja mam idiotyczne porównania...
Jesteś niepoważna i tyle, przedstawiasz pogląd dziecka, które nie musi myśleć o groźnym zimnym świecie bo jest pod szczelną opieką rodziców.
  • Odpowiedz
@grzegorzx86: Co jest idiotycznego w moim porównaniu? Podałam przykłady poważnych zmian ideologicznych, jakie nastąpiły, a jakie w twoim mniemaniu byłyby niemożliwe, bo tak.
W takim razie większość ludzi ma "pogląd" dziecka i nie chce zdychać za czyjeś śmieszne ideały. Na świecie dzieje się wiele złych rzeczy, co nie znaczy, że nie powinniśmy im zapobiegać. Ale świat jest b------y i c--j, nie róbmy nic.
  • Odpowiedz
@Ketoprofen: Ależ nie, właśnie robimy coś z tym - ogłaszamy że w razie czego będziemy się bronić i wprowadzamy w życie plan, który to potwierdza. Zniechęcamy agresorów. Jeżeli ogłosimy że nie będziemy się bronić jak ktoś nas napadnie to ofiar będzie o wiele więcej, bo to zachęca agresorów.
Co ty możesz wiedzieć o tym co uważam za możliwe? Zmiany ideologiczne są możliwe tylko jeśli zapewnisz sobie bezpieczeństwo, inaczej obcy będą
  • Odpowiedz
CO PROPONUJESZ?


@grzegorzx86: solidną zawodową armię z dobrym sprzętem, która nie wymaga pospolitego ruszenia ludzi którzy nie umieją nawet przeładować b---i. Nie u nas, ale ogólnie da się tak

Jeżeli ogłosimy że nie będziemy się bronić jak ktoś nas napadnie to ofiar będzie o wiele więcej, bo to zachęca agresorów.

Poproszę wytłumaczenie tej odważnej tezy. Wojnę prowadzi sie jako ostatni poziom dyplomacji, by coś zyskać. Tereny/ludzi/zasoby. Nie po to by
  • Odpowiedz
Nie u nas, ale ogólnie da się tak

@Naxster: Nooo, da się tak, ale się nie da, by się dało gdyby coś tam tak ogólnie i w przenośni. A jakby taka solidna armia zawodowa z dobrym markowym sprzętem na raty strzelała laserami z oczu to dopiero by było!
  • Odpowiedz
@grzegorzx86: USA, R---a i Chiny rozbiłyby nasze poletko bez angażowania przymusem jakiegokolwiek obywatela. Deklu.
Ale dalej pyszcz komentarze w necie, na pewno tym obronisz ten kraj. W koncu R---a na pewno nas nie zaatakuje jak mamy tak odważnych komentatorów wykopowych
  • Odpowiedz
@Ketoprofen akurat mówienie o poborze kobiet to wytknięcie feministkom hipokryzji że jak zawsze walczą o przywileje a zapominają o dodatkowych obowiązkach które do tej pory były domeną tylko mężczyzn. Tzn ja to tak rozumiem i mam nadzieję że jak ktoś tak pisze to nie pisze dosłownie
  • Odpowiedz
@Naxster: Co ty w ogóle bredzisz? Że niby u ruskich nie wezmą siłą do w----a w razie wojny?
A o co chodzi z pyszczeniem komentarzy w necie? Siedzę wieczorem w domu na wykopie, a co mam robić, lecieć z saperką stawiać zasieki? Ktoś nas zaatakował? XD
A jaki ty masz pomysł na obronę, ta legendarna solidna armia zawodowa z dobrym sprzętem, której u nas się nie da ale da się
  • Odpowiedz
tylko zamiast walczyć o to samo, to wypisują jakieś bóle d--y o to, że kobiety też powinny iść do w----a


@Ketoprofen:
O to samo czyli o co? Polacy by zeżarli własne g---o, żeby dostać 500 złotych zasiłku, a ty sugerujesz, że mieliby zagłosować na rząd, który utworzyłby profesjonalną armię i zaprzestał poboru? xD
  • Odpowiedz
@grzegorzx86 wolnosc i prawo wyboru... liczba postow deklarujacych konformistyczne podejscie do zycia uzykownikow tego portalu jest dla mnie zastanawiajaca i pociaga za soba pytanie, co jest jej zrodlem. Czy jako obywatele korzystajacy ze wszystkich swobod jakie daje im zycie we wlasnym wolnym panstwie, nie sa sklonni bronic takiego stanu? Dlaczego nie chca przeciwstawiac sie krzywdzie i gwaltowi? I wreszcie skad przekonanie o mozliwosci zycia w innych krajach?
  • Odpowiedz
@grzegorzx86: ruskich a zdecydowanie bardziej amerykanów nie muszą brać siłą by sobie z takimi nami poradzić. Wystarczyliby im ci których maja teraz. Wiec to jest to "da się" co do którego zacząłeś coś nieskładnie bełkotać.

No dzielnie nas bronisz w necie, "ogłaszasz że w razie czego będziemy się bronić. Zniechęcasz agresorów". W końcu jakby się tacy r------e dowiedzieli, że nie będziemy mieć poboru to ino roz nas zaatakują ( ͡
  • Odpowiedz
nie sa sklonni bronic takiego stanu? Dlaczego nie chca przeciwstawiac sie krzywdzie i gwaltowi?


@czarodziejski_flet: zazwyczaj daltego, że gdyby a--k był, to będzie z powodu Kaczora albo innego Petru który machał szabelką i wymachał. A jak kupa trafiła w wiatrak to będzie pierwszym samolotem s--------ł do Brukseli.
Do tego kwestia, że pokojowe życie w wolnym państwo to nie jest produkt aż tak deficytowy, takich krajów trochę jest. Czemu bronić tego
  • Odpowiedz
@Naxster: nie wiem za co mnie prześladujesz, ale ok, wyliczmy twoje postulaty:
- ruscy i amerykanie mają dużą armię i ich na nią stać
- komentarze w necie nie są dobrą strategią obronną (powtórzone dwa razy)
- samym faktem posiadania w----a nie zatrzymamy rakiet
- posiadanie armii nie odstrasza nikogo
- umowy międzynarodowe to jedyny
  • Odpowiedz
  • 0
@Ketoprofen: kobiety nie dlatego nie maja obowiazki sluzby ze sobie to wywalczyły, tylko dlatego ze sie do tego nie nadają


@Lil_young Bez przesady. W Izraelu myślą inaczej i jakoś to działa on lat.
  • Odpowiedz
@Ketoprofen:

1. Czy jesteś w stanie zagwarantować że żaden z krajów na świecie nigdy nie zaatakuje Polski?
2. Czy jesteś w stanie zagwarantować że w razie konfliktu z Rosją państwa zachodnie będą miały otwarte granice ?
3. Jakie warunki będziesz miała jako uchodźca w kraju zachodnim będąc z nieistniejącej na mapie Polski ? Będąc jedną z wielu milionów?
4. Czy uważasz że NATO ochroni nas w trakcie konfliktu? Nie przestraszy się
  • Odpowiedz