Wpis z mikrobloga

Jest 2018 rok, a mężczyźni, nie tylko z Polski, są obsrani, bo jakieś stateczki do siebie zaczęły strzelać kilkaset kilometrów od nich. Czy to jest normalne, że w tych czasach, w demokratycznym kraju, kilka kolesi na stołkach może kazać pod groźbą więzienia czy nawet śmierci milionom mężczyzn walczyć w ich wojenkach?
Śmiejecie się często z kobiet, że tak późno, bo dopiero 100 lat temu uzyskały status równy mężczyźnie. Dodatkowo udało im się to zrobić bez przymusowego poboru do wojska, co wiele osób uważa za dowód, że kobiety obecnie mają nie równy, ale wyższy status od mężczyzn. No i mają rację, tylko zamiast walczyć o to samo, to wypisują jakieś bóle dupy o to, że kobiety też powinny iść do wojska. No tak, niech wszyscy giną xD Adekwatna sytuacja do tematu zarobków - bogatszym zmniejszyć, żeby było po równo i każdemu było tak samo ch**owo.
PS. Żeby nie było, nie szkaluję ludzi, którzy są gotowi walczyć za ojczyznę, wręcz przeciwnie, ale wszyscy powinni mieć wybór. Jest XXI wiek, życie to już dawno więcej niż ciągłe wojny.
#wojna #ukraina #polska
  • 58
  • Odpowiedz
ale wszyscy powinni mieć wybór. Jest XXI wiek, życie to już dawno więcej niż ciągłe wojny.


@Ketoprofen: To nie jest prosta sprawa. Będąc obywatelem danego Państwa powinno przyjmować się jego wady i zalety. Przyjmować prawa i obowiązki. Nikt tu na siłę nikogo nie trzyma. To nie jest Korea Północna :)
  • Odpowiedz
@Ketoprofen: Gdybym był w tak uprzywilejowanej pozycji ja Ty, pewnie też bym tak gadał. Ale w sumie racja: na polu walki mężczyźni są bardziej przydatni, kobiety w wojsku oczywiście też są, ale muszą być LEPSZE od faceta na tym samym stanowisku. Czy jestem "obsrany"? Na razie nie, ale fakt faktem są w stanie mnie siłą zmusić do walki xD A wolałbym tego uniknąć. Jeśli przyjdzie konflikt pokroju IIWŚ to serio sądzisz,
  • Odpowiedz
@MPXD: dopóki wojna nie przejdzie na walkę jakimiś robotami czy uj wie czym jeszcze, to raczej nic nie zrobimy. Dlaczego? Tak to już jest. W tym kraju kobiety nie mogą decydować o swojej ciąży, a my mamy kuźwa stawiać opór wojsku xD Tak, jak ja "dobrowolny" ochotnik się nie zgłoszę, to przyjdzie po mnie armia zawodowa.
  • Odpowiedz
Jest XXI wiek, życie to już dawno więcej niż ciągłe wojny.


@Ketoprofen: Wojna w Donbasie, Wojna domowa w Somalii, Peru,Jemenie,Syrii, Iraku, Konflikt izraelsko-palestyński, kurdyjsko-turecki... i jeszcze pewnie z 30 innych aktów agresji na całym świecie... Człowieku wojna jest wszędzie, czy tego chcesz czy nie... Ogarnij się, wytrzyj gila i spójrz na świat szerzej :)
  • Odpowiedz
@Raciatek: Masz rację, ale opka nawet nie nawołuje do buntu, ale wskazuje jaka to jest patologia w XXI wieku, i swoją drogą sprawa nierówności płciowej, a mężczyźni nie są przyzwyczajeni o to walczyć, ale świat się zmienia
  • Odpowiedz
@bazinzjozin: Co to ma do rzeczy? Dwa razy podkreślałam, że mówię o krajach demokratycznych, będących naprawdę w XXI wieku, a nie tylko pozornie jak te, które wymieniłeś. W Somalii czy Jemenie to chyba nikt nie ma tak naprawdę praw obywatelskich.
  • Odpowiedz