Wpis z mikrobloga

@veado: na książeczce jest napisane, ale w sumie sam już nie wiem xD:
§ 8. 1. Osoba wyjeżdżająca za granicę na pobyt stały,
po dopełnieniu wojskowego obowiązku meldunkowego,
obowiązana jest zdać książeczkę wojskową właściwemu
wojskowemu komendantowi uzupełnień.
2. Osoba wyjeżdżająca za granicę na pobyt czasowy
pozostawia książeczkę wojskową w swoim mieszkaniu lub
składa ją na przechowanie właściwemu wojskowemu komendantowi
uzupełnień.
@Xoniak: przepraszam, ale wrzuciłem Cię na czarną :) i nie widziałem odpowiedzi, oczywiście moje wpisy nie mają nic wspólnego z dyskryminacją kogolwiek ze względy na ograniczenia fizyczne. Nie dotyczą również ani cię ie ani gościa co nie dosłyszy. Po prostu czasami się sprawdza czy ktoś może wykonywać pewne obowiązki czy też nie :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@soosh071: rekruter moze sobie żądać co chce, moze nawet lewej nogi dluzszej niz prawej, co nie znaczy ze to jest normalne. Pracowales w jakims rakowisku z typowymi babkami z haeru, nie przyznawalbym sie na Twoim miejscu w przyszłości. Czasy sie zmieniaja i ludzie widza ze o oczekiwanie na odbycie sluzby jest bezcelowe.
@marek-kalka: @Issac: Nie macie pojęcia o czym mówicie. Oczywiście ze każdy kto ma D czy E z powodu choroby to mówi o tym i nie jest to problem. Napisałem to kilka razy wyżej. Ja w przeciwieństwie do was nie muszę się dowartościowywać na wykopie, życzę żebyście osiągneli polowe tego co ja w życiu. Serio. EOT z mojej strony.
@Jakr: na wyższych stanowiskach menadżerskich i w niektórych zagranicznych korporacjach, to nie jest tak, że w opisie stanowiska czy te że Ci headhunter tak powie. Po prostu proszą o informację ny uregulowania służby wojskowej. Jak masz D czy E to dyskretnie odpadasz, to są jednak dużo częściej braki umysłowe niż fizyczne. Za fizyczne nikt nikogo nie dyskryminuje. W skrócie, dopóki pracujesz fizycznie lub na gówno stanowisku, przy tym rynku pracy jesteś
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@soosh071: wyjdz ze swojej bańki i zobaczysz ze swiat nie jest czarno bialy i jeżeli masz cos do powiedzenia w tej "waznej" firmie to zwróć uwagę na to, a jak nie masz to dalej uwazaj sie za najmądrzejszego.
@soosh071: No spoko, nie mam żadnej choroby ale jadłem asfalt żeby dostać kategorię d.
Na rozmowie powiem, że taką chorobę jednak mam, a mogę wybierać z listy na kilka kartek a4 i nikt nie podważy takiej informacji, bo nie łażę z dokumentacją medyczną wypisaną na czole. Przecież to Ty starasz się od samego początku udowodnić, że to jakiś problem.
@Issac: Ja nie pracuję ani w HR ani w żadnej firmie, nie napisałem również, że to pochwalam w jakikolwiek sposób. @marek-kalka: No możesz oczywiście, pytanie czy ci ludzie uwierzą, to już jest gra kandydat/rekrutujący. Gorzej jak CV selekcjonuje bot przed rozmowami na kategorię, bo możesz nie mieć szansy zaprezentować swojej historii. Nikt nie zabrania ustawić takiego kryterium rekrutacji. @krzych0: Mi też szkoda słów jak ktoś pisze tak jak ty.
@soosh071: człowieku nigdy nie pracowałeś chyba na wyższym stanowisku niż magazynier. Nigdy nigdy nie pyta nikogo na żadnym stanowisku o kategorię w książeczce wojskowej nie ośmieszaj się, a już na pewno nie na średnim czy wyższym managerskim.

już widzę tą rozmowę pomiędzy HR a CEO
- panie prezesie mamy świetnego kandydata na dyrektora finansowego
- a czy ma kategorię A?
- niestety nie, to co szukamy dalej?
- koniecznie
kurtyna
@soosh071 ale jesteś głupi, kategoria D nie jest tylko spowodowana niesprawnością umysłowa ale może być wynikiem otyłości lub innych dysfunkcji fizycznych, żadna szanująca się firma nie odrzuci Cie z powodu książeczki wojskowej, jesteś nie poważny i do tego masz jakiś kompleks.