Wpis z mikrobloga

W zasadzie wszystko się zgadza. Żadnego wygórowanego ego tu nie widzę.

A to, że zapłacisz za kuriera 15pln nie znaczy, że jest twoim niewolnikiem ( ͡ ͜ʖ ͡)


@PanKracy582: Nie #!$%@?, nie nie i jeszcze raz nie. Prawie żadna firma nie oferuje możliwości dostawy o konkretnej godzinie, a żaden normalny człowiek nie będzie sobie zaklepywał 2-3 dni wolnego od pracy/uczelni na siedzenie w domu żeby odebrać
@xionacz: Dla Ciebie ogarniecie sie do tej powyzej kwestii to 5 minut, dla niego w skali dnia to dodatkowo piec dostarczonych paczek albo 11 zamiast 12 godzin zmiany ;) wiekszosc kurierow jedzie na b2b, nie ma, ze 8 godzin i elo do domu. Za niedostarczenie paczek z winy kuriera (bo sie nie wyrobił) to kary nawet w wysokości całej dniowki. Praca kuriera jest straszna czasami.
@absoladoo: @PanKracy582: Tak, super - tyle przygód co z kurierami miałem, to by na osobny tag starczyło. Podrabianie podpisów, zostawianie paczek u sąsiadów bez pytania o zgodę. Kiedyś oddawałem na gwarancję sprzęt i kurier miał odebrać. Podany dzień, siedzę w domu. Do 17 miał być, o 18 dzwonię na infolinię co jest - nie, spokojnie, może jest obłożony, proszę czekać. O 20 telefon "wie pan, pracownik zapomniał zabrać od pana
@vind:

Jak bym miał korzystać z tych #!$%@? usług kurierskich inaczej? Wynajmować kogoś do czekania w domu przez parę dni, bo #!$%@? wie ile czasu im zajmie dostarczenie?


W takim razie usługi kurierskie nie są dla ciebie.
Myśle, ze zdajesz sobie z tego sprawę jako dorosły człowiek.

@Cesarz_Polski:

właśnie, że znaczy.

2/10 bo odpisałem

@W4DOW2ZE:

Tak, super - tyle przygód co z kurierami miałem, to by na osobny tag
@xionacz: Jak termin dostawy jest od 7 rano do 20, to jak mam wiedzieć czy zamawiać na adres domowy czy firmowy? Czy może mam urlop brać, żeby przesyłkę odebrać, bo oczywiście w weekendy dostaw nie ma (a jak są to albo nieoferowane przez sklepy, albo #!$%@? drogie)?
A to, że zapłacisz za kuriera 15pln nie znaczy, że jest twoim niewolnikiem ( ͡ ͜ʖ ͡)


@PanKracy582: No ty też nie zapominaj, że klient nie jest twoim niewolnikiem. Nie wypada wymagać od niego umiejętności zgadywania o której łaskawie dostarczysz paczkę w 13 godzinnym okresie.
@Hound hej, psssst... wiesz o tym, że w 90% przypadkach przy zamówieniu przez internet proszą o numer telefonu? kurier dzwoni na dany telefon jakieś 30 minut przed dostarczeniem paczki. nie raz telefonicznie przekierowywałem kuriera do mojej pracy.
@Hound:

Bo najwidoczniej nie są dla uczniów, studentów i pracujących.


Są dla każdego kto ma trochę mózgu i potrafi logicznie myśleć.
Wiesz o nadaniu przesyłki dzień wcześniej, dostajesz maila i SMS.

Masz możliwość śledzenia przesyłki, przekierowania, zmiany daty doręczenia. Wyobraź sobie, że masz dostępne PACZKOMATY (ʘʘ)

Nie wypada wymagać od niego umiejętności zgadywania o której łaskawie dostarczysz paczkę w 13 godzinnym okresie.


Patrz wyżej.
hej, psssst... wiesz o tym, że w 90% przypadkach przy zamówieniu przez internet proszą o numer telefonu? kurier dzwoni na dany telefon jakieś 30 minut przed dostarczeniem paczki. nie raz telefonicznie przekierowywałem kuriera do mojej pracy.


@Trapas: W ogóle masz pojęcia o czym rozmawiamy? Bo gość się pluł, że podaje się adres dostawy, pod którym nikogo potem nie ma.

Poza tym kurier czasami dzwoni 30 minut wcześniej, a czasami puka do
Są dla każdego kto ma trochę mózgu i potrafi logicznie myśleć.

Wiesz o nadaniu przesyłki dzień wcześniej, dostajesz maila i SMS.


@PanKracy582: I co, mam urlop wziąć wtedy? Nie pal głupa.

Masz możliwość śledzenia przesyłki, przekierowania, zmiany daty doręczenia. Wyobraź sobie, że masz dostępne PACZKOMATY (ʘʘ)


Rozmawiamy tu o kurierach, nie paczkomatach. Szczególnie, że te zwykle nie są objęte darmową wysyłką przy większych zamówieniach w przeciwieństwie do
przecież grzecznie proszą. o #!$%@? ci chodzi?


@neib1: Chodzi mu o to, że mają absurdalne żądania. Niech firmy kurierskie się w końcu ogarną i albo pozwolą deklarować dwa adresy dostawy, główny i dodatkowy, albo niech pozwalają wybrać konkretniejsze godziny dostawy niż "cały dzień, uj nas boli, że możesz być przed, w trakcie lub po pracy".
@Hound: Twoja wypowiedź w ogólnie nie trzyma się kupy. To piszą kurierzy, a nie firmy kurierskie, a to chyba żadna niespodzianka, że od zawsze kiepsko się dogadywali z pracodawcami.
Nie, żebym lubił ten kurierski lud żmijowy, ale tutaj naprawdę nie ma do czego się #!$%@?ć.
@zefj
@Hound mieszkam +/- 1km od pracy. zawsze kurier dzwonił te 30 minut wcześniej i zawsze o ile mnie nie było w domu, za moją prośbą przyjeżdżał pod moje miejsce pracy. Też bym się wkurzył gdyby ktoś zamówił paczkę pod dany adres a nikogo pod nim nie było. Mogę to porównać do spotkania dwóch osób gdzie jedna nie przyszła a obiecała. Poza tym, wiele stron przy zamawianiu produktów, ma opcje dodatkowego adresu
ale wiesz, że to do Ciebie należy zadbanie o to, żeby pod danym adresem znajdowała się osoba, która będzie upoważniona do odebrania paczki?


@LPSzycha: Wy jesteście jacyś specjalni, nie? Jak ktoś jest singlem, nie ma w rodzinie bezrobotnych, emerytów i matek z dziećmi to jak ma zadbać, żeby ktoś cały dzień mu w domu na paczkę czekał? Dostosujcie się do realiów rynku, a nie tkwicie w tym swoim #!$%@? systemie bóldupiąc
@Trapas: no widzisz, a do mnie cymbal zadzwonil dopiero jak byl pod klatka, i na dodatek powiedzial, ze jak za trzy minuty nie odbiore to on najwczesniej wroci z tym za dwa dni xD Takie mam szczescie, ze trafiam na samych idiotow, mam bardzo duzo bulwersujacych historii konfrontacji z kurierami o watpliwej inteligencji.
@Hound: > Wy jesteście jacyś specjalni, nie? Jak ktoś jest singlem, nie ma w rodzinie bezrobotnych, emerytów i matek z dziećmi to jak ma zadbać, żeby ktoś cały dzień mu w domu na paczkę czekał?

@Hound: Ty nie potrafisz zrozumieć, że to nie jest problem kuriera tylko Twój. On ma dostarczyć paczkę pod wskazany adres, to do Ciebie należy zadbanie o to, żebyś był w stanie odebrać paczkę. Tak jak
@LPSzycha: #!$%@? kolejny xD W pracy kolegów zwołaliście czy o co tu chodzi.

Co trzeba mieć we łbie, żeby mieć podejście "kurierzy nie są dla ciebie, jeśli jesteś normalnym singlem bez bliskiej rodziny". No przecież trzeba być kurierem, nie wyobrażam sobie innej sytuacji, w której jednocześnie chciałoby się tak bronić tego gównianego systemu, a zarazem mieć tak ujemną empatię.
No przecież trzeba być kurierem, nie wyobrażam sobie innej sytuacji


@Hound: No to masz bardzo ubogą wyobraźnie, bo pracuje w branży samochodowej ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale w sumie sobie przejrzałem Twoje posty i widzę, że nie ma sensu odpowiadać Twojej osobie i próbować czegokolwiek tłumaczyć. Miłego dnia.