Wpis z mikrobloga

@markoopolo: sędzia nie może stanąć w tłumie ludzi w koszulce z napisem konstytucja? Bez agresji, serio pytam. Nie wiem, czy zdajecie sobie sprawę ale to norma. W sprawy sądowe Amber Gold też ta sędzia była zamieszana, były wnioski o wyłączenie i nic. Ponadto, wezwała strony do zawarcia ugody w trakcie procesu, poza obowiązkowym wezwaniem z uwagi na medialność sprawy i niechęć do rozstrzygania, bo to pływanie w szambie w tym przypadku
@kebabinho_shoty: noszenie koszulki z napisem konstytucja ma wydźwięk polityczny mówisz... Bronienie praworządności jest obowiązkiem sędziego, a bronić konstytucji można bez wskazywania na faworyzowanie czy dyskryminowanie konkretnego, legalnego, ugrupowania. Sędzia może wyrażać opinie jeśli chodzi o prawo i jego stosowanie, jednak nie może wskazywać na kwestie polityczne. A że się to zagmatwało w ostatnich czasach i obrońcy partii rządzącej twierdzą, że każdy w takiej koszulce to wróg, to już inna kwestia.
Najbliższe
że lekarz noszący koszulkę "szczepisz - to dobrze" faworyzuje jakiegoś polityka.


@agaciksa: Ale głupi przykład, jak można porównywać konstrukty kulturowe z obiektywnym, medycznym faktem bazującym na empirycznych badaniach naukowych? Konstytucja nie jest "świętą księgą" a kolejnym, szczutym tworem ludzkim i nie ma żadnej wartości samej w sobie. Lekarz który mówi, ze szczepienia są dobre - mówi prawdę, z kolei osobnik który twierdzi - i tu nieważne - że konstytucja jest dobra,
sędzia nie może stanąć w tłumie ludzi w koszulce z napisem konstytucja? Bez agresji, serio pytam.


@agaciksa: bez agresji, ale z manipulacją, bo pytanie zadane jest w taki sposób, że oczywistą odpowiedzią jest, że może sobie stanąć.
Całkowicie inny wydźwięk ma pytanie, które jest bardziej adekwatne do sytuacji (bo przynajmniej opisuje sprawę rzetelnie i chronologicznie): czy sędzia może orzekać w sprawie dwóch polityków, gdy wcześniej manifestowała razem z jednym z nich
razem z jednym z nich? dowód?


@agaciksa: te same koszulki świadczą to jednej przynależności do wspólnej manifestacji. Nie napisałem, że stali obok siebie, a o to samo manifestują.

to nikt nie złożył wniosku o wyłączenie sędziego?


@Animowane: odpowiadasz pytaniem na pytanie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
To czy ktoś wyłączył sędziego, czy nie, to już jest całkiem inna kwestia. Wypadałoby wyłączyć, ale najwidoczniej jedna ze stron nie
@Siotson: Manifestują o obronę Konstytucji. Jakby razem manifestowali o obronę Puszczy to miałoby takie samo znaczenie. Sprawa jest ogólnopolska, nie wiążąca bezpośrednio uczestników ze sobą.
Nie uniosłam się w emocjach, tylko "manifestowała razem z nim" sugeruje, że się znają i potem razem poszli na kremówki...
Sędzia sam może się wyłączyć od rozstrzygania w sprawie, a wręcz musi jeśli istnieje do tego podstawa. Mogła też złożyć taki wniosek, ale został on odrzucony,
ale ja akurat tutaj nie dyskutuję o tym, co sędzia może a czego nie może - dla mnie najbardziej interesujące jest w tym momencie to, dlaczego zawiodły przepisy prawa procesowego.


@Animowane: no to po cholerkę do mnie piszesz? ( ͡° ͜ʖ ͡°) ja przecież nie o tym.

Manifestują o obronę Konstytucji.


@agaciksa: już sobie przestań "wycierać mordę" (jakoś ostatnio popularne sformułowanie) konstytucją. Sprawa z konstytucją jest