Wpis z mikrobloga

@agaciksa: i znowu przekręcasz. Przecież napisałem, że może już na samym początku.
Napiszę jeszcze raz to samo, bo nie załapałaś i zapętlasz dyskusję:

bez agresji, ale z manipulacją, bo pytanie zadane jest w taki sposób, że oczywistą odpowiedzią jest, że może sobie stanąć.Całkowicie inny wydźwięk ma pytanie, które jest bardziej adekwatne do sytuacji (bo przynajmniej opisuje sprawę rzetelnie i chronologicznie): czy sędzia może orzekać w sprawie dwóch polityków, gdy wcześniej manifestowała
@Siotson: wracając do tematu bo zapomniałam o tym - moje pierwsze pytanie było retoryczne, a Ty na nie odpowiadasz. Postanowiłam ożywić tę jałową dyskusję.
I ACz 312/17 - postanowienie SA Katowice z dnia 24-03-2017

Nie wystarczą jakiekolwiek okoliczności zachodzące w odniesieniu do osoby sędziego, lecz takie, które mogłyby wywołać uzasadnioną wątpliwość co do jego bezstronności, zaś strona powinna przytoczyć konkretne okoliczności (nie tylko ogólne sformułowania), na podstawie których wyraża uzasadnioną obawę
wracając do tematu bo zapomniałam o tym - moje pierwsze pytanie było retoryczne, a Ty na nie odpowiadasz.


@agaciksa: ja wskazałem, że to pytanie jest manipulacją. Zaznaczyłem przecież, że odpowiedź na nie jest oczywista (jak to w pytaniu retorycznym).

Nie wiem po co przytaczasz postanowienie SA, gdy potem przedstawiasz swoją opinię, którą naciągasz do postanowienia SA.
Przykład o wyznaniach jest po prostu głupi. Gdyby sędzia była zaangażowana w sprawy religijne i
@Siotson: Niczego nie naciągam, tak jest, że się swoje zdanie argumentuje głosem w sprawie kogoś mądrzejszego - konkretne okoliczności podał SA w postanowieniu, nie ja. Mógłbyś się do tego odnieść, skoro twierdzisz, że naciągam.
Z tym, że biskup nie jest związany przepisami prawa, a mi chodziło po 1) o taki sam stan prawny 2) o związanie odgórnie narzuconymi regulacjami 3) jak może rozstrzygać spór religijny - obraza uczuć religijnych? To bez
Niczego nie naciągam, tak jest, że się swoje zdanie argumentuje głosem w sprawie kogoś mądrzejszego


@agaciksa: ty argumentujesz głosem autorytetu, ale jednocześnie naciągasz pod swoją opinię. Umniejszasz rolę zaangażowania sędziny w sprawy polityczne oraz umniejszasz znaczenie polityczne manifestacji.

To bez sensu, bo i tak by się pewnie nikt o prywatnych przekonaniach sędziego nie dowiedział


@agaciksa: ale tu się sprawa nie tyczy czy ktoś się dowie, czy nie. Tu chodzi o
@Siotson: Podstawowy błąd całego twojego rozumowania jest taki, że spór o "reformy" sądownictwa to spór między partiami politycznymi prowadzony na normalnych zasadach debat publicznych.
W rzeczywistości jest to jest spór pomiędzy bandytyami próbującymi ukraść cały kraj dla siebie, a ludźmi którzy chcą po prostu przestrzegania prawa, nic więcej. Wiem że partyjna propaganda stanęła na głowie żeby wmówić że to walka polityczna, ale prawda jest taka że sędziowie mieli wręcz moralny obowiązek
@markoopolo:

pójście na marsz niepodległości organizowany przez ludzi z ONR i MW na który oficjalnie zaproszeni byli faszyści


Nie interesuje mnie kto tam był, ja tam byłem z flagą Polski, z rodziną i dziećmi sąsiada, nic nie widziałem, więc proszę nie szkalować i nazywać tego marszem faszystów. Tak w ogóle to jestem centrystą.

pójście na demonstrację w obronie sądów na której pojawiają się politycy


Sorry UBeku, jesteś partyjniakiem i popierasz w
@agaciksa: W tlumie #!$%@? jakich ludzi? Zwyklych obywateli czy tej #!$%@? elity, ktora sobie robi z nas wszystkich #!$%@? jaja? Przeciez to jest przedstawienie dla bieda robakow...
@Siotson: jeśli naprawdę uważasz, że Sędzia Sądu Okręgowego w Gdańsku może sobie od tak wydać orzeczenie, które jej się podoba i nie ma podstaw prawnych w sprawie która została rozdmuchana przez wszystkie media w kraju to chyba nie stąpasz po ziemi, tylko karmisz się nienawiścią wszystkich do wszystkiego. W dodatku sprawa dotyczy osoby trzymającej w garści bardzo dużo ważnych marionetek. Dalej sądzisz, że da się tu wydać inne orzeczenie, niż to,
W rzeczywistości jest to jest spór pomiędzy bandytyami próbującymi ukraść cały kraj dla siebie, a ludźmi którzy chcą po prostu przestrzegania prawa, nic więcej


@Serrrek: to u ciebie występuje błąd rozumowania. Wojenkę polityczną między jednymi bandytami, a drugimi bandytami spłycasz do walki "dobra i zła". Pewnie taki masz przekaz partyjny ;)

może sobie od tak wydać orzeczenie


@agaciksa: nie. Nie może ot tak sobie wydać. Może natomiast w przypadku nieścisłości