Wpis z mikrobloga

Mirki jeśli w 6 miesiecy z 100kg spadłem do 65kg, teraz moja waga stoi w ok. 69kg gdyż od 2 miechów próbuje swoich sił na siłowni robiąc rekompozycję, i własnie tu nasuwa się pytanie - odkąd zacząłem robić ta rekompozycje to bicek wyraźnie urósł, klatka też ale za to tłuszcz który nadal mam (budowa typu skinny fat po tej redukcji) nie spada, talia i pas stoją w miejscu (73cm,84cm) to co mam zrobić w takiej sytuacji redukować

#chudnijzwykopem #mikrokoksy #rekompozycja
  • 23
@zgrassman:

Mirki jeśli w 6 miesiecy z 100kg spadłem do 65kg, teraz moja waga stoi w ok. 69kg gdyż od 2 miechów próbuje swoich sił na siłowni robiąc rekompozycję


No trochę przesadziłeś z tą redukcją.

rekompozycję, i własnie tu nasuwa się pytanie - odkąd zacząłem robić ta rekompozycje to bicek wyraźnie urósł, klatka też ale za to tłuszcz który nadal mam (budowa typu skinny fat po tej redukcji) nie spada, talia
Trudno powiedzieć do ilu, przede wszystkim teraz masz narzucić mięsa, bo piszesz że przy tej wadze i wzroście masz sporo tłuszczu. Pilnuj białka jak koledzy pisali wyżej i trenuj nie odpuszczaj. Nie skupiaj się teraz na wadze za bardzo. Przyjdzie czas redukcji to wtedy, ale też bardziej na wskaźniku BF, a nie na samej wadze.
@zgrassman:

dzięki za odpowiedź, która z tych opcji jest wg. ciebie najlepsza? myśle nad b) a c), jesli chodzi o kalorie to trzymam bilans na 2400 +/- do wzrostu 179 i 69 kg


Ja bym wybrał c), ale zależy to od Twojego celu. Co dokładnie chcesz osiągnąć.

moja waga trzyma sie ciągle w okolicach 68, 69


To znaczy, że te 2400kcal w tym momencie jest Twoim zapotrzebowaniem kalorycznym potrzebnym do utrzymania
To znaczy, że te 2400kcal w tym momencie jest Twoim zapotrzebowaniem kalorycznym potrzebnym do utrzymania wagi.


@kacperpzn: cały czas myślałem ze rekompozycja to po prostu trzymanie zera kalorycznego, a widocznie trzeba zejsc na lekki deficyt

Ja bym wybrał c), ale zależy to od Twojego celu. Co dokładnie chcesz osiągnąć.


Głównie chodzi mi o zwiekszenie miesni i zarysowanie sylwetki, dlatego chyba lepiej, tak jak mówisz - wpierw masowac potem ściąć

Dzięki wielkie
@zgrassman: w zasadzie mógłbym powtórzyć to co @kacperpzn dobrze Ci napisał, zależy co chcesz osiągnać, a Ty odpowiedziałeś, że głownie chodzi o zwiększenie mięśni i zarysowanie sylwetki. To jak teraz zredukujesz ten wysoki bf, to raczej będziesz suchy, aniżeli będzie widać porządne mięśnie. Więc lepiej i szybciej będzie teraz budować mięso na masie, a później zredukować do zadowalającego Cię poziomu BF. Tylko nie odpuszczaj treningów, ciśnij cały czas, i wielostawy przede
@Kotlet-Schabowy:

poza tym, jaką metodą ustaliłeś bf? Bo jak trenujesz siłowo to kalkulatory o kant dupy potłuc.


było takie zdjęcie z wypisanymi bf% do podglądy, i myśle ze mam coś koło 20 a 25, tylko problem traki ze ponizej tych 20 juz są umięsione sylwetki co daje niemiarodajny pogląd

Przystosowuje się do waszych rad, uzyje kalkulatora bmr z fabryki siły bo on mi pomógł schudnąć

a własnie, co do tych kalorii,
@zgrassman: ja bym jadł codziennie, odnosząc się bardziej do jakiegoś okresu, np. w ćwiczysz 3x w tygodniu, to masz w całym tym tygodniu dzienne zapotrzebowanie X; ćwiczysz 6x w tygodniu to masz dzienne zapotrzebowanie w całym tym tygodniu Y, itd. Ale ja się na dietach nie znam i bazuję na własnych doświadczeniach, zawsze żarłem tyle samo codziennie, bez względu na dni treningowe/nietreningowe, czy masa czy redukcja i działało.
@Kotlet-Schabowy: @kacperpzn: Jak progresować używając progression overload jeśli pewien ciężar jest dla mnie za duży? (np. na klate wycisne 60kg max 2x5, a np. 50+/- kg zrobię te 5x5) ten cały system polega na dokładaniu ciężaru co trening, ale jakos nie mam siły żeby dołozyć go co trening i tak jakby stoje w miejscu, wina może leżeć przy śnie? (śpie średnio 6h)
@zgrassman: Sen, regeneracja ma duży wpływ, to wtedy mięśnie rosną, do tego odpowiednia dieta. Ale też każdy organizm jest inny, jednemu wystarczy 5h snu innemu 7h będzie mało.
Jak dokładałeś co trening np. 5kg, to możesz teraz spróbować 2,5 kg, albo dokładaj co tydzień.
Możesz też zrobić deload, odjąć 10-15% z ciężaru i progresować z tego pułapu, aż się przebijesz.
Można też modyfikować trening i dokładać/zamieniać ćwiczenia na takie które wspomogą