Wpis z mikrobloga

@dob3k: ale czemu nie odpowiadasz na to co napisałem tylko mnie zbywasz jakimś pustym frazesem, czyżbyś nie miał jednak nic do powiedzenia panie znawco rapu? Kto z podanych wymienia konkretnie Eminema jako GOATa?
@Neq: nie, nie stanął. Wręcz przeciwnie w tej dekadzie rozwija się najszybciej w hostorii a polska - próbuje gonić jak zawsze.
@Bo_czemu_nie: nie to nie to samo. W rapie nie było żadnego przekazu ani żadnego rythm i poetry na początku, tak sobie tylko chłopaczki dopowiedzieli później, tak samo jak z hip-hopem i jego 4 elementami. Rap to zwykły rodzaj ekpresji wokalnej a w zasadzie to po prostu śpiewu. Żaden przekaz nie jest potrzebny aby coś nazywać rapem a prekursorzy tego gatunku nawet nie myśleli aby coś takiego w tekstach umieszczać i pierwszym
@ShadyTalezz: Początki ŻADNEGO gatunku muzycznego nie definiują jego znaczenia. I rap nie jest - jak to nazwales - "rodzajem ekspresji wokalnej" (XD). To, że wiesz co nieco (bo najwidoczniej wiesz) o historii nie znaczy, że musisz wiedzieć cokolwiek na temat faktycznej sytuacji. (i najwidoczniej nie wiesz).
@Bo_czemu_nie:

Początki ŻADNEGO gatunku muzycznego nie definiują jego znaczenia.

a co go definiuje? Jakiś losowy wykopek?

I rap nie jest - jak to nazwales - "rodzajem ekspresji wokalnej" (XD)

no "xD" mocno, to czym jest?

Rap lub rapowanie (melorecytacja) – rodzaj ekspresji wokalnej polegającej na rytmicznym i ekspresyjnym >wypowiadaniu słów i ich rymowaniu do zapętlonego podkładu instrumentalnego

źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Rap
masz jeszcze coś błyskotliwego do powiedzenia?

o historii nie znaczy, że musisz
@ShadyTalezz: Dobra, inaczej bo to jest kompletnie bezcelowe prowadzenie tak tej dyskusji a nie chce się napinać jak #!$%@?, tym bardziej, ze w ogóle nie trzeba. Rozumiem, że śledzisz gatunek od dzieciaka i zakładam, że jak rzucasz grandmasterem to jest duża szansa, że nie jesteś wcale młody (choć to wcale nie musi tak być). Co nie zmienia faktu, że stary - definicja z wikipedii, serio? Rozmawiając o muzyce? Ja nie mam
@ShadyTalezz: Za duzo pisania. Zaczalem pisac, ale stwierdzilem ze nie ma sensu. Jesli faktycznie chcesz to prosze.

Nie ja wyznaczam co jest dobre. To czy cos jest dobre technicznie wyznaczaja ludzie ktorzy maja edukacje muzyczna lub/i zajmuja sie muzyka.
CO w/g Ciebie czyni "Young Thug, Lil Uzi Vert, Ski Mask The Slump God" dobrymi technicznie? Jakie techniki rymow, pisania tekstu stosuja w swoich utworach?
Mumble z definicji to nie tylko niewyrazne
@ShadyTalezz: no tym to mocno popłynąłeś " chłopaku leć szybko do ludzi od słownika P W N bo oni nie wiedzą, co to rap, ty wiesz lepiej! " ale ok, to było przed moja odpowiedzią, może zminisz kurs. Odwołuj mnie do słownika PWN, lecąc z definicja z wikipedii.
@dob3k: z tym autounem to tez nie do konca tak. Znaczy uważam podobnie, ale #!$%@?, ostatnio mialem okazje podejrzec young igiego (ja wiem, tez hehe) co #!$%@?, przy pomocy trzech macow, tractora i jednego autotune od apollo, i serio, jako osoba która się uważa za dosyć obytą z DAWami i "zabawą z dźwiękiem" to za tym mlodym skurczybykiem nie nadążałem. Jest w tym jakis skill, efekty...no coż. "2000 za buty, wiesz
@Bo_czemu_nie: "Even the stopped clock gives the right time twice a day"
Generalnie audiotune uzywaja ci ktorym Bozia nie dala glosu i umiejetnosci, ale sa wyjatki.
Audiotune to po prostu taki skrot do fejmu dla leniwych i bez talentu IMO.
Jak masz gdzies pod reka link do tego video to podrzuc sam chetnie zobacze.