Wpis z mikrobloga

@z--x: Po co montować taką ogromną umywalkę z kranem w rogu? Przecież tak naprawdę z powodu umiejscowienia kranu da się wykorzystać może z 1/3, bo i tak musisz myć ręce pod tym kranem. Gdyby jeszcze był na środku, ale w samym rogu? Czasem w hotelach takie miałem i zawsze był problem przy myciu zębów - musiałem specjalnie wypluwać jak najbliżej kranu, bo inaczej nie chciało potem się spłuknąć, do tego ręce
@ms93: Wylewka jest pod kątem i strumień sięga 2 cm od korka, nikt nie ma problemu z korzystaniem z tego, wszyscy mówią, że bardzo wygodnie właśnie dzięki temu, że prawa strona jest wolna i można sobie odłożyć niektóre mokre rzeczy, żeby potem nie wycierać blatu.
@fir3fly: ja mam taki, plusy:
- ładnie wygląda
- jest wygodny
- jak masz dzieciaka to możesz go pozadzić na brzegu i dupe umyć :P
minusy:
- robi się syf na punkcie styku z blatem (dużo czyszczenia)
- ciężej znaleźć i dobrać dobry kran aby nie pryskał i miał odpowienią wysokość
- jak ci pęknie lub spuchnie blat to raczej nie oderwiesz od blatu więc to i to do wymiany
@fir3fly: jeżeli koniecznie musi być na blacie to już lepiej poszukaj czegoś takiego:
https://www.gamma.nl/assortiment/plieger-wastafel-fresno-opbouw-mat-zwart-met-kraangat-42x42x11-5-cm/p/B619507

Masz takie 2w1 - kran jest w środku i nie będzie się tak chlapać. Ciotka ma coś takiego na drewnianej szafce, którą przywiozła sobie z Indii - fajnie to wygląda, na wierzchu jest szkło, uszczelnione sylikonem, ale strasznie niepraktyczne.

Generalnie ja przy zakupie sprzętów do domu kieruję się zasadą, że użytkowość > wygląd. Łatwość wymiany, montażu, dojścia
@fir3fly: jedyny duży minus jaki my zaobserwowaliśmy to źle dobrany kran. Po błędach znajomych u rodziców jest idealnie dobrany rozmiar oraz kran, nic nie chlapie z czyszczeniem też nie mają problemu (płaska szczoteczka)
@fir3fly: ładnie wygląda, skrajnie niepraktyczne w domu.

Niedawno skończyłem wykańczać mieszkanie i miałem właśnie rozterki na temat wyboru umywalki.

W końcu zdecydowałem się na coś prostego i wygodnego. Jest fajna seria Koło Twins.
Prostokątna umywalka, z lekkimi zaokrągleniami. Wystarczająco duża żeby zgromadzić w niej wodę, zaprać coś, umyć japę, nie rozchlapać nic, łatwa w czyszczeniu, duża półeczka na mydło/szczotki do zębów, żel do mycia japy.
Polecam praktyczne i stonowane rozwiązania :)