Wpis z mikrobloga

  • 161
Stan konta na dzień dzisiejszy to 160 zł XD Mam zamiar przeżyć za to do końca miesiąca. Całkiem możliwe, że w przyszły weekend pojadę do domu to mama da zapasy.
W tych 160 zł muszę jeszcze nakarmić kota.

Dzisiaj powstał (znowu) sos pomidorowy z soczewicą (także jest trochę białka) i kukurydzą. Ilość jakoś na 3 dni, więc obiady z glowy. Dzisiaj akurat jem z makaronem, ale jutro będzie ryż.

Dajcie pomysły na inne tanie jedzenie tylko nie czokoszoki xD

#jedzenie #gotujzwykopem #oszczedzanie #pieniadze
hangover - Stan konta na dzień dzisiejszy to 160 zł XD Mam zamiar przeżyć za to do ko...

źródło: comment_KjkDwz3jWRGgqczc4to8LFd1HCc2vaJB.jpg

Pobierz
  • 125
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Stan konta na dzień dzisiejszy to 160 zł XD Mam zamiar przeżyć za to do końca miesiąca.


@hangover: jeśli mowa jedynie o jedzeniu to spokojnie za tyle przeżyjesz. Tylko ogarnij sobie normalną dietę - kasze, warzywa, nabiał, chude mięso, ryby.
Przykładowa lista zakupów w Biedronce
2kg piersi indyka - 50zł
14 serków wiejskich -
  • Odpowiedz
@hangover: Placek owsiany - trzy jaja ze szklanką płatków potraktowane blenderem. Sól, pieprz, trochę koncentratu pomidorowego czy innych przypraw według uznania. Smaży się jak naleśnik. Jak masz ociupinkę sera to jest możliwość że będzie smaczne. Praktyczny przepis forsowany przez fit maniaków, którzy robią też wersje na słodko czyli bieda-ciasto z patelni.
  • Odpowiedz
@hangover: Kurczę, ile to razy już próbowałem oszczedzić na jedzeniu, to nigdy mi nie wychodzi ( ͡° ʖ̯ ͡°) Nie mam chęci żeby sobie samemu pysznie gotować każdy posiłek i wychodzi na to, że wydam w miesiącu ponad 700 stów na żarcie, ehh..
  • Odpowiedz
  • 0
@hangover kup sobie ciecierzycę sucha, fasolę suchą, soję suchą, kaszę jaglaną, pieczarki, ziemniaki, marchewkę, buraki, dynię, szpinak. z tego można dużo wyczarować kotletów, zup i innych podobnych. możesz sobie walnąć jakaś zapiekankę z surowego ryżu która miesza się z warzywami i zalewa mieszanka przypraw gdzie jest między innymi woda, keczup, sos bbq. albo makaron surowy też zalać jakimś sosem i do piekarnika
  • Odpowiedz
  • 0
@hangover albo sobie krokiecikow i pierogów narobić i zamrozić, też bardzo niskobudżetowe danie. o albo kapustę biała i zrób gar bigosu z pieczarkami i pomidorami z puszki i można go zjeść razem z ziemniakami ubitymi
  • Odpowiedz
@hangover: a ja polecam naszą cebulę. Mój przepis - cebule (tak z kilogram) dusisz na oleju dodajesz trochę ziół (w wersji na bogato koncentrat pomidorowy). Do tego ciasto z maki i wody i soli jak na kluski - wałkujesz cienko i pieczesz na patelni (podpłomyki/maca). Na takie placki nakładasz cebulę. Pół studiów na tym przeżyłem.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@hangover: jak studiowalem to dostawalem od rodziców 100 na tydzien, bilet na pociąg kosztowal 10 w jedna strone czyli mialem 80zl na tydzien, w sumie to tak jak u Ciebie, a starczalo mi na fajki, zarcie i alko takze wydaje mi sie nic trudnego, w 10 lat ceny az tak w gore nie poszybowaly...
  • Odpowiedz