Wpis z mikrobloga

Stan konta na dzień dzisiejszy to 160 zł XD Mam zamiar przeżyć za to do końca miesiąca. Całkiem możliwe, że w przyszły weekend pojadę do domu to mama da zapasy.
W tych 160 zł muszę jeszcze nakarmić kota.

Dzisiaj powstał (znowu) sos pomidorowy z soczewicą (także jest trochę białka) i kukurydzą. Ilość jakoś na 3 dni, więc obiady z glowy. Dzisiaj akurat jem z makaronem, ale jutro będzie ryż.

Dajcie pomysły na inne tanie jedzenie tylko nie czokoszoki xD

#jedzenie #gotujzwykopem #oszczedzanie #pieniadze
Pobierz
źródło: comment_KjkDwz3jWRGgqczc4to8LFd1HCc2vaJB.jpg
  • 125
@hangover: Polska jest najtańszym krajem w Europie i można się tu wyżywić za około 100zł miesiecznie.

Właśnie kończe taki miesiąc za 100zł. Musze powiedzieć, że ani razu nie byłem głodny-ba!-momentami byłem nawet przejedzeony, zapchany.

Nie zaliczam do jedzenia pica, co chyba oczywiste, bo jedzenie to jedzenia a picie to picie i na samą Cole wydałem koło 200zł(2 litry dziennie, czsami jescze wieczorem dokupowałem litrowa Colę).

A więc przechodząc do jadłospisu za
@hangover:
-Placki ziemniaczane
-Ćwiartka z kurczaka - czasem po 4zl za kg. Dwa kg i masz wywar na zupę + resztę obierasz, dusisz ze śmietana i podajesz ryż/kasza/makaron (i co ważne jeszcze kota wykarmisz)
- mielone z szynki w lidlu za 6.99 za 800gr. Robisz pieczeń rzymska i masz dwa obiady + wędlinę do pieczywa
- naleśniki - najtańsze danie świata
- pierogi ruskie
- łazanki
- makarony z wszystkim ;)
@hangover: karma dla kota :
20dg wątróbki, 20dg żołądków, 20dg serc. 20 taniego drobiowego mięsa.
Całość gotujesz godzinę, obierasz z kości. Mielisz i zalewasz częścią wywaru który Ci pozostał.
Masz gotowa konserwę na pewno tańsza i lepsza niż sklepowa ;)