Wpis z mikrobloga

No dobra. Już po wyborach i zmianie prawa, więc nie mogę się doczekać podwyżek za parkowanie do 5-6 zł/h i kary za brak opłaty do 200-250 zł. Jeszcze tylko wdrożenie półautomatycznego systemu kontroli opłat w #warszawa (a następnie w innych miastach) i może wreszcie spadnie choć trochę ruch samochodowy. Może będzie bezpieczniej przy przechodzeniu przez ulicę, ciszej, ładniej i zdrowiej.

#parkowanie #transport #miasto #drogi #motoryzacja #samochody #krakow #wroclaw #gdansk #poznan #katowice #szczecin #lublin
Pobierz marian1881 - No dobra. Już po wyborach i zmianie prawa, więc nie mogę się doczekać po...
źródło: comment_sBQ3i6ThGNXmOLkoQf94CWSzzTkgOpE4.jpg
  • 23
@modzelem Na część zadziała marchewka, na część kij. W naszym mieście, kolego, komunikacja miejska jest wg mnie dosyć dobra, a mimo to ulice #!$%@? autami.

Chciałbym jeszcze dwóch rozwiązań:
- prawo pozwalające odholować każde źle zaparkowane auto,
- zakazać parkowania w jednym miejscu przez dłużej jak 2 tygodnie. Można byłoby to zrobić choćby pod pretekstem dokładnego czyszczenia ulic.
@marian1881: no jak patrzę na mpk przez ostatnich kilka(naście?) lat we wrocławiu to jest coraz gorzej, tak jakby nikogo to nie interesowało.

polewka była z kumpla z pracy, który jedyne co korzystał z mpk to tramwaj po wydzielonym torowisku spod domu pod samą fabrykę i sobie chwalił...do czasu aż musiał pojechać autobusem w piątek po południu przez centrum XD
@marian1881: odnośnie systemu automatycznego nakładania mandatów jest jeden zonk mam tablice załóżmy 12321 i niestety często mi się pomyli i wstukam 13231. Mandat od straży miejskiej w Warszawie na dzień dzisiejszy przychodzi czasem nawet po kilku miesiącach a za wycieraczką nie zostawiają nawet informacji, że został nałożony. Ja mam teraz te wszystkie świstki trzymać po pół roku bo jak się pomyliłem to mi dadzą z automatu mandat bo nikt nie spojrzy
Bródno - Bielany

Komunikacja 60min

Samochód 30min


@modzelem: Na jakdojade wstawiłem losowo dwa punkty na mapie w tych dzielnicach i trafiłem na połączenie linią 112 gdzie cała podróż zajmuje 24 min, a sama jazda autobusem 16 min. Dużo zależy od konkretnych miejsc startu i stopu.
@marian1881: no zależy, jak dojeżdzam do pracy, raz na 6, raz na 14 to wygląda to tak
Rano:
Autobus - 5.30 - 6.10 o ile nie nie ucieknie ostatni z 3 autobusów
Samochód - 5.50 - 6.05
Rower latem - 5.35 - 6.05
Po południu
Autobus 12:45 - 13.25
Samochód 13:15 - 13:35-40
Rower 13:00 - 13:25-30
No i autobusy przy założeniu, że sie któryś nie spóźni, bo wtedy cały misterny
@marian1881: myslisz ze oplaty parkingowe maja wplyw realny wplyw? Osobiscie dokonujac wyboru miedzy autem a mpk zawsze patrze na wygode/czas/ewentualnosc picia alko. A nie jestem jakims krezusem i jezdze 20 letnim autem... takze osoby bogatsze w autach za xx tys zl chyba tym bardziej moga miec taki tok myslenia. No chyba ze chodzi o zostawienie auta na caly dzien to moze...
@x-ray: Jak sam mówisz "no zależy". Zgoda, nie zawsze jest realna alternatywa dla auta.

@sadhas: Same opłaty to jedno, ważna też jest kara i łącznie myślę, że mają już wpływ. Dziś kara jest tak śmiesznie niska, że zamiast zawracać sobie głowę jakimś abonamentem lepiej dostać co kilka dni mandat (wielu parkuje przez cały dzień). Krezusów to nie ruszy, ale zdecydowaną większość parkujących na pewno tak. Przy okazji przydałoby się uporządkować