Wpis z mikrobloga

#ikea #meble #wykonczenia #budowadomu
Zbieram się do zakupu mebli do kuchni z Ikei, dobry pomysł czy zły? Jakies alternatywy?
Mebli potrzebuję wszystkich: szafki stojące, wiszące, zlew, szafki pod piekarnik i zmywarkę, ew. do tego jeszcze jakaś duża szafa.
Budżet mam ograniczony, wybieram możliwie najtańszą opcję.
  • 20
IKEA nie jest najtańszą opcją, jest opcją wygodną jeśli Ci się spieszy.


@wuju84: mają najtańszą linię szafek, gdzie jest dosłownie kilka rodzajów do wyboru, kosztują grosze.
@Szarlej47: mam takie, dupy nie urywają ale nic się z nimi nie dzieje od 2,5 roku. W sam raz do tymczasowej kuchni wykończonej na szybko.
Zgadzam sie, nie sa najtansze. Mam zabudowe 4 letnia i przez ten czas zuzycie praktycznie zerowe. Jedyny bubel to wysuwane półki (nerka) w szafce naroznej, kiepskie rozwiazanie. Ogolnie polecam.
Ogromny plus za stosunkowo łatwy montaż i bardzo dobre instrukcje składania.
@Szarlej47: najtańsze z najtańszych są meble kuchenne z Castoramy po 300/400 złotych, ale jeśli kupujesz dla siebie i chcesz, żeby wytrzymały nieco dłużej, to ikea będzie spoko
opcja


@Szarlej47:
No właśnie w tym problem że najtaniej to robić na różnych dostawców.
Każdy rodzaj asortymentu porównać w ceneo.
Ja meble kuchenne najtaniej kupiłem w Concordia - jakiś mniejszy producent z innego województwa.
W pokoju najtaniej znalazłem w Bodzio.
Zmywarkę najtaniej wtedy widziałem w OleOle.
i tak dalej.
@Szarlej47: podpisuję się pod tym, że nie jest to najtańsza opcja, ale najwygodniejsza i najszybsza. Do tego monterzy przycięli nam na miejscu front do niewymiarowego pawlacza, wszystko ładnie zrównali, więc to nie jest też tak, że przy Ikei jest brak indywidualnego podejścia do tematu.
@Szarlej47: ja mam kuchnie z ikei już z 5 rok i spoko choć jak sobie przypomnę to składanie, skręcanie, spasowanie wszystkiego to aż mi się niedobrze robi. To co szczególnie mi doskwiera to dopasowanie szafki do zabudowy zmywarki.... jeśli kupiłbym zmywarkę z ikei to byłoby idealnie a skoro kupiłem inną, to front zmywarki powoduje, że nie moge otworzyć jej na płask, tylko brakuje jakieś 2-3 cm. Jestem teraz na etapie urządzania
@vviktor_88: ja mieszkam w mozna powiedziec zaglebiu firm meblarskich. Co trzeci znajomy robi meble na wymiar. Wyceny bardzo zblizone do siebie ale o gwrancje nie pytalem..jalos nawet do glowy mi nie przyszlo...