Wpis z mikrobloga

  • 839
Kumpel z uczelni robi licencjata na temat "Wpływ rozluźniania przez rolowanie rozcięgna podeszwowego na głębokość przysiadu" (czy jakoś tak). Jestem jego materiałem badawczym, dziś mi zmierzył wartości zakresów ruchów: zgięcie i wyprost stopy, zgięcie stawów biodrowych, długość kręgosłupa w staniu i skłonie, długość skłonu no i oczywiście zdjęcie z przysiadem z rękoma w górze z boku.
Codziennie 3 serie po 10, około 10sekundowych (5+5 przód-tyl) ruchów po wałeczku stopą tak mocno, żeby odczuwać pod koniec ból.

Po dwóch tygodniach sprawdzi różnice. Jak będzie istotna statystycznie po zdjęciu to wstawię tutaj dla chętnych. Podniosę trochę content na tagu ))¯_(ツ)_/¯

#mikrokoksy #fizjoterapia #mirkokoksy
  • 30
@Poemat: miałem kiedyś takie zalecenie od fizjoterapeuty, ale potem zmieniłem go na fizjoterapeutę-fachowca i ten odradził mi tracenie czasu na takie zabawy
@Poemat: sam sobie na sobie eksperymentuje z takimi rzeczami, tzn statyczne rozciąganie.. i już wiem, że takie rozciągania i rolowania działają rozluźniająco, tkanki się wydłużają, masz więcej miejsca w swoim ciele.. ale bez zmęczenia danego mięśnia ćwiczeniami efekt jest krótkotrwały, mięśnie wracają do stanu sprzed rozciągania.. Ciekawe jakie metody jak działają i takie badania są spoko.. Niech sobie dodatkowo ogarnie TRE
@Mave Nike Pro Combat

@limerence Spokojnie, będzie dobrze ( ͡º ͜ʖ͡º)

@rudy_bigos Jasne, efekt krótkotrwały, dlatego rolowanie zaleca się głównie przed ćwiczeniami, bez wprowadzania stretchingu nic się nie zmieni w tej kwestii. Pracy jako takiej w tym zakresie nie ma bo jego promotorka podobno też szukała i nie znalazła, jedynie były artykuły dot. czy jest różnica czy nie ma, ale głębiej nie wchodzili
@Poemat i to sa te wasze badania "naukowe". Jeden przypadek i jeszcze #!$%@? bedzie wiadomo czy to rolowanie mialo jakis wplyw na wyniki bo 2 tygodnie nie siedzisz w klatce i jest wiele zmiennych.
@ethics Czemu szukasz dziury specjalnie?
a) dowiedz się co to jest praca badawcza na poziomie licencjata
b) nie jedna osoba tylko kilkanaście
c) badany jest tylko i wyłącznie jeden czynnik (tak jak w temacie masz napisane)
Nie interesuje Cie to to nic nie pisz lepiej
@Poemat: mam tylko nadzieję, że zgięcie i wyprost stopy były mierzone przy wyprostowanym st kolanowym i zgiętym, inaczej praca może iść w kibel. Pozdrawiam