Wpis z mikrobloga

No więc (przynajmniej tak to na dziś wygląda) doczekaliśmy się PiSowskiego odpowiednika afery Rywina. Jest wszystko: łapówka na dziesiątki milionów, dłubanie w legislacji, podsłuchy, wpływanie na media ("rekomendowany" prawnik pracuje u Solorza, a Polsat zmienił ostatnio wyraźnie kurs).

Przypominam, że komisja ds. afery Rywina została powołana 10 stycznia 2003 na wniosek PiS, ale przy przyzwoleniu koalicji rządzącej, bo opozycja - jak to opozycja - nie miała większości. Udział organów rzekomo przeżartego Układem państwa w demaskowaniu zjawisk korupcyjnych ówczesnej władzy jest zresztą jednym z trzech głównych argumentów Roberta Krasowskiego ( #historiapolitycznaiiirp ) że Układ nie istniał.

Byłoby chichotem historii, gdyby Kaczyński przez całe życie walczący z "Układem" był pierwszym, który - własnymi działaniami - doprowadził do jego powstania. A będzie to jedyny słuszny wniosek, jeśli PiSowskie państwo nie wyjaśni tego jak trzeba, najlepiej włącznie z powołaniem komisji śledczej.

#afera #aferaknf #neuropa #4konserwy #polityka #dobrazmiana
eoneon - No więc (przynajmniej tak to na dziś wygląda) doczekaliśmy się PiSowskiego o...

źródło: comment_qGZ8IU11qgPWGbpesLUjte1ZlfXUhFAD.jpg

Pobierz
  • 24
@BarekMelka: Jesteś w stanie znaleźć to głosowanie? Ja nie byłem, stąd napisałem ostrożnie, jak wychodziło mi z arytmetyki sejmowej. SLD + PSL mogli to technicznie uwalić, a jednak komisja powstała.
Byłoby chichotem historii, gdyby Kaczyński przez całe życie walczący z "Układem" był pierwszym, który - własnymi działaniami - doprowadził do jego powstania.


@eoneon: Nie. To był od początku długoterminowy cel
@eoneon: Mnie absolutnie przeraża, jak na tym tle idealnie widać, jak wiele się zmieniło w mentalności ludzi na minus. Te afery są na tym etapie naprawdę bardzo podobne. Tyle, że wtedy opinia publiczna w zdecydowanej większości wystąpiła przeciwko władzom i nawet media nie bardzo próbowały tu bronić. Dziś poziom fanatyzmu i podziałów jest tak duży, że żelazny elektorat w ogóle nie przyjmuje do wiadomości, że jest jakaś afera. To jest wściekły