Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#zdrowie #pytanie #dieta

Słuchajcie. Gdy tylko muszę wyjść rano z domu (studia, praca) zawsze jest to samo. Wstaję rano, siku, ząbki, śniadanko, posiedzenie w klopie.
Mija dwadzieścia minut i... Muszę iść jeszcze raz oddać stolec. Zawsze. Czasem jeszcze po tym w ciągu dnia czuje potrzebę, ale nie korzystam z publicznego kibla z zasady, więc męczę się kilka godzin, potem przechodzi.
Przeraża mnie kolonoskopia, lekarz dał mi kiedyś jakiś tam duspatalin retard, zjadłem dwa opakowania ale nie było żadnej różnicy.
Czy możliwe, że to uchyłki jelit? Jak tak to podobno do wyleczenia samą dietą i ruchem.
Moze ktoś miał podobne objawy i poradzi co robić? Wkurza mnie to, że do prscy mam 10 minut a muszę wstawać 2,5 godziny przed nią, bo czasem rano spędzam 40 minut w kiblu a między wizytami mija około pół godziny....

#pytaniedoeksperta #medycyna

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: kwasnydeszcz
Dodatek wspierany przez: Nie siedź w domu w ferie i w wakacje
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AnonimoweMirkoWyznania: czesto problemy jelitowe sa na tle nerwowym. Ja jak sie denerwuje bardzo to tez mi sie chce do kibla. Kolonoskopie mozesz miec pod narkoza takze nie ma co sie bac. A jak masz zapalenie jelits grubego to powazna sprawa i trzeba dzialac bo dalej to prowadzi do raka. Idz sie zbadac
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: ja miałem kolonoskopię i gastroskopię pod narkoza i w sumie nie przejmuj się niczym. Nic nie boli nawet chwile po badaniu. Najgorsze jest wypicie 4litrow jakiegoś gówna który Cie przeczyści przed badaniem. Ogólnie to nie boj nic. Tez brałem te tabletki i w sumie różnicy po nich nie czułem wiec obstawiam ze masz to na tle nerwowym. Z fartem mordo
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: miałam kolonoskopie "na zywca" po lekkim znieczuleniu albo raczej otumanieniu. To nie jest nic strasznego (a serio nastawialam sie na najgorsze). Chwilkę odczuwa sie dyskomfort przez wprowadzane powietrze do jelita ale przy dobrej asyście pielegniarki nie jest źle. Najgorsze jest wypicie 4l płynów i środka przeczyszczajacego..... a jesli chodzi o twoje objawy - nie uwazam zebys miał jakikolwiek problem. Bardzo duzo osób chodzi do kibelka pare razy dziennie ;)
  • Odpowiedz
To ja typ niepokorny: @studentmontazysta098: @pawel-parapura: @johnmorra: @trichofiler: @Redesekrator: @jungi: @StaryZielony: @troglodyta_erudyta:

To nie może być normalne, bo gdyby było, to dlaczego w dzień wolny od prscy czy studiów korzystam z klopa raz? Do tego to drugie podejście jest znacznie bardziej... Luźne.
No właśnie, picie tego czegoś, dieta przez kilka dni, dzień na głodniaka. Straszne ;(
Pracę mam luźną, no stress.
Jedyny stres to to, że będę musiał iść do kibla, a jak wiadomo, w publicznym kiblu łatwo
  • Odpowiedz
@jungi jak jestes zdrowa to jest okej. Ja tez bylem otumaniony ale dwie dawki mi nie pomogly a 3 juz mi nie chciala dac. Sek w tym ze na samym poczatku jelita mialem zapalenie i od samego poczatku tak mnie bolalo ze myslalem ze tam zejde.... najgorszy ból jaki w życiu mialem :x nastepnym razem tylko uspienie ;)
  • Odpowiedz