Wpis z mikrobloga

Ostatnio pisałam, że podjęłam decyzję o złożeniu wypowiedzenia wraz z końcem miesiąca. Odkąd ta decyzja zapadła, poczułam się tak, jakby jakiś wielki kamień spadł mi z serca, prosto do głębokiej rzeki, i został tam na zawsze. Spodziewałam się rosnących wątpliwości, bo jestem osobą, która boi się zmian i zakopuje się cieplutko w strefie komfortu. Nie powiem, pojawiają się takie chwile, ale na krótko. Spisałam sobie listę powodów, dla których odchodzę i w chwilach słabości do niej zaglądam.Od tamtej chwili nawet łatwiej mi się wstaje do tego #!$%@?łka.

Jeszcze dwa tygodnie (a potem trzy miesiące na wypowiedzeniu, ale szczegół xD)

PS. Co więcej, kolega chyba też będzie składał, a więc jest nas dwoje, co w małym januszeksie może spowodować niezłą srakę.

#pracbaza #praca #chwalesie #czujedobrzeczlowiek
  • 33
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Kynareth dobra, widzę że to specyfika mojej branży.

Jeżeli pracownik wykonywał pracę związaną z odpowiedzialnością materialną za powierzone mienie, wówczas pracownik i pracodawca mogą w samej umowie o prace określić dłuższe okresy wypowiedzenia. Mogą one odpowiednio wynosić:

1 miesiąc przy przepracowaniu okresu krótszego niż 6 miesięcy

3 miesiące przy przepracowaniu okresu co najmniej 6 miesięcy
  • Odpowiedz
@BarkaMleczna Zgodnie z art. 36 § 1 Kodeksu pracy, okres wypowiedzenia umowy o pracę zawartej na czas określony i nieokreślony jest uzależniony od okresu zatrudnienia u danego pracodawcy i wynosi:

2 tygodnie w przypadku zatrudnienia u danego pracodawcy krócej niż 6 miesięcy,

1 miesiąc w przypadku zatrudnienia u danego pracodawcy co najmniej 6 miesięcy,
  • Odpowiedz