Wpis z mikrobloga

dobra robię #pokazsernik

jak wiecie albo i nie zaczynam bawić się w pieczenie ciast w celu wypieczenia sobie drogi z przegrywu. Moje kulinarne zmagania można obserwować pod tagiem #pedalskipiecze Tym razem czwarte ciasto i padło na serniczek, oczywiście bez rodzynek bo jestem normalny.

Co do serniczka to standard jedynie w masie serowej pozwoliłem sobie na odrobinę fantazji. Nie chciałem kupować tych gotowych serów w wiaderkach bo to samo gówno więc zrobiłem własny. Kupiłem dwa twarogi rozgniotłem dodałem trochę jogurtu naturalnego żeby miało lepszą formę i dwa banany dla smaku. Tak mój ser miał smak bananów bo mnie stać! Dodałem jeszcze jajka, budyń(chociaż tego żałuje, lepiej bez budyniu) i wyszła mi ładna żółciutka masa serowa()

ciasto to standard, dodałem kakao żeby był ładny kolor, na górze te dziwne to kruszonka którą robiłem na szybko i to ręcznie więc wygląda brzydko. Dodałem też galaretki agrestowej (zdjęcie po prawej) i żałuje, brzydko wygląda i pewnie gorzej smakuje, no i spoko z tym zabawy xD

ehh, mam nadzieję że znajdę kiedyś różową dla której będę mógł coś upiec(,)

#pedalskipiecze #gotujzwykopem #pieczzwykopem #chwalesie #wychodzimyzprzegrywu #przegryw #niebieskiepaski #rozowepaski #sernik
P.....a - dobra robię #pokazsernik

jak wiecie albo i nie zaczynam bawić się w piec...

źródło: comment_A1v24zJJEN6fzisJwWt1DTnOgHRlPjag.jpg

Pobierz
  • 19
@Pedalski_Wlamywacz_Dwa: nie będę kłamał... wygląda #!$%@? ( ͡~ ͜ʖ ͡°) zwłaszcza ta kruszonka pod zieloną galaretką. Chociaż pewnie jak byś wykadrował ładny kawałek i nawalił filtrów to by się ludziom podobało.

Ale jestem przekonany że smakuje lepiej niż większość gówien z marketu. Już nie mówiąc że zdrowsze. Zajebiście że eksperymentujesz i robisz coś fajnego. Ale co najważniejsze, za każdym razem czegoś nowego się uczysz.

Jak lubisz polskie
@Mirkosoft: teraz piernik wlatuję, kruszonka to wiem że #!$%@? xD nie mam takiej tarki żeby to ładnie zetrzeć i muszę palcami a jak już goni cię nagrzany piekarnik to kompletnie #!$%@? wygląda. Pomysł za galaretką faktycznie słaby. Najbardziej mi smakowała ta mam serowa, nie mogę się doczekać jak smakuję po upieczeniu ale jeszcze galaretka stygnie.
@Pedalski_Wlamywacz_Dwa: ja mam zamiar w sobotę szarlotkę jakąś zrobić ale nie wiem jeszcze czy z kruszonką i bezą, czy w formie tarty. Co do kruszonki to polecam dać na chwilę do zamrażalnika i zetrzeć na tarce, lepiej wtedy wygląda niż takie "bobki" :)