Wpis z mikrobloga

@cyberpunkbtc: jak to co zrobiono? Zmieniono politykę monetarną. Próbują naśladować bitcoina ze wszystkim, teraz kapnęli się, że jak chcą aby cena rosła to podaż musi być limitowana. Od zawsze mówiłem, że to banda autystycznych dzieciaków. Dlatego nie kupiłem tego nawet w ICO za grosze. Wstydziłbym się przyznać, że jestem częścią tej społeczności.
@cypherpunkbtc: nie tylko ja tego nigdy nie dotknąłem, jest masa takich ludzi np. Tone Vays. Nie dotykam shitcoinów, to są brudne pieniądze zdobyte na niewiedzy to tak jakbym był Żukiewiczem albo Paciorkiem. A w przypadku ETHF jest jeszcze gorzej to sieć, która złamała najważniejszą zasadę. Zasadę nieodwracalności transakcji, sfałszowali blockchain i cofnęli się w czasie. Ocenzurowali transakcję, ta społeczność przynosi wstyd całej branży im wcześniej upadnie tym lepiej, mniej ludzi ucierpi.
@pawlo74: nie pitol wtedy nie było shitów, były próby znalezienia zastosowań, pamiętam namecoin, color coiny, ltbconina i inne, wtedy btc było jeszcze g warte, tym się zajmowali ludzie zafascynowani bitcoinem
nawet Vitalik ma swój programistyczny wkład w btc, bo był devem przez jakis czas siedząc w jakieś norze w Hiszpani

shity to ICO
@cypherpunkbtc: była cała masa shitcoinów przed ETHF w kilku nawet umoczyłem. Vitalik był deweloperem coloured coins w bitcoinie ale nikomu nie podobało się to co proponował, więc zrobił swojego shitcoina. On był scamerowaty od samego początku. Kiedyś już wyhoojał plebsy na pieniądze. Obiecywał, że zbuduje komputer kwantowy i zbierał pieniądze. Kto jak nie autystyk albo czysty oszust?
@cypherpunkbtc: Cenę ETH napędziła masa ICO które na nim wystartowało i tylko to. Tego nikt nie mógł przewidzieć. Przecież ETH było pośmiewiskiem i było wiadomo od początku że nie jest możliwe żeby to utrzymało taki blockchain. Czy to miało cokolwiek innowacyjnego, jakąś funkcję? Nic. Po prostu najzwyklejsza krypto tyle że z blokami bez limitu co 15 sekund. REWOLUCJA! Cały świat kombinował jak zeskalować krypto, nikt nie potrafił. Pojawił się geniusz Vitalik
koncept eth się pojawił zanim jeszcze problem skalowatości wystąpił w btc


@cypherpunkbtc: o tym, że bitcoin nie skaluje się wiedziano od początku, już Hal Finney o tym pisał a Vitalik i jego ETHF to pośmiewisko. Każdy wiedział, że nie ma prawa przetrwać to co on proponuje jest niewykonalne. Wszystko na jednej sieci bez limitu?! Nawet ja o tym wiedziałem będąc niubem.
co ty gadasz koncept eth się pojawił zanim jeszcze problem skalowatości wystąpił w btc

to była odpowiedź na brak wsparcia smartcontraktów w btc

wtedy główny buzzword


@cypherpunkbtc: Kompletnie nie rozumiem tego co napisałeś. Nigdy nie było czegoś takiego że pojawił się problem skalowalności BTC. Ten problem istniał od samego początku i Satoshi z całą resztą kombinowali jak go rozwiązać. To była główna przeszkoda żeby BTC mogło być czymś więcej, niż ciekawostką.
Dopiero koncepcja LN wszystko odmieniła i dzieki niej BTC zaczęto traktować poważnie, rozwijać.


@cyberpunkbtc: to prawda. Co bardziej zaawansowany deweloper po przeczytaniu WP porzucał projekt bo wiedzieli, że nic z tego nie będzie. Tylko grupki zapaleńców i entuzjastów pompowały bitcoina. Wielu utalentowanych deweloperów wróciło dopiero kiedy dowiedzieli się o LN. Tak było na pewno w przypadku Johna Newberry jednego z deweloperów, który ma największy wkład w BTC.
@cyberpunkbtc: duże bloki oddają władzę nad siecią w ręce dużych górników. Zwykły użytkownik nie może mieć pełnego węzła a duża kopalnia wypiera mniejsze, pełna centralizacja. najlepszy jest EOS, oni poszli od razu po całości od tylu ;)
@megaloxantha:

As plasma slows, however, attention is being drawn to zk-snarks – a form of cryptography pioneered by privacy-centric cryptocurrency zcash – as another path forward. In fact, startups are already embracing the tech, which allows developers to aggregate transactions into batches, as they look to scale the network amid other efforts to expand, upgrade and grow ethereum.


Przynajmniej jeden ze skutków działania ma wspólny. Do tego się odnosiłem.