Wpis z mikrobloga

Zobaczcie - tak się robi przekaz dnia. Oskarżony o organizowanie "urodzin Hitlera" zeznaje na policji, że "tajemniczy mężczyzna" przekazał mu 20 tys złotych za zrobienie tych urodzin i zaproszenie dziennikarki TVN.

Dość normalną rzeczą jest, że oskarżeni kłamią w celu wybielenia siebie - to jest jasne jak słońce. Sławna "pomroczność jasna", omdlenia, zbyt mocne leki, amnezja, działanie na czyjeś zlecenie itp. itd. Takie rewelacje więc powinno się brać z odpowiednią ilością nieufności i raczej nie przykładać do nich wielkiej wagi, dopóki nie zostaną dostarczone na ten temat dowody.

Ale takie rzeczy nie przeszkodzą przecież "mediom niezależnym" - jak tu nie wykorzystać takiego soczystego kąska by uderzyć w swoją znienawidzoną konkurencję oraz oczyścić swoje środowisko. Do tego nie potrzeba dowodów - z jednego zeznania oskarżonego można przecież poprzez manipulacje zrobić pewnik, niczym wyryty w kamieniu.

Na co komu dowody czy śledztwo? News można puścić już teraz a za pół roku i tak już nikt nie będzie pamiętał o co dokładnie chodziło, ale w pamięci pozostaje, że "TVN znowu manipulował i jakieś machloje robił".

Patrzcie jak wygląda obecnie główna strona wpolityce.pl - oni już wiedzą, że reportaż został sfingowany, logo TVN parę razy powtórzone, politycy się już wypowiedzieli i zapowiedzieli konsekwencje, TVN się kuriozalnie tłumaczy a służby potwierdziły wersję wpolityce (co z tego, że potwierdziły jedynie to, że oskarżony coś takiego zeznał, a nie że tak rzeczywiście to wyglądało).

8 na 10 głównych newsów jest o tym, do tego parę w bocznej belce. Wierny wyborca ma nie mieć szans myśleć samodzielnie w tym temacie - wszystko ma być mu podane na tacy. Ma wiedzieć kto jest winny, dlaczego był to atak polityczny, kto stanowczo się tym zajmuje i kto kuriozalnie i niezdarnie się tłumaczy. Jestem pewien, że TVP też poświęci temu główny czas w dzisiejszych Wiadomościach. Media "opozycyjne" nie mają szans z tak zsynchronizowanym przekazem, który można wręcz nazwać "ścianą propagandy".

Dlatego za każdym razem jak słyszę, że ktoś narzeka na "propagandę" GW czy TVN to ogarnia mnie pusty śmiech.

#polska #tysiacurojenniezaleznychmediow #prasa #wydarzenia #neuropa #bekazprawakow
rzep - Zobaczcie - tak się robi przekaz dnia. Oskarżony o organizowanie "urodzin Hitl...

źródło: comment_q0irmWMLkc75DoDbeuJAfXpj06dwnr9D.jpg

Pobierz
  • 185
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Sęk w tym, że te urodziny były elementem dłuższych wydarzeń z reportażu. Może TVN opłacił też organizację koncertów nacjonalistycznych zespołów? Zapłacił tym ludziom aby robili ołtarzyki na cześć nazistów? Podrzucił im do mieszkania b--ń i amunicję?
  • Odpowiedz
Prokuratura powinna się odpowiednio zająć sprawą tej ustawki, a sam TVN za takie coś powinien zostać ukarany wysoką karą, a najlepiej odebraniem koncesji.


@Donica: Potrzebny dowód na winę TVN.
  • Odpowiedz
@rzep: Teraz świadek kłamie, a jest cała masa spraw że sąd się opiera tylko na zeznaniach takowych świadków, sześćdziesiątek ratujących swoją dupę i pomawiających często niewinne osoby, bo dla prokuratora nie jest to istotne, często owy prokurator sam podkłada nazwiska takiemu konfidentowi. Wtedy to jest dobrze, a najgorsze jest to że zeznania takiego świadka to wystarczający i często jedyny dowód dla sądu żeby skazać oskarżonego/oskarżonych na długoletnie więzienie. Więc mi
  • Odpowiedz
Ale takie rzeczy nie przeszkodzą przecież "mediom niezależnym" - jak tu nie wykorzystać takiego soczystego kąska by uderzyć w swoją znienawidzoną konkurencję oraz oczyścić swoje środowisko. Do tego nie potrzeba dowodów - z jednego zeznania oskarżonego można przecież poprzez manipulacje zrobić pewnik, niczym wyryty w kamieniu.


@rzep: A wiesz, że Ziobro potwierdził informację o tym, że oskarżeni dostali taką sumę pieniędzy i są ślady tego jak z niej korzystali?

https://wiadomosci.wp.pl/zbigniew-ziobro-potwierdza-doniesienia-ws-urodzin-hitlera-tvn24-to-insynuacje-6314749407053441a
  • Odpowiedz
oskarżeni kłamią w celu wybielenia siebie


@rzep: takie zeznania nie raz posłuźyły do skazania czlowieka a ty sie dziwisz e ktos artykul napisal
  • Odpowiedz
@rzep: ale czekaj czekaj - zacznijmy od początku może... 5-6 pajaców poszło do lasu z kamerą, żeby nagrać ten cyrkm na dodatek palili wielką sfastykę, która była większa od nich wszystkich razem wziętych. Mam wrażenie, że Ty bierzesz to pajacowanie za pewnik czy mi się tylko tak wydaje?

Przecież to była tak naiwna ustawka, że nawet dziecko by się na to nie nabrało. Jak to po raz pierwszy zobaczyłem to
  • Odpowiedz
TVN nigdy czegoś takiego nie zrobiło


xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Ja przypomnę tylko jedno: "tak lądują debeściaki".

Ktoś
  • Odpowiedz
No dokładnie, jesteś dzialaczem prawicowej organizacji odpowiedzialnej za patriotyczne eventy jak Orle Gniazdo i bierzesz 20tys. Od TVN z reklamowki za zrobienie urodzin Hitlera przed kamera?


Jesteś działaczem prawicowej organizacji odpowiedzialnej za patriotyczne eventy jak Orle Gniazdo i zapraszasz dziennikarkę TVN na urodziny Hitlera w lesie z pryncypałkami i płonącą swastą przed kamerą?

Celowo robisz k---ę z logiki czy naprawdę jesteś tak żałośnie obdarzona intelektem?

@dingi_dong:
  • Odpowiedz
A najlepsze jest to, że chociaż Wpolityce.pl to oczywista i bezczelna tuba propagandowa PiS to i tak mogą mieć z tym odpałem TVN rację. TVN już nie takie numery odwalał a sam reportaż też jakoś dziwnie opublikowano w okolicach poprzedniego święta niepodległości, ewidentnie po to by podgrzewać atmosferę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Potwierdzam, że prowadzony jest jeden z wątków tego postępowania związany z okolicznościami sprokurowania tego zdarzenia za pieniądze.


@PiPiPingu: @Strzelec_Kurpiowski: Czyli, że nie mają NIC w sprawie tego wątku poza tym o czym mówi dalej czyli:

Potwierdzam, że tego rodzaju zeznania w materiale dowodowym się znalazły


I TYLE XDDD Jesteście dzbanami nie umiejącymi czytać po polsku
  • Odpowiedz
jak chcesz zadać jakieś pytanie, to pisz po polsku, bo nie interesuje mnie wołanie do twoich bezsenswonych wyrzygów werbalnych z twojego zaciętego mózgu


@dingi_dong:

Nie denerwuj się tak, paniusiu. Widzę, że masz kłopoty nie tylko z myśleniem, ale i z czytaniem. Podpowiem więc: ta pierwsza część to była parafraza twych wcześniejszych słów, także o "wyrzygi werbalne" oskarżasz de facto samą
  • Odpowiedz
Ty dzbanie czytaj co wtzucasz XDDD Ziobro potwierdza, ze oskarżony tak powiedział i NIC więcej. Prokuratura nie ma NIC


@dingi_dong: przecież tam jest też oświadczenie TVN, w którym napisano, że Ziobro twierdzi iż znaleziono dowody na to, że "jeden z organizatorów dostał kwotę pieniędzy, którą w pewnym okresie intensywnie pożytkował na różne cele".

Nie "dzbanuj" mi więc proszę, jeśli nie potrafisz dokładnie przeczytać krótkiego artykułu.

Poniżej omawiana przeze mnie treść,
S.....i - > Ty dzbanie czytaj co wtzucasz XDDD Ziobro potwierdza, ze oskarżony tak po...

źródło: comment_7XGp28RMVXCoeeiRrlv4xYgVmRb2WBhx.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz