Wpis z mikrobloga

Zobaczcie - tak się robi przekaz dnia. Oskarżony o organizowanie "urodzin Hitlera" zeznaje na policji, że "tajemniczy mężczyzna" przekazał mu 20 tys złotych za zrobienie tych urodzin i zaproszenie dziennikarki TVN.

Dość normalną rzeczą jest, że oskarżeni kłamią w celu wybielenia siebie - to jest jasne jak słońce. Sławna "pomroczność jasna", omdlenia, zbyt mocne leki, amnezja, działanie na czyjeś zlecenie itp. itd. Takie rewelacje więc powinno się brać z odpowiednią ilością nieufności i raczej nie przykładać do nich wielkiej wagi, dopóki nie zostaną dostarczone na ten temat dowody.

Ale takie rzeczy nie przeszkodzą przecież "mediom niezależnym" - jak tu nie wykorzystać takiego soczystego kąska by uderzyć w swoją znienawidzoną konkurencję oraz oczyścić swoje środowisko. Do tego nie potrzeba dowodów - z jednego zeznania oskarżonego można przecież poprzez manipulacje zrobić pewnik, niczym wyryty w kamieniu.

Na co komu dowody czy śledztwo? News można puścić już teraz a za pół roku i tak już nikt nie będzie pamiętał o co dokładnie chodziło, ale w pamięci pozostaje, że "TVN znowu manipulował i jakieś machloje robił".

Patrzcie jak wygląda obecnie główna strona wpolityce.pl - oni już wiedzą, że reportaż został sfingowany, logo TVN parę razy powtórzone, politycy się już wypowiedzieli i zapowiedzieli konsekwencje, TVN się kuriozalnie tłumaczy a służby potwierdziły wersję wpolityce (co z tego, że potwierdziły jedynie to, że oskarżony coś takiego zeznał, a nie że tak rzeczywiście to wyglądało).

8 na 10 głównych newsów jest o tym, do tego parę w bocznej belce. Wierny wyborca ma nie mieć szans myśleć samodzielnie w tym temacie - wszystko ma być mu podane na tacy. Ma wiedzieć kto jest winny, dlaczego był to atak polityczny, kto stanowczo się tym zajmuje i kto kuriozalnie i niezdarnie się tłumaczy. Jestem pewien, że TVP też poświęci temu główny czas w dzisiejszych Wiadomościach. Media "opozycyjne" nie mają szans z tak zsynchronizowanym przekazem, który można wręcz nazwać "ścianą propagandy".

Dlatego za każdym razem jak słyszę, że ktoś narzeka na "propagandę" GW czy TVN to ogarnia mnie pusty śmiech.

#polska #tysiacurojenniezaleznychmediow #prasa #wydarzenia #neuropa #bekazprawakow
Pobierz
źródło: comment_q0irmWMLkc75DoDbeuJAfXpj06dwnr9D.jpg
  • 185
@rzep: TVN (należący do Discavery - poczytajcie kto tym kieruje) grzał przez tygodnie materiały realizując przekaz, że w Polska to kraj nazistów. Tak się jednak złożyło, że jedyni których znaleźli musieli ukrywać się w lesie. Co więcej, zarejestrowany materiał rok przeczekał w szufladzie i został wypuszczony w związku z ustawą IPN co miało daleko idące reperkusje na całym świecie i przyczyniło się do nagonki na Polskę i stygmatyzacji wszystkich Polaków jako
@PiPiPingu: Nie "tej kasy" a jakichś pieniędzy jak wyżej. Czytaj dzbanie uważnie, serio. Ziobro nie potwierdził NICZEGO poza istnieniem zeznań świadka, reszta to wasza dzbanowatość albo celowa manipulacja.
@Lechulec: Brawo za ten komentarz. Antypolska propaganda TVN w bialych rekawiczkach to tez propaganda. Kto tego nie widzi jest ślepy i zmanipulowany. To nieważne że w urodziny hitlera i date smierci rudolfa hessa w niemczech organizuje sie oficjalne marsze neonazistow w najwiekszych miastach. O tym ledwo co TVN wspomni, u nas afera z 5 gimnazjalistami w lesie, rozdmuchana do niewiadomo jakich rozmiarów akurat w czasie zmieny ustawy o IPN. I to
Nie "tej kasy" a jakichś pieniędzy jak wyżej. Czytaj dzbanie uważnie, serio.


Wiesz, że służby mają metody by z dużą dozą prawdopodobieństwa sprawdzić, że w danym czasie posługiwałaś się większą kasę niż każdego innego miesiąca? Może czegoś nakupowali, może wpłacili hajsy na konto. Nie wiesz tego, a jedynie insynuujesz. Jeszcze raz powtarzam: zajmij się czymś, w czym twój intelektualny potencjał nie będzie ci przeszkadzał. Proste czynności: czyszczenie podłóg, odkurzanie...

@dingi_dong:
XDDDD Czyli dzbanie nie ma tam dalej absolutnie NIC poza zeznaniami świadka -


@dingi_dong: zeznania to nie dowód, a skoro Ziobro mówi o "intensywym pożytkowaniu przekazanej kwoty" to znaczy, że zapewne prześwietlono wszystkie wydatki tego typa na przestrzeni wskazanego czasu i znaleziono płatności wskazujące na nagłe wzbogacenie się tego typa.

W dzisiejszych czasach wszechobecnych płatności bezgotówkowych i obecności kas fiskalnych u każdego sprzedawcy, nie jest tak trudno wyśledzić czyjeś wydatki, gdy
@PiPiPingu: I nie ma tam nic takiego napisane, ale to trzeba rozumieć język jakiego celowo używa Ziobro. Nie mówi nic o tym, że tak zeznania oskarżonego są prawdziwe, tylko mówi o tym, że ustalono, że oskarżony dostał jakieś pieniądze i nimi dysponował. Rozumiesz to dzbanie, czy nie bardzo? Jak rozumiesz to znaczy, że specjalnie manipulujesz, a jak nie rozumiesz to wróć właśnie do odkurzania.
Nie mówi nic o tym, że tak zeznania oskarżonego są prawdziwe, tylko mówi o tym, że ustalono, że oskarżony dostał jakieś pieniądze i nimi dysponował.


@dingi_dong: a co ma mówić? Przecież nie ma JESZCZE dowodów na to, że to TVN płacił oskarżonemu, dlatego Ziobro podaje tylko to, co ustalono, czyli że oskarżony faktycznie dostał taką kwotę i ja wydatkował na różne cele.

Chciałabyś, żeby bez twardych dowodów twierdził, że to na
czyli że oskarżony faktycznie dostał taką kwotę

@Strzelec_Kurpiowski:o to chodzi. Nie ma tam NIC takiego napisanego.

Na razie ustalono, że oskarżony dostał taką kwotę i to Ziobro mógł powiedzieć

Nie, nic takiego nie ustalono, przeczytaj uważnie literka po literce i nie dopowiadaj sobie niczego.
Nie 20 tys. złotych, a jakąś kwotę. Czytaj uważnie co tam jest napisane a nie sobie dopisujesz co ci pasuje do światopoglądu.


@dingi_dong: A co miał powiedzieć? Może to było 19500 zł, może 21 tysięcy, a może 25 tysięcy, tego co do złotówki nie da się ustalić i Ziobro nie może szafować konkretnymi kwotami. Można za to ustalić nagłe wzbogacenie się danego człowieka i mniej więcej określić skalę tego wzbogacenia się,
przyniosły potwierdzenie USTALEŃ

@Strzelec_Kurpiowski: a nie zeznań oskarżonego

związanych z dostarczeniem kwoty pieniędzy

jakiej kwoty? jakich pieniędzy? O to dokładnie chodzi - Ziobro nie potwierdził NICZEGO z zeznań oskarżonego, poza samym faktem ich istnienia w przedstawionej formie, zrozum to wreszcie i nie dopowiadaj sobie czegoś, czego tam nie ma.
@rzep: raczej trzeba być bezmózgim lemingiem, żeby łykać tvnowskie pierdy. Przecież ta akcja w lesie od razu śmierdziała wałkiem. Nie trzeba było do tego zeznań podejrzanego, który "chciał się wybielić".
a nie zeznań oskarżonego


@dingi_dong: fakt, że to były ustalenia, a nie wyłącznie zeznania tylko potwierdza wersje przeciwników TVN, ponieważ znaczy to tyle, że te zeznania ktoś weryfikował.

Tak to działa, że zeznania się weryfikuje, bo wiara na słowo komuś oskarżonemu to słaby dowód.

No i te zweryfikowane zeznania to właśnie ustalenia.

jakiej kwoty? jakich pieniędzy? O to dokładnie chodzi - Ziobro nie potwierdził NICZEGO.


Ziobro odpowiadał na doniesienia medialne o
No i te zweryfikowane zeznania to właśnie ustalenia.

@Strzelec_Kurpiowski: Nie, to twoje dopowiedzenie XDD Ustalenia to to co ustaliła prokuratura np. fakt przekazania jakichś pieniędzy oskarżonemu np. 200 zł, a nie ustalenia == zeznania co sobie uroiłeś XD

odpowiadał na doniesienia medialne o kwocie 20 tysięcy złotych i to do tej informacji się odnosił.

Nie, nie odnosił się w ogóle do tej kwoty, a do ustaleń prokuratury.

Nic nie rozumiesz z
A wiesz, że Ziobro potwierdził informację o tym, że oskarżeni dostali taką sumę pieniędzy i są ślady tego jak z niej korzystali?


@Strzelec_Kurpiowski: Ale wiesz że wszyscy widzą jak łżesz, bo w tekście jest mowa o prowadzeniu wątku, a nie jego potwierdzeniu?

- Potwierdzam, że prowadzony jest jeden z wątków tego postępowania związany z okolicznościami sprokurowania tego zdarzenia za pieniądze. Za określoną kwotę, która uzyskał główny organizator tej imprezy - powiedział
@Strzelec_Kurpiowski: Patrz ja ci napiszę co by Ziobro powiedział, gdyby miał potwierdzać twoje dopowiedzenia:

"czynności dowodowe w tym zakresie zostały przeprowadzone i potwierdziły zeznania oskarżonego o przekazaniu mu kwoty 20 tysięcy złotych, którą intensywnie dysponował".
Otóż, Ziobro potwierdził też, że mają ślady wydawania tej kasy przez oskarżonych.


@PiPiPingu: Możesz zacytować gdzie Ziobro to potwierdził? Tak nawiasem, jeśli mówisz o "tej kasie" to jak potwierdził? Ustalili numery banknotów z reklamówki?
Ale wiesz że wszyscy widzą jak łżesz, bo w tekście jest mowa o prowadzeniu wątku, a nie jego potwierdzeniu?


@wrrior: gdzie kłamię? Potwierdzenie wątku, to byłoby wtedy, gdyby bezwzględnie ustalono, że ktoś zapłacił za zorganizowanie "imprezy". Jednak na razie tego nie potwierdzono, dlatego wątek jest prowadzony, a nie potwierdzony.

Jedyne co ustalono, to przekazanie pieniędzy i o tym Ziobro mówił.
@wrrior:

nie mam pewności czy próbujesz robić z siebie głupca, czy rzeczywiście nim jesteś. Służby mają środki by sprawdzić np. nietypową aktywność zakupową jegomościa, która w ogromny sposób uwiarygodniłaby jego zeznania.

Piszecie też o zeznaniach tej ameby jako o "linii obrony". W jaki sposób przyjęcie kasy od mediów miałoby wpłynąć na wyrok sądu w sprawie propagowania nazimu? Oskarżony nic na tym nie zyskuje...
@PiPiPingu: ja nic takiego nie pisałem. Ale skoro pytasz to chyba udajesz, że współpraca oskarżonego z prokuraturą nic mu nie daje podczas procesu. Serio to chciałeś napisać?

"Nietypowa aktywność zakupowa" za 20 000 zł? Żarty sobie robisz?
"czynności dowodowe w tym zakresie zostały przeprowadzone i potwierdziły zeznania oskarżonego o przekazaniu mu kwoty 20 tysięcy złotych, którą intensywnie dysponował".


@dingi_dong: a gdzie ja pisałem o dokładnej kwocie? Jak pisałem, nie da się teraz ustalić czy było to równo 20 tysięcy złotych, dlatego taka kwota nie pada. Swoją drogą ładnie przeszłaś od negowania tego, że oskarżony w ogóle coś dostał, do wykłócania się o dokładność kwoty.
@wrrior:

"Nietypowa aktywność zakupowa" za 20 000 zł? Żarty sobie robisz?


jeśli gość zarabia 10k miesięcznie, to faktycznie może być ciężko cokolwiek udowodnić. Jeśli zarabiał 2k, to już może być ciekawiej.

Co do współpracy z prokuraturą... rozumiem, że insynuujesz, że prokuratura sobie wymyśliła taką wersję wydarzeń i przekonała naziola do współpracy? ( ͡° ͜ʖ ͡°) I oczywiście masz na to jakieś dowody bo chyba nie jesteś hipokrytą
Nawet jeśli to była ustawka to honorowy narodowiec się na to zgodził? Musisz zrobić coś niezgodnego z prawem i ekipa telewizyjna (do tego z TVN) będzie cię kręcić. Dobrze, że nie kazali mu kogoś uprowadzić i torturować bo pewnie też by to zrobił.
wyżej masz tekst oświadczenia TVN gdzie padają słowa Ziobro.


@Strzelec_Kurpiowski: To szkoda, że nie bazujesz na źródłach, bo minutę zajęło mi znalezienie tego na wPotylice, gdzie w kolejnym akapicie Ziobro cytowany mówi:

Zaznaczam, że to jest jeden z wątków tego postępowania. Nie przesądzam ustaleń. (…) Śledztwo jest intensywnie prowadzone. Liczę na dobrą współpracę z telewizją TVN, aby tę sprawę wyjaśnić. Te ustalenia, które padły, wymagają procesowego, wnikliwego zbadania i oceny
Co do współpracy z prokuraturą... rozumiem, że insynuujesz, że prokuratura sobie wymyśliła taką wersję wydarzeń i przekonała naziola do współpracy? ( ͡° ͜ʖ ͡°) I oczywiście masz na to jakieś dowody bo chyba nie jesteś hipokrytą w foliowej czapeczce, right?


@PiPiPingu: Sam to sobie wymyśliłeś. Bo pisałem tylko o abstrakcyjnej sytuacji gdy OSKARŻONY (jakikolwiek) współpracuje w prokuraturą w prowadzonej sprawie (jakiejkolwiek) i z tego tytułu oczekuje np.
xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Ja przypomnę tylko jedno: "tak lądują debeściaki".

Ktoś to prostował, kłamco?


@PiPiPingu: Przecież to stwierdził Dziennik Polska The Times, a nie TVN. To po pierwsze.

Po drugie - nigdzie nie przeczę, że konkretnym mediom nigdy nie zdarzyło się puścić jakiegoś fejka. Każdy miał z tym wpadkę - i media z lewej i z prawej strony. Również media za granicą.

O czym ja mówię, to wzięcie byle pierdoły i zrobienie z
Pobierz
źródło: comment_CJl0Pn5T28p3AABjun7CoLlCbzbTtKhr.jpg
Więc zadałem ci pytanie: czy współpraca oskarżonego z prokuraturą jest bez znaczenia dla niego samego czy może mieć znaczenie?


Czy wprowadzanie w błąd prokuratury nazwiesz współpracą czy raczej nie? Jeśli oskarżony chce uzyskać korzyści dla siebie w związku ze współpracą z prokuratury to raczej będzie się starał mówić prawdę czy może narażać się na wpadkę poprzez wymyślanie bajeczek.

Stary, myśl trochę. Serio.
@wrrior:
@PiPiPingu: A przyszło ci do głowy aby najpierw samemu zacząć myśleć, zanim zaczniesz innym to doradzać? Szkoda, że nie odkryłeś czegoś takiego.

Czy wprowadzanie w błąd prokuratury nazwiesz współpracą czy raczej nie?


Stary zmieniłeś temat. Mowa była o tym czy współpraca może przynieść korzyści osk. czy nie. I tutaj unikasz odpowiedzi bo wiesz jak jest i jakiego dzbana #!$%@?łeś.

Natomiast co do reszty, to oprócz ruszania pustym dzbanem sugeruję jeszcze lekturę
@rzep: Czasem sobie wejde na wpolityce.pl albo na fronda.pl i dowiem się co tam w alternatywnej rzeczywistości. Ale nie można długo, bo potem trzeba rozchodzić tą zawiść.
@wrrior:

Ok, właśnie uzyskałem odpowiedź na to jak to jest z tym twoim udawaniem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

1. Oczywistym, że współpraca z prokuraturą daje podejrzanemu korzyści. Nikt nigdzie temu nie zaprzeczał.
2. Oczywistym jest, że oskarżonemu (podejrzanemu) nie grozi odpowiedzialność karna z tytułu art. 233KK

Tylko co to ma do rzeczy, dzbanuszku? Na wyjaśnieniu "zrobiłem to bo TVN zapłacił mi hajsy" oskarżony NIE ZYSKUJE NIC, poza
To szkoda, że nie bazujesz na źródłach, bo minutę zajęło mi znalezienie tego na wPotylice, gdzie w kolejnym akapicie Ziobro cytowany mówi:


@wrrior: co w tym dziwnego że tak mówił? Przecież śledztwo nie jest jeszcze skończone. Na razie ustalono tylko że oskarżony przyjął pewną kwotę pieniędzy, zatem pewne dowody w tej sprawie istnieją wbrew twierdzeniom Opa. Na wyjaśnienie sprawy musimy jeszcze poczekać i dopiero wtedy okaże się kto miał rację i
tym dziwnego że tak mówił? Przecież śledztwo nie jest jeszcze skończone.


@Strzelec_Kurpiowski: Śledztwo nie jest skończone, a ty jesteś skończony.

Na razie ustalono tylko że oskarżony przyjął pewną kwotę pieniędzy


Co ustalono? Ustalono, że potwierdzono czy może potwierdzono ustalenia? Wytłumacz koniecznie co Ziobro miał na myśli mówiąc o potwierdzaniu ustaleń.

zatem pewne dowody w tej sprawie istnieją wbrew twierdzeniom Opa.


Co istnieje nie ma znaczenia. Mowa jest o tym CO MY
Śledztwo nie jest skończone, a ty jesteś skończony.


@wrrior: po co uprawiasz taką propagandę? Używanie takich słów tylko cię ośmiesza.

Co ustalono? Ustalono, że potwierdzono czy może potwierdzono ustalenia? Wytłumacz koniecznie co Ziobro miał na myśli mówiąc o potwierdzaniu ustaleń.

Ziobro potwierdził że oskarżony dostał jakieś większe pieniądze i prokuratura zna mniej więcej sposób w jaki je wydawał.

Co istnieje nie ma znaczenia. Mowa jest o tym CO MY WIEMY, że