Wpis z mikrobloga

Zobaczcie - tak się robi przekaz dnia. Oskarżony o organizowanie "urodzin Hitlera" zeznaje na policji, że "tajemniczy mężczyzna" przekazał mu 20 tys złotych za zrobienie tych urodzin i zaproszenie dziennikarki TVN.

Dość normalną rzeczą jest, że oskarżeni kłamią w celu wybielenia siebie - to jest jasne jak słońce. Sławna "pomroczność jasna", omdlenia, zbyt mocne leki, amnezja, działanie na czyjeś zlecenie itp. itd. Takie rewelacje więc powinno się brać z odpowiednią ilością nieufności i raczej nie przykładać do nich wielkiej wagi, dopóki nie zostaną dostarczone na ten temat dowody.

Ale takie rzeczy nie przeszkodzą przecież "mediom niezależnym" - jak tu nie wykorzystać takiego soczystego kąska by uderzyć w swoją znienawidzoną konkurencję oraz oczyścić swoje środowisko. Do tego nie potrzeba dowodów - z jednego zeznania oskarżonego można przecież poprzez manipulacje zrobić pewnik, niczym wyryty w kamieniu.

Na co komu dowody czy śledztwo? News można puścić już teraz a za pół roku i tak już nikt nie będzie pamiętał o co dokładnie chodziło, ale w pamięci pozostaje, że "TVN znowu manipulował i jakieś machloje robił".

Patrzcie jak wygląda obecnie główna strona wpolityce.pl - oni już wiedzą, że reportaż został sfingowany, logo TVN parę razy powtórzone, politycy się już wypowiedzieli i zapowiedzieli konsekwencje, TVN się kuriozalnie tłumaczy a służby potwierdziły wersję wpolityce (co z tego, że potwierdziły jedynie to, że oskarżony coś takiego zeznał, a nie że tak rzeczywiście to wyglądało).

8 na 10 głównych newsów jest o tym, do tego parę w bocznej belce. Wierny wyborca ma nie mieć szans myśleć samodzielnie w tym temacie - wszystko ma być mu podane na tacy. Ma wiedzieć kto jest winny, dlaczego był to atak polityczny, kto stanowczo się tym zajmuje i kto kuriozalnie i niezdarnie się tłumaczy. Jestem pewien, że TVP też poświęci temu główny czas w dzisiejszych Wiadomościach. Media "opozycyjne" nie mają szans z tak zsynchronizowanym przekazem, który można wręcz nazwać "ścianą propagandy".

Dlatego za każdym razem jak słyszę, że ktoś narzeka na "propagandę" GW czy TVN to ogarnia mnie pusty śmiech.

#polska #tysiacurojenniezaleznychmediow #prasa #wydarzenia #neuropa #bekazprawakow
rzep - Zobaczcie - tak się robi przekaz dnia. Oskarżony o organizowanie "urodzin Hitl...

źródło: comment_q0irmWMLkc75DoDbeuJAfXpj06dwnr9D.jpg

Pobierz
  • 185
  • Odpowiedz
@rzep: Najbardziej śmieszą mnie w tym prawusy, które łykają tę propagandę i jeszcze do nich nie dochodzi, że PiS biczem Karnowskich tłucze ich po dupach aż miło. No ale skądś się na tej skrajnej prawicy musieli znaleźć.
  • Odpowiedz
@s4nskR: Czekaj, ale porównujesz cytat jednego polityka pokazany w trakcie materiału wideo do zawalonej strony głównej serwisu z takimi nagłówkami pisanymi przez redakcję?
  • Odpowiedz
@jakinik: Nie rozumiem - co chciałeś pokazać tym obrazkiem? Rozumiesz, że tak się zbiera materiały? To jest chyba dowód na akurat rzetelność, skoro szukają ludzi z którymi chcą porozmawiać.
  • Odpowiedz
Dlaczego to jest promowane na głównej stronie wykopu i brak tagu polity....


Dlaczego jest promowane - nie wiem. Tagu polityka nie ma, bo tu nie ma polityki. Jest temat mediów.

świadek mógł wybrać sobie taką linię obrony, ale może też mówić prawdę. sam fakt istnienia takich zeznań jest warty odnotowania, i co więcej, są one możliwe. nie jest to nic co nie mogło by się zdarzyć lub co nie zdarzyło się w
  • Odpowiedz
Ależ owszem, może to być prawda. Ale w tym momencie, nie ma na to żadnego dowodu. Ale wpolityce już z tego robi materiał dnia i oświadcza jednoznacznie, że materiał został "sfingowany".


@rzep: tyle że jeśli to prawda to tvn powinien za to beknąć bo promowali nazizm ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@a_ja_wole_rogale: jaki jeden dzien jak materiał to roczne śledztwo?

No dokładnie, jesteś dzialaczem prawicowej organizacji odpowiedzialnej za patriotyczne eventy jak Orle Gniazdo i bierzesz 20tys. Od TVN z reklamowki za zrobienie urodzin Hitlera przed kamera?

Sama piszesz najlepsze dowody na to, ze oskarzony wyssał te historie z palca.

I najbardziej żenujace nie jest ze to zrobił a że ktos to lyka jak pelikan
  • Odpowiedz
Mój drogi, takie rzeczy to codzienność na wpolityce. Pamiętasz?


@rzep: Dokładnie tak jak w każdych mediach, ktore jasno zdeklarowały się po ktorej stronie obozu stoją.

TVN ani GW takiego dziennikarstwa nie uprawia.


Ale też uprawiają ordynarną propagandę.
  • Odpowiedz
@rzep: a gen. Błasik w kabinie bez żadnych dowodów w TVN albo rzekoma awantura na lotnisku przed odlotem do Smoleńska to nie fake newsy? Potem się wycofywali z tego, ale najpierw było na okrągło.
Opisywać poziom kłamstw i insynuacji GW to by mi liter zabrakło.
  • Odpowiedz
no i co z tego ?

Jedno oskarzenie bez zadnego dowodu powinno wystarczyc (np. oskarzenie o molestowanie i gwalt). Zdaje sie, że to poglad lewicy ?

Tak czy siak ja nie pisze o tym czy to jest prawda, tylko o kręceniu afery z ciasta ze swastyka. To jest kuriozalne.


@temekx: Nie, nie powinno.
  • Odpowiedz
tyle że jeśli to prawda to tvn powinien za to beknąć bo promowali nazizm ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@a_ja_wole_rogale: Może, nie jestem prawnikiem. Ale jeśli pozostawili jakiś szlak, który wskaże na to, że przekazali te pieniądze, to zasłużą za głupotę.
  • Odpowiedz
@rzep: to warto zadać chyba pytanie czemu puszczają to akurat teraz. Może chcą poszczuć narodowców (których teoretycznie nie powinno ich dotykać, jeśli ci goście nie mieli z nimi nic wspólnego) na TVN i na 11 listopada znowu będzie piękna wojenka, znowu spłonie jakieś auto z ich logo, a prawackie pseudo-media powiedzą że to wynik prowokacji?
  • Odpowiedz
@rzep: Moze ale jest to malo prawdopodobne bo bylaby to najglupsza wymowka jaka slyszalem. Dodatkowo ty od razu stwierdziles ze to nie prawda. Ja chociaz pozostawilem watpliwosci.
  • Odpowiedz
@dingi_dong:

roczne śledztwo

coś więcej? Bo pierwsze słyszę xD XD

Sama piszesz najlepsze dowody na to, ze oskarzony wyssał te historie z palca. I najbardziej żenujace nie jest ze to zrobił a że ktos to lyka jak pelikan


Będzie śledztwo i udowodnią kto ma racje. W czym ty masz problem? Jeśli tvn nie zrobił nic złego to chyba nie masz co się tak triggerować xD a szczerzę wątpię w to że
  • Odpowiedz
@rzep: Szkoda, że dla porównania nie wkleiłeś tu co w czasie publikacji tego przez TVN (po wielomiesięcznym ukrywaniu tego reportażu) wyprawiał TVN i reszta ''propolskich'' mediów więc jesteś zwykłym manipulantem i ten wpis traktuję jako szczucie ludzi oraz nabijanie sobie punktów do bordo. Gratulacje xD.
  • Odpowiedz
@rzep: przecież to trzeba być idiotą, żeby wierzyć w to, że wydarzenia z programu nie były ustawką!

Od samego początku podejrzewałem, że to wszystko jest ustawką.
Stowarzyszenie nigdy nie organizowało "urodzin Hitlera" i nagle im się zachciało, przypadkowo wtedy kiedy był TVN.
Neonaziści wg TVN są tak oddani Hitlerowi, że organizują "urodziny Hitlera"... nie w dzień jego urodzin! Ba, nawet nie w tym samym tygodniu! Nawet nie w tym samym miesiącu!
  • Odpowiedz