Wpis z mikrobloga

Zobaczcie - tak się robi przekaz dnia. Oskarżony o organizowanie "urodzin Hitlera" zeznaje na policji, że "tajemniczy mężczyzna" przekazał mu 20 tys złotych za zrobienie tych urodzin i zaproszenie dziennikarki TVN.

Dość normalną rzeczą jest, że oskarżeni kłamią w celu wybielenia siebie - to jest jasne jak słońce. Sławna "pomroczność jasna", omdlenia, zbyt mocne leki, amnezja, działanie na czyjeś zlecenie itp. itd. Takie rewelacje więc powinno się brać z odpowiednią ilością nieufności i raczej nie przykładać do nich wielkiej wagi, dopóki nie zostaną dostarczone na ten temat dowody.

Ale takie rzeczy nie przeszkodzą przecież "mediom niezależnym" - jak tu nie wykorzystać takiego soczystego kąska by uderzyć w swoją znienawidzoną konkurencję oraz oczyścić swoje środowisko. Do tego nie potrzeba dowodów - z jednego zeznania oskarżonego można przecież poprzez manipulacje zrobić pewnik, niczym wyryty w kamieniu.

Na co komu dowody czy śledztwo? News można puścić już teraz a za pół roku i tak już nikt nie będzie pamiętał o co dokładnie chodziło, ale w pamięci pozostaje, że "TVN znowu manipulował i jakieś machloje robił".

Patrzcie jak wygląda obecnie główna strona wpolityce.pl - oni już wiedzą, że reportaż został sfingowany, logo TVN parę razy powtórzone, politycy się już wypowiedzieli i zapowiedzieli konsekwencje, TVN się kuriozalnie tłumaczy a służby potwierdziły wersję wpolityce (co z tego, że potwierdziły jedynie to, że oskarżony coś takiego zeznał, a nie że tak rzeczywiście to wyglądało).

8 na 10 głównych newsów jest o tym, do tego parę w bocznej belce. Wierny wyborca ma nie mieć szans myśleć samodzielnie w tym temacie - wszystko ma być mu podane na tacy. Ma wiedzieć kto jest winny, dlaczego był to atak polityczny, kto stanowczo się tym zajmuje i kto kuriozalnie i niezdarnie się tłumaczy. Jestem pewien, że TVP też poświęci temu główny czas w dzisiejszych Wiadomościach. Media "opozycyjne" nie mają szans z tak zsynchronizowanym przekazem, który można wręcz nazwać "ścianą propagandy".

Dlatego za każdym razem jak słyszę, że ktoś narzeka na "propagandę" GW czy TVN to ogarnia mnie pusty śmiech.

#polska #tysiacurojenniezaleznychmediow #prasa #wydarzenia #neuropa #bekazprawakow
źródło: comment_q0irmWMLkc75DoDbeuJAfXpj06dwnr9D.jpg
  • 185
Dlaczego to jest promowane na głównej stronie wykopu i brak tagu polity....

a zresztą, po co w ogóle o to pytać i tak wszystko jest jasne jak słońce.

świadek mógł wybrać sobie taką linię obrony, ale może też mówić prawdę. sam fakt istnienia takich zeznań jest warty odnotowania, i co więcej, są one możliwe. nie jest to nic co nie mogło by się zdarzyć lub co nie zdarzyło się w historii dziennikarstwa
@rzep: #!$%@?ć nazistów i pis, ale - wafelki może nie były Przekazem Dnia?! Bo ja pamiętam że były nawet tygodnia.

@gwiezdny_kupiec: jeśli pytasz tak usilnie o resztą obecnych, to podobno 25% ludzi obecnych na "urodzinach" było z TVNu, co ma być widać na kadrach - filmująca babka oraz jej kolega, który heilował. Bardzo ciekawe, czy to się potwierdzi?
Rozumiem ze nie jest w zwyczaju neo bolszewickim czekanie na jakiekolwiek dowody tylko wydawanie samodzielnych wyrokow ale moze jednak poczekajmy.


Rozumiem, że mówisz o wpolityce?

Skoro zeznaje to na Policji to pewnie nie jest to glupawa historyjka bez pokrycia. Zreszta w przypadku TVN bardzo prawdopodobna bo podobne akcje prowokacyjne robili juz niejednokrotnie.

#bekazlewactwa


Dlaczego "pewnie nie jest"? Jest oskarżonym, więc może zmyślać co chce, żeby zmniejszyć swoją winę.

@ozzmann:
Kto oglądał ten materiał nie może odnieść wrażenia, że to nie była ustawka. Mam na myśli ludzi młodych, ogarniętych i znających różne środowiska. Przecież te ich teksty były #!$%@? tak kulawe, to ustawianie się oni nawet nie umieli dobrze heilować a w superwizjerze powiedzieli, że to byli najbardziej wtajemniczeni ludzie z tego srodowiska. Dwóch ludzi w nazistowskich mundurach a obok nich koles w bluzie z kapturem inny w krotkich spodenkach i jakaś
@rzep: nie wiem jak jest i nie oceniam tego (ciezko mi uwierzyc ze gdyby to byla ustawka TVNu to zrobiliby ja w tak durny sposob) - warto jednak wspomniec ze TVN mowicay o tym oskarzeniu tez manipuluje sugerujac ze osoby oskarzone klamia - tak, czasem klamia jednak czasem moga mowic prawde - TVN jednak przedstawia to tak jakby zawsze klamali. A co do ustawek/maniupulacji tvn - chyba pamietamy nieprzytomna osobe na
Robili znacznie gorsze rzeczy.

http://www.wykop.pl/artykul/2103334/przeglad-manipulacji-tvn/


@dom_perignon: Mój drogi, takie rzeczy to codzienność na wpolityce. Pamiętasz?

https://www.wykop.pl/link/2648343/nie-wykopuj-wpolityce-i-niezaleznej/

Ja pokazuje Ci formę "przekazu dnia" - gdzie jedna mała rzecz bez żadnego dowodu jest brana i robiony jest z tego olbrzymi news. Wszystkie newsy tym zawalone, jasny przekaz, odpowiednie określenia (sfingowany, kuriozalne tłumaczenia itp).

TVN ani GW takiego dziennikarstwa nie uprawia.
Dlaczego to jest promowane na głównej stronie wykopu i brak tagu polity....


Dlaczego jest promowane - nie wiem. Tagu polityka nie ma, bo tu nie ma polityki. Jest temat mediów.

świadek mógł wybrać sobie taką linię obrony, ale może też mówić prawdę. sam fakt istnienia takich zeznań jest warty odnotowania, i co więcej, są one możliwe. nie jest to nic co nie mogło by się zdarzyć lub co nie zdarzyło się w
Ależ owszem, może to być prawda. Ale w tym momencie, nie ma na to żadnego dowodu. Ale wpolityce już z tego robi materiał dnia i oświadcza jednoznacznie, że materiał został "sfingowany".


@rzep: tyle że jeśli to prawda to tvn powinien za to beknąć bo promowali nazizm ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@a_ja_wole_rogale: jaki jeden dzien jak materiał to roczne śledztwo?

No dokładnie, jesteś dzialaczem prawicowej organizacji odpowiedzialnej za patriotyczne eventy jak Orle Gniazdo i bierzesz 20tys. Od TVN z reklamowki za zrobienie urodzin Hitlera przed kamera?

Sama piszesz najlepsze dowody na to, ze oskarzony wyssał te historie z palca.

I najbardziej żenujace nie jest ze to zrobił a że ktos to lyka jak pelikan
no i co z tego ?

Jedno oskarzenie bez zadnego dowodu powinno wystarczyc (np. oskarzenie o molestowanie i gwalt). Zdaje sie, że to poglad lewicy ?

Tak czy siak ja nie pisze o tym czy to jest prawda, tylko o kręceniu afery z ciasta ze swastyka. To jest kuriozalne.


@temekx: Nie, nie powinno.
a gen. Błasik w kabinie bez żadnych dowodów w TVN


@fujiyama: Żadnych dowodów?

https://www.rmf24.pl/raporty/raport-lech-kaczynski-nie-zyje-2/sledztwo/news-kokpit-general-ktorego-nie-bylo,nId,2276069

Wszystkim mediom zdarzają się wpadki - nie o tym jest przecież wpis. Ja tu pokazuje, jak z jednej małej i nieudowodnionej rzeczy wpolityce robi temat dnia na paręnaście różnych artykułów, który wypowiada się z całkowitą pewnością.
@rzep: to warto zadać chyba pytanie czemu puszczają to akurat teraz. Może chcą poszczuć narodowców (których teoretycznie nie powinno ich dotykać, jeśli ci goście nie mieli z nimi nic wspólnego) na TVN i na 11 listopada znowu będzie piękna wojenka, znowu spłonie jakieś auto z ich logo, a prawackie pseudo-media powiedzą że to wynik prowokacji?
@dingi_dong:

roczne śledztwo

coś więcej? Bo pierwsze słyszę xD XD

Sama piszesz najlepsze dowody na to, ze oskarzony wyssał te historie z palca. I najbardziej żenujace nie jest ze to zrobił a że ktos to lyka jak pelikan


Będzie śledztwo i udowodnią kto ma racje. W czym ty masz problem? Jeśli tvn nie zrobił nic złego to chyba nie masz co się tak triggerować xD a szczerzę wątpię w to że
@rzep: Szkoda, że dla porównania nie wkleiłeś tu co w czasie publikacji tego przez TVN (po wielomiesięcznym ukrywaniu tego reportażu) wyprawiał TVN i reszta ''propolskich'' mediów więc jesteś zwykłym manipulantem i ten wpis traktuję jako szczucie ludzi oraz nabijanie sobie punktów do bordo. Gratulacje xD.
@rzep: przecież to trzeba być idiotą, żeby wierzyć w to, że wydarzenia z programu nie były ustawką!

Od samego początku podejrzewałem, że to wszystko jest ustawką.
Stowarzyszenie nigdy nie organizowało "urodzin Hitlera" i nagle im się zachciało, przypadkowo wtedy kiedy był TVN.
Neonaziści wg TVN są tak oddani Hitlerowi, że organizują "urodziny Hitlera"... nie w dzień jego urodzin! Ba, nawet nie w tym samym tygodniu! Nawet nie w tym samym miesiącu!
Sęk w tym, że te urodziny były elementem dłuższych wydarzeń z reportażu. Może TVN opłacił też organizację koncertów nacjonalistycznych zespołów? Zapłacił tym ludziom aby robili ołtarzyki na cześć nazistów? Podrzucił im do mieszkania broń i amunicję?
@rzep: Teraz świadek kłamie, a jest cała masa spraw że sąd się opiera tylko na zeznaniach takowych świadków, sześćdziesiątek ratujących swoją dupę i pomawiających często niewinne osoby, bo dla prokuratora nie jest to istotne, często owy prokurator sam podkłada nazwiska takiemu konfidentowi. Wtedy to jest dobrze, a najgorsze jest to że zeznania takiego świadka to wystarczający i często jedyny dowód dla sądu żeby skazać oskarżonego/oskarżonych na długoletnie więzienie. Więc mi tu
Ale takie rzeczy nie przeszkodzą przecież "mediom niezależnym" - jak tu nie wykorzystać takiego soczystego kąska by uderzyć w swoją znienawidzoną konkurencję oraz oczyścić swoje środowisko. Do tego nie potrzeba dowodów - z jednego zeznania oskarżonego można przecież poprzez manipulacje zrobić pewnik, niczym wyryty w kamieniu.


@rzep: A wiesz, że Ziobro potwierdził informację o tym, że oskarżeni dostali taką sumę pieniędzy i są ślady tego jak z niej korzystali?

https://wiadomosci.wp.pl/zbigniew-ziobro-potwierdza-doniesienia-ws-urodzin-hitlera-tvn24-to-insynuacje-6314749407053441a
@rzep: ale czekaj czekaj - zacznijmy od początku może... 5-6 pajaców poszło do lasu z kamerą, żeby nagrać ten cyrkm na dodatek palili wielką sfastykę, która była większa od nich wszystkich razem wziętych. Mam wrażenie, że Ty bierzesz to pajacowanie za pewnik czy mi się tylko tak wydaje?

Przecież to była tak naiwna ustawka, że nawet dziecko by się na to nie nabrało. Jak to po raz pierwszy zobaczyłem to było
No dokładnie, jesteś dzialaczem prawicowej organizacji odpowiedzialnej za patriotyczne eventy jak Orle Gniazdo i bierzesz 20tys. Od TVN z reklamowki za zrobienie urodzin Hitlera przed kamera?


Jesteś działaczem prawicowej organizacji odpowiedzialnej za patriotyczne eventy jak Orle Gniazdo i zapraszasz dziennikarkę TVN na urodziny Hitlera w lesie z pryncypałkami i płonącą swastą przed kamerą?

Celowo robisz #!$%@?ę z logiki czy naprawdę jesteś tak żałośnie obdarzona intelektem?

@dingi_dong:
A najlepsze jest to, że chociaż Wpolityce.pl to oczywista i bezczelna tuba propagandowa PiS to i tak mogą mieć z tym odpałem TVN rację. TVN już nie takie numery odwalał a sam reportaż też jakoś dziwnie opublikowano w okolicach poprzedniego święta niepodległości, ewidentnie po to by podgrzewać atmosferę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Potwierdzam, że prowadzony jest jeden z wątków tego postępowania związany z okolicznościami sprokurowania tego zdarzenia za pieniądze.


@PiPiPingu: @Strzelec_Kurpiowski: Czyli, że nie mają NIC w sprawie tego wątku poza tym o czym mówi dalej czyli:

Potwierdzam, że tego rodzaju zeznania w materiale dowodowym się znalazły


I TYLE XDDD Jesteście dzbanami nie umiejącymi czytać po polsku
jak chcesz zadać jakieś pytanie, to pisz po polsku, bo nie interesuje mnie wołanie do twoich bezsenswonych wyrzygów werbalnych z twojego zaciętego mózgu


@dingi_dong:

Nie denerwuj się tak, paniusiu. Widzę, że masz kłopoty nie tylko z myśleniem, ale i z czytaniem. Podpowiem więc: ta pierwsza część to była parafraza twych wcześniejszych słów, także o "wyrzygi werbalne" oskarżasz de facto samą siebie.

Po drugie: Niestety, ale to ty masz problemy z czytaniem.
Ty dzbanie czytaj co wtzucasz XDDD Ziobro potwierdza, ze oskarżony tak powiedział i NIC więcej. Prokuratura nie ma NIC


@dingi_dong: przecież tam jest też oświadczenie TVN, w którym napisano, że Ziobro twierdzi iż znaleziono dowody na to, że "jeden z organizatorów dostał kwotę pieniędzy, którą w pewnym okresie intensywnie pożytkował na różne cele".

Nie "dzbanuj" mi więc proszę, jeśli nie potrafisz dokładnie przeczytać krótkiego artykułu.

Poniżej omawiana przeze mnie treść, bo
źródło: comment_7XGp28RMVXCoeeiRrlv4xYgVmRb2WBhx.jpg