Wpis z mikrobloga

@arturccc: Jasne.

Standardowa dieta zachodnia, czyli to co możesz zobaczyć w placówkach szpitalnych na tzw. "piramidzie zdrowia" zawiera a) całe mnóstwo węglowodanów, które powodują m.in. cukrzycę i otyłość i sprzyja rozwojowi raka, b) całe mnóstwo toksycznych roślin, których konsumpcja powodują m.in. celiakię, miażdżycę i rozmaite nowotwory, c) duże ilości substancji antyżywieniowych, np. kwas fitowy, oksalaty i taniny, które upośledzają absorpcję mikroelementów, d) dużo tłuszczu roślinnego sprzyjającego chronicznemu stanowi zapalnemu, e) mało
  • Odpowiedz
@anonymous_derp dzięki, a czemu twoim zdaniem tłuszcze jak rozumiem odzwierzęce w formie płynnej są niewskazane? Twoim zdaniem nie powinno się używać olejów roślinnych mam na myśli konkretnie z oliwek, kokosowego, palmowego, lnianego? Wydaje mi się że nieprzetworzone w/w tłuszcze nie powodują Stanów zapalnych. Tu jest napisane dokładnie coś odwrotnego http://vegazdrowie.pl/przewlekly-stan-zapalny-w-organizmie/

Co ciekawe można znaleźć tyle samo badań przemawiających na korzyść diety Wege co na korzyść diety keto.
  • Odpowiedz
@arturccc: Nie mam pojęcia dlaczego tłuszcz rafinowany działa negatywnie na trawienie. A że ma takie działanie wiem z autopsji, i relacji innych mięsaków - to najwyraźniej dość powszechne. Mogę tylko przypuszczać, że to z powodu braku adaptacji dla takiej formy tłuszczu. Jak jem ten sam tłuszcz w formie stałej to jest OK, ale jak nawet niewiele zjem płynnego to mam rozwolnienie.

Z olejów, które wymieniłeś, chyba tylko kokosowy jest w miarę
  • Odpowiedz