Wpis z mikrobloga

Ruchanie antynaukowych low-carbowców ciągle trwa. Już niedługo amerykański przemysł napędzający sprzedaż mięsa wypromuje nową dietę w gówno-gazetkach typu Men's Health.

Co tym razem? Minus-carb diet? 100% fat diet?

Jak bardzo trzeba być naiwnym aby sądzić, że takie eksperymentalne monotematyczne diety są korzystne dla zdrowia człowieka i przewyższają nad zrównoważonym odżywianiem gdzie mamy miejsce i na tłuszcze i na węglowodany i na różnorodne źródła minerałów i innych składników odżywczych.

No, ale wtedy trzeba by zacząć myśleć, a nie ślepo łykać magiczne gotowe rozwiązania z gazetek.

#dieta #lowcarb #weganizm
Clefairy - Ruchanie antynaukowych low-carbowców ciągle trwa. Już niedługo amerykański...

źródło: comment_7e476PGiw58ZUViSJSN5oDWf2fhMSi1G.jpg

Pobierz
  • 55
@PurpleHaze:

postawnowil wyjsc poza schemat, standardowego polskiego obiadu


Ale ja jestem jak najbardziej za tym, tylko żeby to wyjście miało jakikolwiek sens i podstawy naukowe. Bo wszystkie te paleo, keto, carnivory to zwykłe komercyjne ściemy do nabijania kasy z frajerów, którym wmawia się, że mogą wpieprzać codziennie bekon z jajkami, a ich największym wrogiem jest banan.
@Clefairy: Ale taguj #zarzutka ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jak bardzo trzeba być naiwnym aby sądzić, że takie eksperymentalne monotematyczne diety są korzystne dla zdrowia człowieka i przewyższają nad zrównoważonym odżywianiem gdzie mamy miejsce i na tłuszcze i na węglowodany i na różnorodne źródła minerałów i innych składników odżywczych.


Nie trzeba być naiwnym, tylko znać się trochę na kilku dyscyplinach nauki - archeologii, biologii ewolucyjnej i anatomii. Zresztą,
@Clefairy: no widzisz a u mnie kilkumiesieczna dieta v. low carb, spowodowala znaczy przyrost wytrzymalosci i osiagow biegowych. Pisze o tym bo glownie z tego wzgledu zaczalem ja stosowac.
Pisalem o tym prawie rok temu. Przy tej samej intensywnosci treningow, utrzymywaniu stalej wagi itd... na tej samej trasie na 100km mialem lepszy czas o ponad 1.5h. Czy to bylo zwiazane z efektywnoscia wykorzystania zasobow przez organizm - nie wiem. Nie mam
@bartoszp: wiesz ile zwierzat musialo umrzec, zebys mogl bez problemu w aptece kupic lekarstwo ktorego potrzebujesz? Zebys mogl wbic do rossmana i kupic szampon, krem, czy inny pianke do golenia? A ile zwierzakow padlo, zanim czlowiek wynalaz odpowiednie srodki ochrony roslin, bys problemu cieszyl sie warzywami przez caly rok?
które są przecież mięsożercami.


@anonymous_derp: psy sa wszystkożerne....... tak jak czlowiek.......
Jak mowisz dieta zrownowazona nie jest dobra.... to jaka była średnia życia w czas kamienia łupanego? Kiedy człowiek tylko na mięsie z mamutow jechał? Ogólnie zbliżałbyś sie do wieku starczego (zakladam ze masz 20 -40 lat)

Choroby cywilizacyjne występuje ponieważ jemy śmieciowe jedzenie (bardzo duzo kalorii ale bardzo mało wartości odżywczych)

Moim zdaniem idealne proporcje to 10-30% mięso - 70-90%
w sensie, że ktoś teraz proponuje jedzenie samego mięsa? Pewnie jeszcze smażone ( ͡º ͜ʖ͡º) ? Brzmi to jakby dietetyk kończył "Wyższą Szkołę Doktora Mc KFC".


@bartoszp: Jeszcze się tak dobrze nie wbiło w główny nurt. Jest trochę artykułów w różnych lewicujących gazetach, jakie to szkodliwe i niemożliwe. Pozytywne przyjęcie natomiast jest w mediach alternatywnych, głównie za sprawą tego, że Jordan Peterson i jego córka Mikhaela
@PurpleHaze:

Problem jest taki, że zazwyczaj ludzie przechodzą z trybu "jem co chce" na konkretną dietę (np. low carb) i twierdzą, że to magiczne rozwiązanie. Rozsądnie prowadzona dieta low-carb jest znacznie korzystniejsza od typowej diety typowego człowieka.

Jednak jak sam wspomniałeś stosowałeś ją przez krótki okres czasu i tak samo robi ponad 95% osób próbujących paleo (były na to badania). Na dłuższy okres pakowanie w siebie dużej ilości tłuszczy nasyconych nie
@anonymous_derp:

jest wybitnie nastawiony na mięso, szczególnie tłuste mięso.


Chyba se jaja robisz. Człowiek ma typowy układ pokarmowy, jak i całą anatomie dla typowego naczelnego. Żadna naczelna małpa człekokształtna nie spożywa regularnie mięsa.

Psa możesz nakarmić tonami tłuszczy nasyconych i dzięki krótkiemu układu pokarmowego wydali to w odpowiednim tempie. U człowieka zbyt duże ilości tłuszczu nasyconego z powodu długiego układu pokarmowego osadzają się na tętnicach wieńcowych co doprowadza do miażdżycy, na
@PurpleHaze: tak, i dlatego teraz stosuję tylko rzeczy cruelty-free wszędzie tam gdzie to możliwe: szampony, pianki, ubrania itp. Przy lekarstwach coraz częściej też da się uzyskać informację o tym czy wciąż odbywają się testy na zwierzętach. Oczywiście rozumiem, że dojście do stanu, w którym nie trzeba szamponu testować na zwierzętach wzięło się z tego, że wcześniej ileś lat to robiono, ale skoro dzisiaj da się zrobić szampon, który tego nie wymaga
Chyba se jaja robisz xD Człowiek ma typowy układ pokarmowy, jak i całą anatomie dla typowego naczelnego. Żadna naczelna małpa człekokształtna nie spożywa regularnie mięsa.


Widać braki w wykształceniu. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Szympansy jedzą insekty i mięso. Szczególnie to drugie jest jednym z najbardziej znanych odkryć Jane Goodall.

https://janegoodall.ca/our-stories/10-things-chimpanzees-eat/

Ponadto, szympansy i inne bardziej roślinożerne małpy mają dużo dłuższe układy pokarmowe, szczególnie w zakresie jelita grubego, co
@bartoszp: ale to juz jest dyskusja swiatopogladowa, ty nie jesz miesa, dbasz o srodowisko i chronisz zwierzeta.
Ja robie to samo jedac mieso i nie zamierzam sie wdawac w tego typu dysputy. Bo z twoich slow wynika posrednio, ze najlepiej ostrzelic wszystkich ktorzy mieso spozywaja, skoro uznajesz moj zwiekszony popyt na mieso za karygodne.

@Clefairy: tylko to nie bylo tak, ze ja jadlem chiperki i wypijalem hektolitry piwa, a nagle