Wpis z mikrobloga

Jednej rzeczy na wykopie nie rozumiem. Są tu ludzie, którzy dzień w dzień wchodzą i toczą zażarte ideologiczne walki o swoje poglądy XD
Wrzucanie milion screenów z wpisami, zakładanie multikont (xD), tworzenie oddzielnych wpisów żeby odpowiedzieć na czyjś komentarz, robienie znalezisk na głównej bo „afera” i kogoś zbanowali.
Może mi ktoś wytłumaczyć:
1. K*wa po co? XD
2. Kto ma na to czas?
3. Czy dyskusja kiedykolwiek zmieniła czyjeś poglądy? A już w ogóle u Polaków, którzy i tak wiedzą najlepiej i dyskutują tylko po to, żeby udowodnić coś innym, a nie przekonać do własnego zdania?

To tylko portal ze śmiesznymi obrazkami i ciekawostkami z sieci, a nie comitia minora xD
Pozdrawiam cieplutko i nie zesrajcie się
#niepopularnaopinia #lewackalogika #prawackalogika #ateizm #katolicyzm
  • 130
Czy dyskusja kiedykolwiek zmieniła czyjeś poglądy?


@vuxiu: Dyskusja tak, ale wylewanie gówna na drugą stronę nie, a częstsza jest tutaj ta druga opcja i raczej to tylko pogłębia pogląd w który dana osoba wierzy, więc sory cały tagu #bekazkatoli ale jeżeli ktoś jest katolem i będzie go tak atakować to nic to nie zdziała, ale dla własnej satysfakcji jak najbardziej.
@vuxiu: Ja staram się od czasu do czasu zadać sobie pytanie "Czy jestem debilem?" i bywa, że odpowiedź jest twierdząca. Jest mi wtedy smutno, ale wychodzę z założenia, że nie jestem wszechwiedzący i jeśli trafiam na okazję, żeby coś w sobie poprawić, to staram się z niej skorzystać. Niestety, do samodoskonalenia nie mogę polecić portalu wykop.pl, bo rzeczy, które ludzie tutaj wypisują przechodzą wszelkie pojęcie.
Czy dyskusja kiedykolwiek zmieniła czyjeś poglądy?


@vuxiu: Założeniem dyskutowania nie jest doprowadzenie do zmiany poglądów drugiej strony. To nie wojna. Idąc tym tokiem rozumowania, ludzie nie powinni dyskutować nie tylko na portalu ze śmiesznymi obrazkami, ale i w każdej sytuacji życiowej, bo po co, skoro nie zmienia to poglądów adwersarza. W ten sposób tym pytaniem wychodzimy filozoficznie ponad wykop.
@vuxiu: większośc na wypoku to ludzie względnie młodzi, część z nich dopiero wyrabia sobie poglądy, kiedy najłatwiej przekonać człowieka do czegokolwiek? Przed 25 rokiem życia lub po 60, na wykopie jest sporo osób które albo jeszcze nie mają na sztywno wyrobionych poglądów, albo nie mają ich w ogóle, a każdy głos się przecież liczy. Oprócz tego w każdych wyborach ważny jest też ten cały elektorat środka, ta grupa ludzi głosuje bardzo
@vuxiu: mnie od zawsze bardziej zastanawia: kto ma czas jeździć na marsze KODu? Ludzie nie muszą pracować? Urlopy biorą żeby drzeć się "jesteśmy oszołomami!" ..a nie przepraszam: "kon st tu cja!"?
Czy dyskusja kiedykolwiek zmieniła czyjeś poglądy?

@vuxiu:
Tak. Jak byłem mały i głupi to byłem demokratą ale potem zacząłem czytać felietony Korwina i przekonał mnie, że demokracja to dziadostwo a monarchia jest o wiele lepsza. Kiedyś byłem też za podatkiem liniowym ale Korwin przekonał mnie, że podatki dochodowe to syf a liniowy jest tylko troszkę mniej zły od progresywnego.
3.


@vuxiu: Często zadaje pytania i coś piszę licząc na merytoryczne odpowiedzi, żeby sobie poglądy wyrobić. Wbrew temu co niektórzy tutaj twierdzą to wykop trzyma dobry poziom. Zawsze mam jakieś swoje zdanie, ale potrzebuję poznać inny punkt widzenia żeby się zastanowić, bądź ugruntować swoje poglądy bardziej.