Wpis z mikrobloga

W poniedziałek na czarnych, w piątek na białych. To już nie pierwsze auto które stoi w tym samym miejscu (czyli najpewniej nie zmieniło właściciela), a zostało przerejestrowane na białe. We wzrost kradzieży czarnych tablic czy jakąś modę też nie wierzę, to miało miejsce 18 lat temu.
Prawdopodobnie katowicki wydział komunikacji postanowił wyrobić normę w wyciąganiu hajsu i wzorem niektórych WK zmusza nieświadomych właścicieli aut z #czarneblachy na wymianę tablic przy wymianie dowodu. Co prawda na razie to tylko podejrzenia, ale uzasadnione - jeśli znacie jakiś konkretny przypadek to piszcie, nie można pozwalać na urzędnicze #!$%@?ństwo.

#katowice #slask #samochody #motoryzacja #tablicerejestracyjne #prawo
o.....y - W poniedziałek na czarnych, w piątek na białych. To już nie pierwsze auto k...

źródło: comment_Rm1KY3BVTnB6mMzIu1vbCaF9mK9mX0oR.jpg

Pobierz
  • 31
@vector_cd2401:
Mało prawdopodobne żeby akurat tylu właścicieli aut na czarnych zmarło w krótkim czasie - na przykład widuję regularnie gościa który jeździ w czerwonej Lancii Y między Nikiszowcem, a Podlesiem. Do tej pory miała tablice KBA 772K - teraz od niedawna ma SK ***NS.
Po prostu najpewniej #!$%@? z WK chcą sobie dorobić, bo w Polsce to urzędnik ma być panem obywatela, a nie na odwrót.
@Nooser:
Problemem nie jest to że właściciele aut nie znają swoich praw, ale to że urzędnicze biurwy zamiast pomóc jak w normalnym kraju to jeszcze perfidnie ten fakt wykorzystują. Poza tym zauważyłem że w ostatnim czasie to naciągactwo się jakoś nasiliło.
@oficer-prowadzacy: Nie mam żadnych danych, więc nie wiem, czy się nasiliło czy nie. Ale masz rację - to jest dziadostwo, że urzędnicy to wykorzystują. Chociaż powiem Ci, że jak 4 lata temu dodawałem współwłaściciela do swojego dowodu to o dziwo Pan za okienkiem napomniał, że nie muszę zmieniać blach. A specjalnie czekałem, czy pierwszy z taką informacją wyskoczy.
@vector_cd2401:
Zresztą w ogóle sam fakt że trzeba zmieniać czarne tablice nawet jeśli auto jest z tego samego miasta jest mocno naciągany jak chodzi o podstawę prawną i do tego bezsensowny.

@BajerOp:
Ale mnie obchodzą, nie będę pozwalał jakimś podrzędnym urzędasom żeby mi psuli zabawę wynikającą z fotografowania tablic.
W ogóle sam fakt że po 18 latach wydawania białych urzędnicze biurwy postanowiły zrobić skok na te góra parę tysięcy aut
@BajerOp:
Bo to na to właśnie wygląda. Czarne tablice skończyli wydawać 18 lat temu, miejsc w dowodzie mamy 6 - czyli każde takie auto na czarnych ma już za sobą przynajmniej 3 wymiany dowodów. I jakoś dziwnym trafem auta które od co najmniej 18 lat mają czarne tablice mają je w dużej ilości wymieniane na białe - dla mnie to nie jest zbieg okoliczności tylko celowe działanie.
Wiedzę w temacie tablicowym
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@oficer-prowadzacy: nadal tylko zakładasz i są to tylko i wyłącznie opinie, a nie żadne dane. Może właściciel sam chciał mieć białe? Urzędnik nie ma w tym żadnego interesu żeby dokładać sobie roboty i namawiać na białe
@BajerOp:
Pisałem - chcieć białe to można było w 2000, 2001 roku kiedy to była nowinka i były w modzie. Jak już ktoś miałby coś obecnie wymieniać z powodu mody to na te nowe krótkie, a nie zwykłe białe.
Ale jeśli właściciel ich nie wymienił na początku stulecia i nie ukradli mu tablic, a akurat teraz zmienił je nagle na białe to niemal na pewno został naciągnięty przez wydział komunikacji.
I
@BajerOp:
Sugerujesz że to jakaś teoria spiskowa? Lepiej sobie zobacz co #!$%@? w Bolesławcu - tamtejszy wydział komunikacji kazał wymieniać nie tylko czarne tablice ale również tablice z flagą na białe unijne - banda urzędniczych DBLów tak przetrzebiła cały powiat że jedyne co ludzie mają tam szansę złapać na czarnych to przyczepy lekkie (bo mają przegląd bezterminowy). Zatem mam solidne podstawy podejrzewać że również inne wydziały mogą próbować robić to samo.
@oficer-prowadzacy: masz jakieś dowody na to czy tak sobie wydumałeś bo zobaczyłeś dwa samochody, które mają nowe tablice i założyłeś, że na pewno ich nie chcieli?
Biorąc pod uwagę mały zasób tablic oraz fakt, że urzędnik nic z tego nie ma bo te tablice i tak zejdą mu z puli i tak jest to wręcz absurdalna teoria.
Nie mówiąc już o tym, że to, że auto stoi w jednym miejscu nie
@Singularity00:
Mam dowody na podobne naciągactwa w innych wydziałach komunikacji i podejrzewam że tu może być podobnie, aczkolwiek na razie to tylko podejrzenia i prosiłem we wpisie o kontakt gdyby ktoś miał konkretny przypadek wymuszenia zmiany tablic. I nie chodzi tylko o te dwa auta które wymieniłem, bo 2-3 auta bym jeszcze uznał za przypadek, ale takich które zauważyłem że zostały przerejestrowane było więcej (a to tylko charakterystyczne - nawet nie
@oficer-prowadzacy: no ale co ma urzędnik z tego? wątpię, że premię...
Protip: można próbowć uzyskać od urzędu odpowiedź na takie zapytania bazując na prawie dostępu do informacji.
Wątpię jednak by urzędy się bawiły w premię za takie coś... jeszcze na jakimś zadupiu to może ale w Katowicach gdzie pewnie setki aut/msc rejestrują?