Wpis z mikrobloga

Mircy, pytanie dotyczące #szwajcaria #pracbaza i trochę #budownictwo

Kumpel szuka ludzi do pracy w Szwajcarii przy rozbiórkach, 500 franków tygodniówka + opłacone mieszkanie dojazdy itepe. Firma sprząta po rozbiórce, więc z tego co wiem praca polegająca na sianiu ogólnego #!$%@? bez wynoszenia gruzu w pakiecie.

Zastanawiam się czy nie pojechać tam na pół roku, zgarnąć trochę hajsu, i tu pytanie do tych z Was, którzy już na takie dorobki się wybierali - warto?

Od 3 lat siedzę w IT, a chciałbym zmienić trochę klimat, zarobić troszkę siana i coś ciekawego przeżyć - a wizja siana rozwałki za niezły hajs kusi. Jak to wygląda, jak się mieszka na takich wyjazdach?
  • 11
@remzowaty: na takich wyjazdach to sie roznie mieszka, zalezy jak trafisz. Jak trafisz na ekipe mietkow 40-50lat to licz na libacje alkoholowe dzien w dzien, a w weekend to totalny odjazd, sraja dalej niz widza, a alkohol musza wypic caly jaki kupili bo inaczej ujma na honorze (historie nie moje ale brata ktory pracowal w holandi/niemczech), w Polsce jak pracowalem w delegacji bylo troche lepiej bo pili ale chociaz z kulturka
@kyzio: Z ojcem stawiałem za młodu pensjonat, do budowlanki jestem w miarę przyzwyczajony. Z tego co wiem, to ekipa na miejscu to młode gnojki w moim wieku (24 level here) ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@remzowaty: Dawaj namiar na firmę, bo to wałek. 500 chf tygodniówki? Najniższe zarobki w budowlance turaj to 27 chf na godzinę. Plus bez pozwolenia możesz pracować tylko 90 dni, a wątpię żeby z takimi stawkami wyrabiał pracownikom pozwolenia, chyba ze leci w tzw fałszywe samozatrudnienie, co też jest tutaj nielegalne. Nie wspominając już ze musisz sobie wykupić ubezpieczenie zdrowotne, w zależności od kantonu, najniższe to około 200- 350 chf miesięcznie.
@reflex1: Zdobędę wieczorem namiary na firmę (idę do znajomego bardziej wybadać temat) to Ci wyślę na priv.

Jak na razie Mircy to mi entuzjazm opada ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
@remzowaty: Jezeli jestes dobry w tym co robisz w IT i znasz bdb angielski to szukaj ofert w IT. Z 3 letnim doswiadczeniem bedzie trudno ale nie znaczy ze sie nie da. Nie wiem jakie stawki sa za 3 lata w IT ale dla seniora 100k chf rocznie jest bardzo osiagalne a nawet wiecej. Szkoda zycia napieprzac mlotkiem na budowie za duzo nizsza kase i prace bez perspektyw.