Wpis z mikrobloga

@Calhil: Jest kilka problemów.

1. Całe mnóstwo ludzi ma nietolerancję laktozy, a wielu o tym nie wie. Sam się dowiedziałem zasadniczo dopiero jak zrobiłem sobie test genetyczny. Nigdy nie skojarzyłem np. dolegliwości żołądkowych ze śmietaną.

2. Za dużo wapnia i za mało magnezu. Człowiek potrzebuje proporcji ok. 1:1, a nabiał ma około 10:1. Te minerały ze sobą konkurują, co powoduje niedobór magnezu. W przypadku standardowej diety zachodniej jest to jeszcze zrozumiałe,
  • Odpowiedz
Człowiek potrzebuje proporcji ok. 1:1, a nabiał ma około 10:1.


@anonymous_derp: Ile Ca wchlania sie przy diecie bogatej w Ca? 15 czy 40%? Receptory i transportery wapnka o tym decyduja? Ca czy Mg decyduje o skurczu miesnia....#nauka
  • Odpowiedz
@anonymous_derp: A teraz cos in vivo u czlowiekow. Podasz proporcje Ca:Mg w zywnosci/pozywieniu?( ͡° ͜ʖ ͡°)

Organizm kontroluje to co i jak wchlania z przewodu pokarmowe (receptory i transportery), aby proporcje byly optymalne dla absorpcji skladnikow regulatowoych, poniewaz trawienie pokarmu odbywa sie x-xx godz. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jakies prace na czlowiekach in vivo posiadasz?
  • Odpowiedz
@anonymous_derp: Zgadzam się w kwestii mleka. Na keto na pewno odpada że względu na dużą ilość węglowodanów.
Z drugiej strony sery mają bardzo mało (albo wogole) laktozy i jak najbardziej można je jeść. Sam średnio jem 250g sera na dzień ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Kazeina typu A1 (a powodzenia dostać nabiał A2) zdaje się powodować czy też pogarszać niektóre choroby chroniczne.


@anonymous_derp: > Ser nie jest najgorszy. Jeśli tolerujesz kazeinę i nie masz problemu z nieszczelnym jelitem, to prawdopodobnie nie będziesz miał problemów.

@anonymous_derp: Schiza na calego lol
  • Odpowiedz
@NooB1980: Gdyż jesteś zbyt leniwy, żeby to zrobić samemu? Polecam https://nutritiondata.self.com w tej sprawie.

Pork shoulder: Calcium 63.5mg Magnesium 95.2mg
Ham: Calcium 22.7mg Magnesium 90.7mg
Pork feet: Calcium 19.6mg Magnesium 1.7mg
Pork liver: Calcium 10.2mg Magnesium 20.3mg
Pork brain: Calcium 11.3mg Magnesium 15.8mg
Pork chop: Calcium 59.0mg Magnesium 118mg

Oprócz nóżek, które są podobne proporcjami do sera w tym względzie (nic dziwnego - kości i chrząstki), wszystko inne ma stosunek około
  • Odpowiedz
@NooB1980: Czy ty kiedykolwiek widziałeś nożki wieprzowe, nie mówiąc już o ich jedzeniu? Chrząstki tam mnóstwo, a zdecydowanie więcej kości niż mięsa. Nie jestem amatorem, ale można jeść, jak ktoś lubi.
  • Odpowiedz
Czy ty kiedykolwiek widziałeś nożki wieprzowe, nie mówiąc już o ich jedzeniu


@anonymous_derp: Ale wiesz, ze skladniki podaje sie w czesciach jadalnych produktu, strawnych. To ile w chrzastkach jest Ca vs kolagenu? lol
  • Odpowiedz