Wpis z mikrobloga

Moglibyśmy rozwiązać tajemnice czasu i przestrzeni gdybyśmy mieli akcelerator wielkości Układu Słonecznego.
Wywiad Gizmondo z fizykiem pracującym w CERN

Link do znaleziska (dodałem tłumaczenie w komentarzu) https://www.wykop.pl/link/4601873/moglibysmy-rozwiazac-tajemnice-czasu-i-przestrzeni-gdybysmy-mieli-akcelerator/

#nauka #astronomia #astrofizyka #fizyka #fizykakwantowa #kosmos #wszechswiat #swiatnauki #gruparatowaniapoziomu #liganauki #lhc #cern #wielkizderzaczhardonow #mikroreklama
  • 5
  • Odpowiedz
@WilecSrylec:

Niestety nie.
Tak jak niemożliwa jest w naszym układzie Sfera Dysona
To istocie wynikła ze zwykłej matematyki / geometrii ponieważ 99,86% masy wszystkich znanych obiektów Układu Słonecznego stanowi masa Słońca.
  • Odpowiedz
ponieważ 99,86% masy wszystkich znanych obiektów Układu Słonecznego stanowi masa Słońca.


@RFpNeFeFiFcL: Ja nie mogę, wy naprawdę w to wierzycie? Gdyby słońce miało taką masę to od razu by spadło na ziemię. Pomijam już nieścisłość kolejną, czyli z jednej strony mówi się, że Słońce to kula gazowa, a z drugiej że tyle waży, co jest w ogóle bez sensu.
  • Odpowiedz
@kontonr77: Jest zupełnie odwrotnie. To Ziemia spada na Słońce za sprawą ogromnej masy naszej gwiazdy. Robi to od 4,5 miliarda lat. :-)
Po drugie, Słońce to nie kula gazu, tylko gorącej plazmy.
  • Odpowiedz