Wpis z mikrobloga

@korporacion: Najpierw odpowiem na pytanie: żeby zarabiać więcej w Polsce niż Ty za granicą :)
Serio myślałem, że pracujesz w PL za te 6500. Nie byłyby to kokosy, ale całkiem fajna pensja. Doczytałem jednak, że nie pracujesz w kraju, więc raczej nie ma się czym chwalić kolego. Tym bardziej w zawodzie spawacza.
@korporacion Po co te studia ? A no po to, aby się realizować. Na studia nie idzie się tylko po to, aby później znaleźć dobrą pracę. Mnie na przykład od zawsze interesowała historia i postanowiłem, że będę ją studiował. Wiedza i rozwój jest dla mnie ważniejsza, niż wykształcenie. Osobiście samo wykształcenie traktuje jako taki miły dodatek do tej wiedzy, którą mam nadzieje posiąść. Jeżeli wiążesz studiowanie tylko z możliwością zarobku, to jesteś
@korporacion po dwóch latach pracy po studiach mam na rękę 5k w Polsce plus premie za skończone projekty, siedzę sobie czysty w klimatyzowanym biurze, popijam kawkę czy herbatkę. A to dopiero sam początek mojej kariery zawodowej.

A teraz Ty, pracujesz zagranicą za tamtejszą minimalną krajową, w brudzie, zapocony, bez perspektyw dalszego rozwoju (no chyba że zostaniesz starszym spawaczem). Do tego poświęcasz swoje zdrowie wdychajac toksyczne związki i powoli tracisz wzrok.

No raczej