Wpis z mikrobloga

hej, pytanie do Wrocław,

mój syn planuje studia na PW w przyszłym roku.
mieszkamy poza miastem i będzie musiał wynajmować i żyć z naszego garnuszka.

- Jakie są miesięczne koszta utrzymania studenta? to obejmuje: pokój + żarcie + inne bzdury ale bez przesady.

czy za 1500 będzie ok na miesiąc?

#wroclaw
  • 134
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@olektrolek ja żyję za 1400 miesięcznie.
To mój pierwszy miesiąc więc ciężko się wypowiedzieć ale patrząc po znajomych (sam mieszkam w akademiku pwr) to czynsz można zamknąć w 700zl i nie żyć w piwnicy.

Jeżeli jednak idzie na pierwszy rok, to może warto namówić go na akademik. Będzie miał trochę więcej w kieszeni, łatwiej będzie mu zacząć manipulować budżetem i zawiaze wiele ciekawych znajomości XD
Cenowo wygląda to różnie. Najtaniej 370 zł miesięcznie za wszystko, ale standard jest mocno średni, lub tak jak ja (450zl+woda&prad) w wyremontowanym pokoju dwuosobowym, z nowymi meblami itd.
  • Odpowiedz
@olektrolek: najtaniej pokój dostaniesz za 800 zł, ale to taka raczej klitka mocno, mieszkanie post PRL. Żarcie licz lekko 600 zł. Bilet miesięczny to chyba 90 zł choć dawno nie kupowałem i nie mam pojęcia dokładnie. Reszta to już wedle Twojego uznania.
  • Odpowiedz
@olektrolek: ja od rodzicow dostawalem miesięcznie 500zl plus okazjonalnie mieso na kilka obiadow gdy ich odwiedzalem. 300 szlo na akademik a za 200 staralem sie jakos jeść. Fakt ze czasem chodziłem glodny no ale za 1500 to ja zylbym jak sultan...
  • Odpowiedz