Wpis z mikrobloga

hej, pytanie do Wrocław,

mój syn planuje studia na PW w przyszłym roku.
mieszkamy poza miastem i będzie musiał wynajmować i żyć z naszego garnuszka.

- Jakie są miesięczne koszta utrzymania studenta? to obejmuje: pokój + żarcie + inne bzdury ale bez przesady.

czy za 1500 będzie ok na miesiąc?

#wroclaw
  • 134
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 7
@olektrolek może być trochę mało - ja za podobną kwotę się utrzymywałam na studiach jakieś 5-8 lat temu. Wiadomo, że zależy też od stylu życia, jak dużo żarcia ma się z domu itd ale będzie ciężko
  • Odpowiedz
1500 będzie ok na miesiąc?


@olektrolek: żyłem za +- tyle studiując na PWr i było jako-tako. Mieszkanie na stancji z kumplem w pokoju, żarcie aby zapchać kichę i czasem jakieś tanie piwko. Wtedy się dało, ale to było ~9 lat temu, teraz się nie orientuję ale przypuszczam że może być cięzko znaleźć lokum za 500pln. Tak jak ktoś pisał, myślę że jak chcecie spać spokojnie to przydałoby się mieć na
  • Odpowiedz
@megan_: Spoko, uświadamiam cie jak teraz wygląda studencki rynek mieszkaniowy we wro bo to co się dzieje to dramat xD

@olektrolek: PWr - politechnika wrocławska, PW- politechnika warszawska. Taka jest oficjalna nomenklatura i to ty wprowadziłeś w błąd.
  • Odpowiedz
@olektrolek: czesc ;) nie wiem skąd Ci ludzie te ceny biorą. Na pierwszym roku studiów ogarnęłam pokój dwuosobowy i płaciłam 600 zł (to cena za miejsce w dwójce) i miałam 600 zł na przeżycie. I wystarczało bez problemu, nawet zaoszczędzałam.
1500 wystarczy bez problemu. Potem pewnie ogarnie sobie pracę, dorobi etc.
  • Odpowiedz