Wpis z mikrobloga

Tylko 605$ za Xiaomi Laptop 15,6" i5-8250U
Bardzo dobre parametry. Najniższa cena w historii, przesyłka bez ryzyka VAT

Xiaomi Laptop 15,6" i5-8250U,4GB RAM+128GB SSD+1TB HDD+MX110

605,99$ z kodem
Kod: BeatBG07
Dostawa Priority Line bez ryzyka Vat 6$
Wysyłka już jutro ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Pamięć RAM można rozbudować.

#gearbest #xiaomi #laptopy

Pobierz
źródło: comment_4zmGWrpj9jcO4xnEKV1W6ml2tczRHyKN.jpg
  • 29
@labik126: Tak, ogólnie Xiaomi ma ustalone dość nisko wartości przy, których zrzuca zegary, przy Air 13 to bodajże 80 stopni. Przy Notebook Pro jest lepiej, bo nie łapie takiej zadyszki, ale nagrzewa się dość konkretnie i jest dość głośny pod obciążeniem. Najlepszym rozwiązaniem jest nałożenie nowej pasty, undervolting procesora i ewentualnie obniżenie TDP, ale dla laika może być to problem, o zwiększeniu TDP powyżej 15W raczej można zapomnieć, natomiast w wypadku
@TomdeX: Wytlumacz mi jak mozesz tdp zmiejszyc mistrzu. Chetnie poslucham tych bajek. A co do lapka, najlepiej wziac w polsce dela, z gwarancja. Chlodzenie jest tam wystarczajace, poza tym nikt na takich laptopach nie gra.
@TomdeX: Podkrecenie grafy jeszcze podwyzszy Ci temperatury, a ty chcesz je znizac. Co ty za glupoty wypowiadasz, szkoda wzroku na informacje od "profesonalisty serwisanta overclockera lub Bog wie kogo" z fartem
Wytlumacz mi jak mozesz tdp zmiejszyc mistrzu.


@KaroleKKV: Masz pokazane w filmiku, mistrzu. TDP i5-8250U wynosi 15W, można spokojnie zmniejszy do 10W, ewentualnie zwiększyć nawet do 45W, przy zwiększonym wydajność jest na poziomie i7-7700HQ.

Podkrecenie grafy jeszcze podwyzszy Ci temperatury, a ty chcesz je znizac.


@KaroleKKV: Ale przecież nigdzie nie napisałem, że je obniży podkręcanie grafiki. Naucz się czytać.
@TomdeX: Nie wiem czy wiesz, ale tdp jest stale dla kazdego procesora i nie da sie nim manipulowac. Poza tym tdp i wydajnosc to nie ma nic ze soba wspolnego.. Doucz sie kolezko, a nie ogladasz jakies clickbaitowe filmiki u murzynow
@KaroleKKV: 25W ograniczone przez Intela i wedle tego jest gwarancja, ale można zwiększyć do 45W bez problemu. Ale czekaj, nagle idzie zmieniać TDP? Podobno mówiłeś, że powyżej 15W nie pójdzie, ej.
@TomdeX: @KaroleKKV: mx150 Ta grafa jest odblokowana/podatna na OC? Miałem zamiar kupić lapka z tą grafiką ze względu na niski pobór prądu no i w CS'a albo jakieś starsze gierki można połupać na MX150. Swoje czasy z grami mam już za sobą. Szukanie selektów do OC na LGA 775 piękne czasy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@TomdeX: nie da rady, ograniczenia intela, poza tym procek by sie zjaral


@KaroleKKV: Obejrzyj sobie filmik i zobacz sobie, że przy 44W trzyma cały czasu turbo i nic się nie jara. i5-8250U to nic innego jak podkręcone i5-8300H. Jeśli zasilacz ma odpowiedni zapas, żeby wytrzymać taki pobór to spokojnie da radę.

@labik126: Tak mx 150 można podkręcić, zwłaszcza zegar pamięci, parę fpsów zyskasz, ale bez rewelacji.
@TomdeX: Akurat kręcenie pamięci w karcie nic nie daje ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie spalicie procka puki nie przedobrzycie z napięciem. Wbrew pozorom nie tak łatwo uwalić CPU. Wiem bo dość sporo przekraczałem bezpieczną granice napięcia i latał kilka lat i nic mu nie było.
Akurat kręcenie pamięci w karcie nic nie daje ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@labik126: Ale rdzenia też trochę podkręcisz i na tym zyskasz te parę fpsów.

Nie spalicie procka puki nie przedobrzycie z napięciem.


@labik126: Akurat przy i5-8250u samych zegarów nie ruszysz, jedynie odblokujesz TDP, więc napięcia nie trzeba ruszać, ewentualnie mały undervolting, żeby zbić trochę temperaturę.