Wpis z mikrobloga

Mireczki, co polecacie teraz ugryźć, jaki projekt w pythonie?

Jestem początkującym wannabe programistą, uczę się Pythona. Ostatnio napisałem apkę komunikującą się po HTTP z urządzeniami w sieci i prezentującą oraz zmieniającą ich stany poprzez GUI napisane w Kivy.
Szukam pomysłu na następny projekt: myślałem o jakimś blogu zbudowanym przy użyciu Django, albo jakiegoś mikrosklepu, zbudowanego dla zabawy.

Co myślicie?

#python #naukaprogramowania
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Przerób Two Scoops of Django, liźniesz własciwie wszystkich fundamentalnych rzeczy które Django ma do zaoferowania, później ewentualnie na podstawie zebranych dobrych praktyk spróbuj zbudowac inny serwis, od zera.
  • Odpowiedz
@trojkeproszu: #!$%@? django, najpierw zrób jakąś apkę z wykorzystaniem reguł czystej architektury.

Jest na rynku pełno "programistów django", którzy nie potrafią się poruszać poza tym jednym frameworkiem. Nie bądź kolejnym z nich.

Nauczyć się Django aby znaleźć robotę? Spoko. Uczyć się programowania pisząc w Django? Odradzam.
  • Odpowiedz
@Lunatik: mówię całkowicie serio. Django narzuca swoją strukturę i swoje dobre praktyki. Jest świetny, żeby zrobić na szybo coś nieskomplikowanego. Albo skomplikowanego w architekturze kuli błota.

Spójrz na obrazek z kółeczkami na podlinkowanej stronie - frameworki powinny się znajdować na zewnętrznej warstwie. Przy Django w praktyce nie jesteś w stanie tego osiągnąć. Wiążesz się z nim na zawsze, nie jesteś w stanie w weekend podmienić frameworka na Flaska/Falcona/cokolwiek. Implementujesz architekturę,
  • Odpowiedz
@Lunatik: no właśnie nie. Lepiej zacząć od zrozumienia chociaż podstaw architektury. To nie jest trudne, wystarczy przeczytać 3 artykuły, napisać w weekend prostą apkę i checkpoint zaliczony.
@zarev: co ty #!$%@?

Wszyscy tylko django django. I, jak wspomniałem, potem zamiast programistów python powstają programiści django.
  • Odpowiedz