Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#praca #pracbaza #cv #pracabaza <---- tag bez błędu #hr #rozmowakwalifikacyjna
Czy myślicie, że warto w CV chwalić się takimi rzeczami jak:
- przynależność do Mensy Polska
- wielokrotne wyróżnienie lektora dla najlepszych studentów (ogólnie stypendia za naukę)
- zainteresowanie typu: inwestycje na GPW?

Chodzi mi o to czy warto podczas pisania CV odsłonić wszystkie swoje najlepsze karty, czy może zostawić coś na rozmowę o pracę (o ile do niej dojdzie).
Powiedzmy (oczywiście to nie jest prawda, ale pracodawca o tym by nie wiedział), że zarabiam na giełdzie 10 tys. zł miesięcznie, a w pracy o którą się ubiegam bym zarabiał 3 tys. zł. Do tego stypendia ok. 2 tys. zł, czyli to by było 12 tys. vs. 3 tys. Czy warto dać do zrozumienia przyszłemu pracodawcy, że pensja którą będzie mi wypłacał jest dla mnie gówno warta? Ale czy na pewno? Przecież złożyłem CV, więc chcę zarobić te dodatkowe 3 tys. zł. Jak się traktuje pracownika którego życie nie zależy od pensji którą otrzymuje z tytułu wynagrodzenia w danej pracy?
Nie wiem czy jest to dla was jasne, wiec posłużę się przykładem:
kilka lat temu złożyłem papiery do mojej pierwszej pracy. Studia skończone, jakieś doświadczenie było, ale niczym się nie wyróżniałem. W CV nie napisałem, że jestem członkiem mensy (wiem, gówno to znaczy, ale fajnie brzmi i wygląda), że na studiach miałem stypendium i zarabiam dodatkowo w pewnej pracy. O tym ludzie z tej pracy nie wiedzieli i ostatecznie wyszło tak, że potraktowali mnie jakby moje życie było uzależnione od tego czy dostanę tę pracę czy nie. Wykorzystali moją TEORETYCZNĄ słabą stronę, że niby nie mam innego pomysłu na siebie i że muszę u nich pracować. Ostatecznie mnie przyjęli ale mi dali gówno pensję, a jak poszedłem po podwyżkę to dali mi 50 zł "dodatku motywującego". Poczułem się jakby mi napluli na twarz xD Pomyślicie: młody jesteś, to jeszcze zdążysz zarabiać dobre pieniądze. Ale co to ma do rzeczy? xD co ma wiek do pensji? Co to za Polskie myślenie? Młody = głupi? Młody = masz mało zarabiać? Młody = masz cicho siedzieć? Dlatego zastanawiam się, czy im przedstawię się w lepszym świetle, bardziej zaradnego, obrotnego, bogatszego, mądrzejszego, to czy mogę (teoretycznie) liczyć na wyższą pensję?
Co wy wpisujecie dodatkowego do swoich CV?

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy studenckie - bogata oferta przez cały rok
  • 8
@AnonimoweMirkoWyznania: CV po to jest, żeby się w nim chwalić osiągnięciami i przedstawić z jak najlepszej strony, to chyba oczywiste.
Jeżeli stanowisko, o jakie się ubiegasz nie wymaga wielu kwalifikacji, to nie warto za dużo wpisywać, bo Twój przyszły przełożony może poczuć zagrożenie swojej pozycji.
Brak bodźca finansowego może powodować problemy z niewystarczająco zmotywowanym pracownikiem, myślę, że po prostu najlepiej CV pisać pod konkretną ofertę, a nie rozsyłać wszędzie jakiś szablon